Subscribe:

Ads 468x60px

۱۳۹۱ اردیبهشت ۱۵, جمعه

در زلزله آبدانان 45 واحد مسکونی تخریب و 15 نفر زخمی شدند


در زلزله آبدانان 45 واحد مسکونی تخریب و 15 نفر زخمی شدند
کردانه: به گزارش خبر آنلاین 45 واحد مسکونی بر اثر وقوع زلزله در شهرستان آبدانان از توابع استان ایلام تخریب شده این درحالی است که نیروهای واکنش سریع هلال احمر استان ایلام به منطقه زلزله زده اعزام شدند. 40 واحد از این تعداد در روستای 'هونگه' و پنج واحد نیز در روستای 'هلیره' بطور کامل تخریب شده اند. همچنین بر اثر ریزش کوه 'بهاراو' ضمن از بین رفتن تعدادی از احشام منطقه مسیر ارتباطی روستاهای 'گل گل' به 'آب انار' در 75 کیلومتری آبدانان مسدود شده است.تا لحظه مخابره خبر 15 نفر بر اثر زمین لرزه در روستای 'چم کبود' زخمی شده اند.
مردم استان ایلام و وحشت از زمین لرزهای پی در پی
به گزارش سایت ایلام امروز و خبرگزاری‌های ایران
زمين لرزه اي 5.5 ريشتري مورموري را لرزاند. هنوز از خسارات اين زمين لرزه اي خبري منتشر نشده است. موقعيت اين زمين لرزه در بانك داده موسسه ژئوفيزيك دانشگاه تهران به صورت زير درج شده است: 7 كيلومتري مورموري، ايلام

32 كيلومتري موسيان، ايلام

33 كيلومتري دهلران، ايلام

479 كيلومتري تهران، تهران


ساعت 14:40 دقيقه امروز مجدداً زمين لرزه شهر دهلران و حوالي آن را به شدت لرزاند و اين بار شدت زمين لرزه به حدي بود كه شهر ايلام نيز از لرزش آن در امان نماند.

زمين لرزه مذكور كه هنوز گزارشي از شدت آن منتشر نشده است در تمامي نواحي شهر ايلام احساس شد.

ساكنان شهر دهلران پس از بروز اين زمين لرزه و بعد از پشت سرنهادن يك هفته آرامش نسبي پس از زمين لرزه هاي متعدد هفته گذشته، از خانه هاي خود خارج شده اند.

خبرگزاری مهر در این خصوص می افزاید که بیش از ۷۰ درصد منازل بخش سراب باغ و موروری در شهرستان آبدانان آسیب دیده‌اند. آمار دقیقی از تلفات احتمالی جانی تاکنون منتشر نشده است، اما با این حال برخی گزارش‌ها از زخمی شدن ۱۰ نفر در بخش موروری حکایت دارد.
در ساعت ۲.۵۴ دقیقه عصر پنجشنبه نیز زمین لرزه‌ای مرکز استان ایلام را لرزاند و موجبات بروز وحشت در میان اهالی شهر ایلام گردید. بر اساس گزارش‌های منتشره این زمین لرزه هیچ تلفاتی در پی نداشته است.
لازم به ذکر است که طی یک ماه گذشته بیش از صدها بار زمین لرزه شهرهای استان ایلام را لرزاندهٰ است، ولی تا امروز گزارشی از خسارات جانی و مالی منتشر نشده بود.
مسئولین استان پیشتر گفته بودند که استان ایلام استانی زلزله خیز نبوده و این زمین لرزه ها جای هیچ نگرانی نیست. مرکز زلزلەنگاری دانشگاه تهران اعلام کرده بود که مرکز این زمین لرزه‌ها در خاک عراق بوده است.
-------------------------

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر