Subscribe:

Ads 468x60px

۱۳۹۱ خرداد ۳, چهارشنبه

یک زن و یک پسر سوئدی لخت مادرزاد در توی سرمای زیر صفر و در داخل برفها بازی میکنندیک زن و یک پسر سوئدی لخت مادرزاد در توی سرمای زیر صفر و در داخل برفها بازی میکنند
خودتان فیلم را نگاه کنید 
در ایران و قشریون کور مذهبی از لخت شدن زنان وحشت دارند  هر روز زنان هم میهنمان را مورد اذیت و آزار قرار میدهند تحت نام بد حجابی آخوند ساخته جنون اسلامی

 بدحجابی؛ اذیت و آزار زنان اینبار در نمایشگاه گل و گیاه

شهرزادنیوز: بحث و کشمکش پایوران حکومت اسلامی پیرامون بی حجابی و بد حجابی، همچنان موضوع روز هر نشست و گفتگویی شده و این بار دامنگیر زنان بازدید کننده از نمایشگاه بین المللی گل و گیاه در بوستان شده است.
به گزارش فارس، محسنی گرکانی، رئیس دیوان عالی کشور، در "نشست هیئت عمومی اصراری حقوقی دیوان عالی"، از جمله گفت که بعضی از متدینین که برای بازدید از نمایشگاه گل و گیاه به محل نمایشگاه رفت بودند، با وضعیت نامناسب حجاب در آنجا روبرو و از بازدید از نمایشگاه منصرف شدند که این "نشانگر ناسالم بودن جامعه در زمینه حجاب و عفاف" است.
وی در بخش دیگری از سخنانش اذعان داشت که در حکومت دینی وضعیت کنونی حجاب به هیچ عنوان پذیرفتنی نیست و افزود که اگر بی بند و باری در جامعه وجود داشته باشد، امنیت از بین می‌رود و این مطلب همانند این است که "انسان وارد میدان مین شود" و خود را در امنیت کامل احساس کند، لذا همه ما باید توجه داشته باشیم که "خطر عبور از میدان مین برای جامعه" خطری جدی است.

