Subscribe:

Ads 468x60px

۱۳۹۱ اردیبهشت ۱۸, دوشنبه

فراخوان لیلا زانا از رهبران کرد برای آزادی اوجالان فرزند انقلابی کردستان


فراخوان لیلا زانا از رهبران کرد برای آزادی اوجالان فرزند انقلابی کردستان
لیلا زانا نماینده مستقل شهر آمد در مجلس ترکیه خاطر نشان ساخت که عبدالله اوجالان رهبر خلق کرد به مدت 9 ماه است که نمی تواند با وکلای خود دیدار انجام دهد و گفت: "من تمامی طرف‌ها و نیروهای کرد را مورد انتقاد قرار می‌دهم. بایستی کُردها از اوجالان حمایت به عمل آورند. بایستی رهبران اقلیم کردستان صراحتا، خواهان آزادی اوجالان شوند". لیلا زانا به خصوص از مسعود بارزانی رئیس منطقه اقلیم کردستان خواست که در این زمینه اقداماتی نماید.

لیلا زانا در گفتگو با روزنامه روداو، شرایط شمال کردستان، وضعیت اوجالان و کنگره ملی کُردستان را مورد ارزیابی قرار داد.

نباید در کنفرانس خط قرمز احزاب مورد بحث قرار گیرد

زانا در رابطه با برگزاری کنفرانس ملی کُرد بیان داشت: "هر تصمیمی در این رابطه گرفته شود بایستی تأثیراتی بر جامعه داشته باشد. اگر کنفرانس براساس خواسته ملت کرد انجام گرفت آن‌وقت سیاستمداران کُرد مجبورند این کنفرانس را برگزار کنند. اکنون پایه و اساس این کنفرانس در جامعه شکل‌ گرفته است. اما کنفرانس ملی شرایط خاصی می‌طلبد، آن نیز آنست که نبایستی احزاب کُرد از مسائلی بحث به میان آورند و بگویند این امر امکان پذیر نخواهد بود. هر حزب سیاسی دارای خط قرمز خاص خود می باشد، اما برای برگزاری کنفرانس نبایستی هیچ یک از احزاب از خط قرمز حزب خود بحثی به میان آورند. همچنین بایستی از هویت، ملیت و فرهنگ کُردها دفاع کرده و در راستای این اهداف به تلاش و فعالیت بپردازند".

لیلا زانا در ادامه به شرایط عبدالله اوجالان رهبر خلق کرد اشاره داشته و خاطر نشان ساخت که اوجالان به مدت 9 ماه است که نمی تواند با وکلای خود دیداری انجام دهد. زانا در ادامه اظهار داشت: "من تمامی احزاب و طرف‌های کردی را مورد انتقاد قرار می‌دهم. بایستی کُردها از اوجالان حمایت به عمل آورند. بایستی دیگر بخشهای کردستان نیز خواهان آزادی چنین شخصیتی شوند. بایستی رئیس اقلیم کردستان صراحتا خواهان آزادی اوجالان شود". لیلا زانا در این باره گفت: "بایستی آقای مسعود بارزانی حداقل در مطبوعات و رسانه ها اعلام کند که دلیلش چیست که قریب 9 ماه است با اوجالان دیداری انجام نمی گیرد؟ این مایه خوشحالی تمام کُردها می شود".


ANF NEWS AGENCY

هیچ نظری موجود نیست:

پست کردن نظر