Subscribe:

Ads 468x60px

۱۳۹۰ اسفند ۱۴, یکشنبه

امروز من به چیزی خیلی مهم اندیشیدم که تحت عنوان سو استفاده از مهربانی و بردباری یارسانیان


من به این سئوال که این آقا مطرح نمودند که چرا جنبش دموکراتیک یارسان نام جغرافیای خود را ندارند و متعلق به کدام کشور هستند آیا جهانی هستند بلاخره متعلق به کردستان هستند.
  بگویم که زمانیکه اندیشمند و فیلسوف بزرگ کردستان  سلطان اسهاک نهضتی را بر پا نمود برای دفاع از ماندگاری هویت ملی کردستانی و آئین کردی را زنده نمودند و هویت ملی کردستانی را زنده نمودند و تا امروز در برابر هیچ زور و ظلمی تسلیم نشده اند پدران و پدربزرگان این آقایان برای مکه سینه زنی میکردند و نماز تسلیم شدن را به جا می آوردند که امروز آمده اند  خود رامدافع کردستانی معرفی میکنند. وقتیکه میگویم یارسان یعنی اصالت پاکی و اصالت کردستانی و یارسانی یعنی اصول پایه ی کردستانی  این نام شیرین باستانی یارسانی برای آن دسته که تاریخ خویش را مطالعه نموده اند و بر تاریخ و هویت ملی کردستانی اطلاع دارند آشناست که یارسان یعنی اصالت  پاک کردستان به نظر بنده این سئوال باید این آقایان از خودشان بکنند که در کجای این گیتی پهناور گیج شده اند و در اقیانوسی کورکورانه غرق شده اند از اصول مبادی کردستانی منحرف شده اند ماموریت یافته اند علیه اصالت پاک کردستانی دست به کار و تلاش اصحابه وار بزنند.
امروز من به چیزی خیلی مهم اندیشیدم که تحت عنوان سو استفاده از مهربانی و بردباری یارسانیان توسط فرصت طلبان امروز و دیروز .
که فردا هم میخواهددر بین این مردم ستم دیده دخالت کند میدانم که ماموریت دارند اگر ماموریت ندارند پس پول و هزینه  این همه سفرهای که به نروژ به این شهر و آن شهر میکنند چه کسی میپردازد و از جیب چه کسی این پولها پرداخت میشود؟ این یک سئوال است من متوجه دوستان میکنم تا شاید بعضی از سئوالات رامطرح بشوند پیش دوستان که پول سفرهای این آقا چه کسی میپردازد؟
من خودم کار میکنم ماه هی 27 هزار کرون حقوق ماه هانه دارم توان سفر به حتی نزدیکترین شهر را ندارم خوب  هزینه این سفرها باید چه کسی به پردازد؟  برای نمونه هزینه هر سیمیناری مبلغ 3500 تا 5000 کرون میباشد  سفرها بلیت قطار و یا حتی اگر با ماشین شخصی خود نیز سفر کنند باز هزینه اش از هزینه ی بلیت قطار گرانتر است پول بنزین که امروز یک لیتر 16 کرون میباشد  یعنی باید در هر سفری این آقا به اضافه خوراک و نوشیدنی به مبلغ 10000 هزار کرون سوئدی تمام بشود یعنی اگر واقعا ماموریت ندارند که در سرنوشت مردم کرمانشاه دخالت کنند البته خوشبختانه و شوربختانه مردم کرمانشاه هم آنقدر ساده نیستند که گول چنین افرادی بخورند که حتی مناطق کرمانشاه بخوبی بلد نیست از این و اون سئوال میکنند و سرهمبندی میکنند .
 بنابر اطلاعاتی که در باره شخصی این افراد بنده دارم یکی از پول پرست ترین افرادی هستند که بنده آنها را تا بحال  دیده ام و دیروز بطور غیره منتظره ای وارد روم پالتالکی  یارسان  کردستان شدند و بدون احترام گذاشتن به اصول آن روم دست به سخنرانی نمودند من این را به دو بخش مهم تقسیم میکنم  1 به این آقا خیلی اجازه داده شده است و رودربایسی و چشم پوشی برادران یارسانی هم کاری کرده است که این آقا حتی در مراسم خاکسپاری و عذاداری یارسانیان دست به سخنرانی بزنند و از موقعیت سواستفاده کنند به نفع خویش   2 اینکه دوستان ساده لوح ما هم به طور ناخواسته و یا ناخودآگاه  تحت تاثیر گفتهای ایشان قرار میگیرند گولش میخورند این آقا هم از ساده لوحی آقایان نا آگاه ما سواستفاده میکنند درحالیکه در رومهای دیگر پالتالکی تا زبان کشودند بیرونش میکنند و یا قرمزش میکنند.
من به یاد ضرب المثلی افتادم که یکی به خروس همساده ما گفته بود پاپوکش کج است در چند سال پیش بعد از 10 سال فرد همساده چون پرخاشگر بوده آمده و از دست این فرد که گفته بود خروس شما پاپوکش کج است گلایه کرده بود و از خروسش دفاع نموده بوند خروس مرد و کباب شده بود هنوز این آقا ازش دفاع میکردند معمرقذافی هم مرد و از تفکر ایشان هنوز دفاع میکنند.
اما چیز مهمی که این آقا خیلی ازش نگران بودند این بود که چنبش دموکراتیک یارسان چرا نام جغرافیایی خویش را در شعارهای این جنبش نیامده است؟  این خودش بیانگر توطئه ی ماموریت از پیش تعین شده ایشان میباشد.
البته این نوشته بیشتر جنبه روانشناسی دارد  وقتیکه آقای آمد و بجای اینکه در باره کنگره ملی یارسانیان سئوالی بکند دست به پرخاشگری زد و ماهیت درونی خویش را برای من روانشناس آشکار نمود و دست به سخنرانی نمود و به هیچ یک از اصول اتاق یارسان کردستان پایبند نبود و دست به جواب کسی در زمانی تکستی علیه ایشان نوشته بود به سوز و گداز پرداخت .
در آن روم پالتالکی قرار بود آقای بشیر امیرخانی و کاک ناوخاص نظری که دمش گرم خیلی حرفهای ایشان یعنی آقای ناوخاص نظری به دل بنده بود و احساس میکردم دارند آنچه من به بهش می اندیشم بیان میکنند.
دست آقای امیرخانی هم دردنکند که در باره کنگره پیشرو مردم یارسان دست به سخنرانی نمودند و در باره مردم ستمدیده یارسان سخنرانی کردند شاید هم کمی جای انتقاد باشد اما به هر حال مثبت بود
این مقالات بر اساس اطلاعات لازم بیشتر خواهند بود و در اختیار همه عزیزان قرار خواهند گرفت.
با سپاس فراوان ساموئیل کرماشانی 5/3/2012
------------------------------------ خودکشی یک زندانی برای رهایی از شرایط قرون وسطایی

بنابه گزارشات رسیده به "فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران، یکی از زندانیان بند 4 زندان گوهردشت کرج برای رهایی یافتن از شرایط قرون وسطایی و رفتارهای غیر انسانی به زندگی خود پایان داد.
زندانی حمیدرضا بیابانی حدودا 38 ساله در حدود 14 سال است که در زندان گوهردشت کرج در بلاتکلیفی بسر می برد. او را اخیرا از بند 7 زندان گوهردشت کرج به حسینیه سالن 11 بند 4 زندان گوهردشت کرج منتقل کردند. این زندانی بی دفاع به دلیل شرایط قرون وسطایی و رفتارهای غیر انسانی و وحشیانه روز یکشنبه 14 اسفند ماه برای رهایی یافتن از این شرایط که راه برون رفتی نمی یافت اقدام به خودکشی نمود و پس از فریادهای اعتراض آمیز همبندیانش او را به بهداری زندان منتقل کردند و در آنجا جان سپرد.
تقریبا در انتهای هر سالن زندان گوهردشت کرج یک مکانی بنام حسینیه وجود دارد.این مکان یکی از بدترین مکانهای هر بند می باشد که چندین برابر ظرفیت آن زندانی در آن جای داده اند.زندانیان در حسینیه ها بصورت کتابی می خوابند و حتی امکان چرخیدن هنگام خواب را ندارند.در این محلها حشرات موذی بی داد می کند. زندانیان که ضعیف جسه هستند توسط زندانیان شرور مورد تجاوز گروهی قرار می گیرند.مصرف مواد مخدر که توسط مسئولین زندان در اختیار باندهای مافیایی قرار می گیرد و به زندانیان فروخته می شود بیداد می کند. زندانیان که به لحاظ جسمی و روحی تحت فشارهای مضاعف هستند به مواد مخدر روی می آورند تا شاید لحظاتی وضعیت غیر انسانی را فراموش کنند.
زندانهای ولی فقیه علی خامنه ای به حدی غیر انسانی و قرون وسطایی است که تقریبا روزانه زندانیان اقدام به خودزنی و خودکشی می کنند که در مواردی متسفانه منجر به مرگ آنها می شود.
سعی و تلاش مسئولین زندان و به خصوص محمد مردانی رئیس زندان که از سرکوبگران مردم کردستان بوده است و از زمان انتصاب وی به ریاست این زندان وضعیت زندانیان را فاجعه بار نموده است با سرکوب وحشیانه با زندانیان برخورد کند. تنها پاسخ محمد مردانی ،علی خادم و فرجی نژاد رئیس اطلاعات زندان به زندانیان شکنجه جسمی وحشیانه و سرکوب حداکثر می باشد.
فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران،ایجاد شرایط قرون وسطایی و غیر انسانی برای زندانیان بی دفاع توسط زندانبانان ولی فقیه را به عنوان جنایت علیه بشریت محکوم می کند و از کمیسر عالی حقوق بشر و سایر مراجع بین المللی خواستار پایان دادن به سکوت در مقابل این جنایتها و ارجاع پرونده جنایت علیه بشریت رژیم ولی فقیه به شورای امنیت سازمان ملل متحد جهت گرفتن تصمیمات لازم اجرا می باشد.

15 اسفند 1390 برابر با 05 مارس2012
گزارش فوق به سازمانهای زیر ارسال گردید:
کمیساریای عالی حقوق بشر
گزارشگر ویژه حقوق بشر سازمان ملل متحد
کمسیون حقوق بشر اتحادیه اروپا
سازمان عفو بین الملل

////////////////////////// محکومیت یک شهروند کرد به زندان

یک شهروند اهل اشنویه از طرف دادگاه انقلاب اسلامی به زندان محکوم شد.
بنا به گزارش رسیده به آژانس خبری موکریان، مصطفی مصری اهل اشنویه که
حدود شش ماه است در زندان به سر می برد از طرف دادگاه انقلاب اسلامی به
اتهام امنیتی به 3سال حبس محکوم شده است.
گفتنی است مصری که پیشتر مدتی را در زندان اشنویه در بازداشت بسر برده و
با وثیقه آزاد شده بود، هم اکنون در زندان مرکزی ارومیه دوران محکومیت
خود را می گذراند.

برگرفته از www.mukriannews.com
///////////////////////

 پیروزی پوتین در پنجاه و نهمین سالروز مرگ استالین

امروز 5 مارس است. 59 سال پیش در چنین روزی (1953) ژوزف استالین بر اثر سکتۀ مغزی از دنیا رفت. ژوزف ویسارینویچ جوگاشویلی در شهر گوری در گرجستان که آن زمان بخشی از امپراتوری روسیه بود به دنیا آمد و در 1922 به مقام دبیر کل حزب کمونیست اتحاد شوروی رسید.
حکومت استالین را بسیاری به «کیش شخصیت پرستی» و شیوه‌های مخفی حذف مخالفین محکوم می‌کنند.
شب گذشته ولادیمیر پوتین در حالی برندۀ انتخابات ریاست جمهوری شد که او را نیز همانند استالین به شخصیت پرستی و سرکوب مخالفان محکوم می کنند.
استالین بیش از 20 سال بر شوروی سابق حکومت کرد و در زمان مرگ 73 سال داشت.

هیچ نظری موجود نیست:

پست کردن نظر