////////////////////////////////////////////////////////////////////////

 اعتصاب سراسری در ترکیه در اعتراض به دستمزدها

ایرنا: اعتصاب كاركنان دولت تركیه در اعتراض به عدم افزایش حقوق ، فعالیت های دولتی در این كشور را امروز ( چهارشنبه ) فلج كرد.
اتحادیه های كاركنان دولتی تركیه ، در پی بی نتیجه ماندن مذاكراتشان با دولت امروز در سطح این كشور دست به اعتصاب زدند.
اتحادیه های كاركنان دولتی تركیه پیشنهاد تجدید نظر دولت آنكارا مبنی بر افزایش حقوق كارمندان دولت در سالجاری به میزان 5/3 درصد را نپذیرفتند و لذا مذاكرات دولت با اتحادیه های كاركنان دولت به بن بست رسیده است.
سندیكای آموزگاران كه بزرگترین سندیكای كارمندان دولت تركیه است با بیش از 210 هزار عضو ، از مهمترین اتحادیه های فعال كارمندان دولت است كه در شكل گیری تظاهرات و اعتصاب های اخیر نقش تعیین كننده ای ایفا كرده است.
این سندیكا امروز در سراسر تركیه تصمیم به دست كشیدن از كار گرفته و لذا آموزگاران در سراسر تركیه به كلاس های درس نرفتند.
دومین سندیكای بزرگی كه از فراخوانی اتحادیه های كاركنان دولت برای اعتصاب حمایت كرد، سندیكای كارمندان فعال در بخش سلامت تركیه است كه از ساعت 30/10 امروز در میدان بزرگ صحیه آنكارا جمع شده اند و اعضای آن در سراسر تركیه در بیمارستان ها و درمانگاهها دست از كار كشیدند.
در بیمارستانها به استثنای بخش های اورژانس، خدماتی ارائه نمی شود.
در این میان به علت حمایت سندیكای كاركنان فعال در راه آهن دولتی تركیه، اختلالاتی نیز در حركت قطارهای شهری در استانبول به وجود آمد.
براساس اصلاحاتی كه در راستای همگرایی تركیه با اتحادیه اروپا در قوانین تركیه داده شده، اتحادیه های كارمندان دولتی در تركیه حق انعقاد قراردادهای دسته جمعی با دولت را به دست آورده اند و در این راستا هر دوسال یك بار با دولت قراردادهای خود را تجدید می كنند.
در مذاكرات اتحادیه های كارگری خواسته های خودرا در خصوص هم طرازسازی حقوق ها و رفع تبعیض در دریافتی حقوق كارمندان و میزان افزایش حقوق چانه زنی می كنند.
'رجب طیب اردوغان' نخست وزیر تركیه در واكنش به درخواست اتحادیه های كارمندان این كشور برای افزایش حقوق گفت: ما نمی خواهیم تركیه به وضعیت یونان دچار شود و باید در خرج و دخل خود دقت كنیم.
وی گفت: دولت به صورت كلی به مساله نگاه می كند و صرفا نمی تواند خواسته های یك قشر را لحاظ كند.
اتحادیه های كارمندی پیشنهاد دولت برای افزایش حقوق با توجه به رشد اقتصادی 5/8 درصدی در سال گذشته را ناچیز ارزیابی كرده و اعلام كرده اند، مادام كه اقتصاد تركیه در حال رشد است باید كارگران و كاركنان نیز سهم مناسبی از این رشد داشته باشند.
در پی اصرار این اتحادیه ها دولت یك بار دیگر در پیشنهاد خود تجدید نظر كرد و 5/3 درصد در سالجاری در مجموع شش درصد برای سال آینده را پیشنهاد كرد كه این نیز مورد قبول واقع نشده است.
اردوغان مدعی شده است دولت آنكارا همواره حقوق كارگران و كاركنان را به میزان بیش از نرخ تورم رسمی افزایش داده است ولی در عین حال به خرج و دخل خود نیز دقت می كند و نمی خواهد به عاقبت كشورهای یونان و اسپانیا دچار شود.
نخست وزیر تركیه با اشاره به اینكه كاركنان دولت حق اعتصاب عمومی را ندارند، گفت: اقتصاد تركیه در سایه حفظ انضباط مالی بهبود یافته و به رشد سریع خود به رغم ناملایمات در اقتصاد جهانی ادامه می دهد و از اتحادیه ها می خواهیم كه با احساس مسوولیت و اندیشیدن به تبعات درخواست افزایش حقوق حركت كنند.
كاركنان دولت نیز مدعی هستند نرخ تورم واقعی در تركیه بیش از نرخ تورم رسمی است و اصولا سطح زندگی در تركیه بالا رفته و میزان افزایش در نرخ كالاهای اساسی و مصرفی عمده مردم از قبیل انرژی، مواد غذایی و اجاره بها بسیار بالاتر از متوسط نرخ تورم رسمی در كشور است و لذا باید حقوق كاركنان حداقل 16 درصد افزایش داده شود.
براساس قوانین جاری در صورت به توافق نرسیدن كارفرما و كارگر، تصمیم گیری نهایی به شورای حكام واگذار می شود تا موازنه ای را بین خواسته های كاركنان و پیشنهادات دولت ایجاد كرده و زمینه توافق را فراهم آورد.
دولت آنكارا اعلام كرده است تجدید نظر دوباره در پیشنهادات خود نخواهد داد.
تركیه حدود 28 درصد هزینه های بودجه خود را صرف پرداخت حقوق كاركنان دولت می كند كه رقم قابل توجهی است.
بودجه سالجاری تركیه حدود 350 میلیارد لیرترك است كه 100 میلیارد لیرآن به هزینه های پرسنلی اختصاص یافته است.
مذاكرات بین دولت و كاركنان 21 روز است ادامه دارد و انتظار می رود با بازگشت اردوغان از قزاقستان تصمیم نهایی برای خاتمه دادن به مناقشه ها اتخاذ شود.
///////////////////////////

سیزده سال پس از قتل ناموسی پلا


 
 
قتل های ناموسی همچنان در سوئد رخ می دهد.  دررابطه باموارد متعدد خشونت های ناموسی ازجمله قتل اخیردختری در لندسکرونا که گفته می شود توسط برادر نوجوانش صورت گرفته و همچنین سیزدهمین سالروز به قتل رسیدن پلا که یک قتل ناموسی دیگر بود، تظاهرات، گردهم آئی و جلسات بحث و گفتگو در شهرهای مختلف سوئد برگزار می شود. برای نمونه می توان از برگزاری تظاهرات در استکهلم ، یوتبوری، اوپسالا، لندسکرونا و اوربرو نام برد. برگزار کنندگان این مراسم سازمان سراسری پلا و فادیمه را هرگز فراموش نکن و سازمان های دیگر مدافع حقوق زنان و کودکان هستند. فردا روز پنجشنبه بیست و چهارم ماه مه نیز گزارشی تحقیقی که در رابطه با  ازدواج اجباری تهیه شده به پارلمان ارائه خواهد شد. 
توفیق محمدی فعال امور پناهندگی و اجتماعی
Lyssna: گفتگو با توفیق محمدی پیرامون از جمله تظاهرات در یوتبوری

گفتگوئی داریم با توفیق محمدی از دست اندرکاران تطاهرات علیه خشونت و قتل های ناموسی در شهر یوتبوری که ساعت هفده بعداز ظهر امروز، چهارشنبه بیست وسوم ماه مه در مرکز شهر یوتبوری برگزار می شود. از او از جمله درمورد اهمیت شرکت فعال مردان در اعتراض به خشونت ها و قتل های ناموسی پرسیده ایم.
اضافه کنیم که هفته ی آینده، روز چهارشنبه سی ام ماه مه نیز، جلسه ی بحث و گفتگوئی در پارلمان سوئد برگزار می شود که به خشونت های ناموسی در خانواده و مدارس پرداخته خواهد شد. مهرداد درویش پورجامعه شناس و آمنه کاکا باوه از حزب چپ از جمله شرکت کنندگان دراین جلسه هستند.

هیچ نظری موجود نیست:

پست کردن نظر