Subscribe:

Ads 468x60px

۱۳۹۸ تیر ۵, چهارشنبه

مان اجرایی رئیس‌جمهور آمریکا درباره تحریم علی خامنه‌ای


مان اجرایی رئیس‌جمهور آمریکا درباره تحریم علی خامنه‌ای
من، دونالد جی ترامپ، رئیس‌جمهور ایالات متحده آمریکا، به‌منظور برداشتن گامهای بیشتر در رابطه با وضعیت اضطراری ملی اعلام شده در فرمان اجرایی ۱۲۹۵۷...، با توجه به اقدامات حکومت ایران و نیروهای نیابتی تحت حمایت آن، و مشخصاً اقدامات صورت گرفته برای بی‌ثبات کردن خاورمیانه، ترویج تروریسم بین‌المللی و پیشبرد برنامه موشکی این رژیم و اقدامات غیرمسئولانه و تحریک‌آمیز آن در آبهای بین‌المللی و بر فراز آن، شامل هدف قرار دادن ادوات نظامی آمریکا و کشتی‌های تجاری و غیرنظامی، این فرمان را صادر می‌کنم.


بدینوسیله همه اموال و سودهای ناشی از اموال افراد مشمول این فرمان در آمریکا یا اموالی که بعد از این به قلمرو آمریکا وارد ‌شود، یا تحت مالکیت و کنترل یک آمریکایی قرار بگیرد، مسدود می‌شود، قابل انتقال و قابل پرداخت یا صدور یا ترخیص نیست و به هیچ عنوان نمی‌توان با آن معامله کرد.
افرد مشمول این فرمان عبارتند از:
🔹ولی‌فقیه رژیم ایران و دفتر ولی‌فقیه.
🔹هر فردی که توسط ولی‌فقیه یا دفتر ولی‌فقیه به‌عنوان یک مقام رسمی یا به‌عنوان رئیس یک نهاد در ایران یا هر نهادی در خارج از ایران، منصوب شده باشد.
🔹 هر فردی که توسط افراد منصوب شده توسط ولی‌فقیه یا دفتر ولی‌فقیه، به یک مقام حکومتی ایران منصوب شده باشد.
🔹هر فردی که در عمل از افرادی که داراییهایشان بر اساس این فرمان مسدود شده، پشتیبانی مالی بکند یا به چنین افرادی حمایت مالی، مادی یا تکنولوژیکی یا خدماتی ارائه دهد.
🔹افرادی که واجد این مشخصات هستند، توسط وزیر خزانه‌ داری، در مشورت با وزیر خارجه تعیین می‌شوند.
🔹 به وسیله‌ این فرمان وزیر خزانه‌داری مجاز می‌شود که هرگاه تشخیص دهد یک نهاد مالی خارجی آگاهانه هر گونه تبادل مالی قابل‌ توجه را برای یا از جانب فردی که اموالش طبق این فرمان مسدود شده، اجرا یا تسهیل کرده است، در مشورت با وزیر خارجه، تحریم‌ها را بر آن نهاد مالی خارجی اعمال کند.
🔹وزیر خزانه‌داری در مشورت با وزیر خارجه دستور اجرای چنین اقداماتی را صادر می‌کند و وزیر خارجه هماهنگیهای لازمه را برای اجرای این قوانین با وزارت خزانه‌داری انجام می‌دهد. تمامی ادارات و آژانسهای ایالات متحده اقدامات لازمه را برای اجرای این قوانین در نظر خواهند گرفت.
🔹هر نوع انتقال مالی که این مقررات را نقض یا (از اجرای آن) اجتناب کند یا قصد نقض و اجتناب از اجرای آن را داشته باشد، نقض یا اقدام به نقض قوانین محسوب می‌شود.
🔹 طراحی و شکل دادن هر گونه توطئه و نیرنگ برای نقض هر کدام از محورهای انسداد اموال، ممنوع اعلام می‌شود.
اقداماتی که در پی این دستور به اجرا گذاشته می‌شود در واکنش به اقدامات رژیم ایران است.
دونالد جی ترامپ
کاخ سفید
۲۴ژوئن۲۰۱۹

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر