Subscribe:

Ads 468x60px

۱۳۹۱ اردیبهشت ۲۶, سه‌شنبه

ادامه محاکمه ی متهم به قتل خارجی تباران در مالمو


ادامه محاکمه ی متهم به قتل خارجی تباران در مالمو

دادگاه رسیدگی به اتهامات  Peter Mangs ، قاتل خارجی تباران در مالمو امروز نیز ادامه یافت. او امروز برای نخستین باربه پرسش های دادستان درمورد قتل Trez West Persson پاسخ داد.
Peter Mangs  متهم است که Trez West Persson  ۲۰ ساله  را دراکتبر ۲۰۰۹ هنگام رانندگی مورد شلیک قرارداد و به قتل رساند. او به مرد ۲۲ ساله ی همراه این زن جوان نیز شلیک کرد که به شدت مجروح شد. این مرد نیز امروز در دادگاه علیه Peter Mangs شهادت داد. 
Peter Mangs  اتهامات علیه خود درمورد سه قتل و ۱۲ سوء قصد را ردکرده و تنها دومورد ایجاد خسارت را پذیرفته است.  وکیل او نیز روزگذشته گفت که هیچ اثر انگشت و یا آزمایش DNA که دخالت او در قتل ها و سوء قصدهارا ثابت کند، وجودندارد.
----------------------------

ممانعت پلیس از تماس پناهجو با وکیل خود

پلیس مرزی Sörmland  مانع تماس یک پناهجوی چچنی به نام امیل خان با وکیل خودشده است، امری که برخلاف قانون است. این پناهجو هنگام دستگیری توسط پلیس برای اخراج ازسوئد، اقدام به بریدن دست خود به قصد خودکشی کرد. او سپس خواستار تماس با وکیل خودشد، اما باوجوداین که او ازچنین حقی برخورداربود، پلیس با آن مخالفت کرد. Martin Lundgren  وکیل امیل خان نیز درخواست ملاقات با او را کرد، اما پلیس با آن نیز به دلایل امنیتی مخالفت کرد. این وکیل می گوید که پلیس حتا با درخواست تماس تلفنی او نیز مخالفت کرد. 

پلیس مرزی Sörmland اعلام کرده است که مخالفت با تماس این پناهجو با وکیلش را برساس تصمیمی که ناظرعالی حقوقی درسال ۲۰۰۹  درمورد اخراج یک خانواده ی پناهجوی افغان گرفته بود، انجام داده است. ناظرعالی حقوقی حاضر به اظهارنظری دراین موردنشده، اما رئیس اموراداری این نهاد  Lina Forzelius درگفتگو با اکوت، واحدخبر رادیوسوئد تاکیدکرده است که  پلیس نباید براساس تصمیمی که درسال ۲۰۰۹ گرفته شده، مانع تماس یک پناهجو با وکیلش شود.

----------------------

 اعتصاب غذای یک زندانی زرتشتی در زندان اوین

بنابه گزارش ارسالی به "فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران " زندانی عقیدتی ناصر آذرنیا معروف به بردیا در اعتراض به عدم درمان جدی پزشکی و ممانعت از ملاقات با نامزد و برادرش دست به اعتصاب غذا زد.
زندانی عقیدتی ناصر آذر نیا نوکیش زرتشتی از روز دوشنبه 25 اردیبهشت ماه به دلیل عدم درمان بیماری های حاد میگرن و ناراحتی دستگاه تناسلی اش که در اثر شکنجه ها و فشارهای روحی بازجویان وزارت اطلاعات در دوران بازداشت ایجاد شده است و همچنین عدم اجازه ملاقات با نامزد و برادرش اقدام به اعتصاب غذا نمود و اعلام کرد تارسیدن به خواسته هایش به اعتصاب غذای خود ادامه خواهد داد.
زندانی عقیدتی مدتها است که از بیماریهای حاد رنج می‌برد ولی با وجود تشخیص پزشک بهداری زندان و تاکید بر درمان وی در بیمارستانهای خارج از زندان تا کنون هیچ اقدامی در راستای رسیدگی به وضعیت جسمی اش نشده است.

همه این دلایل موجب شد تا او از تاریخ 25 اردیبهشت 91 دست به اعتصاب عذا زده و طی نامه‌ای به دادستان تهران ( محمود جعفری دولت آبادی ) که در لیست ناقضین بین المللی حقوق بشر قرار دارد و از جنایتکاران علیه بشریت می باشد خواستار رسیدگی به وضعیت پزشکی و ملاقات و مرخصی‌ استعلاجی وی شود و اعلام کرد تا زمانیکه به خواسته‌هایش پاسخی داده نشود به اعتصاب غذای خود ادامه خواهد داد.
زندانی عقیدتی ناصر آذرنیا از تاریخ 25 مرداد ماه سال 90 که برای گذران دوران محکومیت غیر قانونی و غیر انسانی به زندان اوین فراخوانده شد، نه تنها اجازه استفاده از مرخصی را نداشته است، بلکه به دلایل نامعلوم اجازه ملاقات با نامزد خود را نیافته و از ملاقات حضوری با برادر کوچکترش نیز محروم می باشد.
لازم به ذکر است ناصر آذرنیا از جمله نوکیشان زرتشتی است که در اعتراضات پس از انتخابات سال 88 حضور داشته و به همین دلایل در تاریخ 10 دی ماه سال 88 بازداشت و به بند 209 زندان اوین متعلق به وزارت اطلاعات منتقل می‌شود و در ادامه با محاکمه در شعبه 26 دادگاه انقلاب تهران به 2 سال و 6 ماه و 2 روز حبس تعذیری و 74 ضربه شلاق محکوم می‌شود.
سیاست سرکوب ادیان و مذاهب مختلف در ایران توسط آخوند علی خامنه ای ولی فقیه رژیم گرفته می شود و سایر آخوندها حاکم که به خود لقب فریبکارانه آیت الله و حجت اسلام داده اند مورد حمایت قرار می گیرد

فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران،عدم درمان زندانیان عقیدتی و سیاسی و ممانعت از ملاقات با خانواده هایشان را محکوم می کند و از کمیسر عالی حقوق بشر و مجامع بین المللی خواستار ارجاع پرونده جنایت علیه بشریت رژیم ولی فقیه آخوند علی خامنه ای به شورای امنیت سازمان ملل متحد جهت گرفتن تصمیمات لازم اجرا می باشد.
26 اردیبهشت 1391 برابر با 15 می2012
گزارش فوق به سازمانهای زیر ارسال گردید:
کمیساریای عالی حقوق بشر
گزارشگر ویژه حقوق بشر سازمان ملل متحد
کمسیون حقوق بشر اتحادیه اروپا
سازمان عفو بین الملل

-----------------------------


kurdane.com

روناک صفار زاده پس از ۵۵ ماه حبس، آزاد شد

به گزارش منابع پایگاه خبری روز، روناک صفار زاده زندانی عقیدتی زن روزهای گذشته از زندان مرکزی سنندج آزاد شده است. بنا به گزارش منابع NNSROJ از شهر سنندج، روز گذشته "۲۴ اردیبهشت" روناک صفار زاده زندانی سیاسی کرد پس از سپری کردن ۵۵ ماه زندان از زندان آزاد شده است. روناک که یکی از فعالین جنبش زنان در سنندج بود به اتهام اقدام علیه امنیت ملی از طریق ارتباط با یکی از احزاب اپوزیسیون کردستان به ۶ سال و ۷ ماه زندان تعذیری محکوم گشت و پس از سپری کردن بیش از دو سوم این حکم به دلیل فاقد بودن سو سابقه از زندان آزاد گردید. در ماه های پایانی سال گذشته "محمد شریف" در سخنانی از در ابهام بودن عفو مشروط این زندانی سخن به میان آورده بود و افزوده بود که بر اساس قوانین کیفری به دلیل نبود سو سابقه ای باید با عفو مشروط روناک صفار زاده موافقت به عمل آید.
لازم به ذکر است که روناک صفار زاده در ۱۷ مهر سال ۱۳۸۶ در پی موج بازداشت هایی که سنندج را فرا گرفت از اولین کسانی بود که همراه با بیش از ۱۰ فعال دیگر بازداشت شد و بیش از ۲ ماه را در سلول های اداره اطلاعات سنندج سپری نمود، همچنین روناک صفار زاده از جمله زندانیانی بود که در سال ۱۳۸۷ در اعتراض به شرایط ناگوار زندانیان کرد در اعتصاب غذای سراسری مشارکت نمود. از جمله کسانی که همزمان با روناک صفار زاده بازداشت شده بودند می توان به یاسر گلی فعال دانشجویی و حقوق بشر، فردین مرادی فعال محیط زیست و حوزه فرهنگ، هانا عبدی فعال جنبش زنان و حبیب ا.. لطیفی فعال حوزه محیط زیست نام برد.

منبع:NNSROJ
---------------------

به اتهام محاربه و افساد فی الارض

حکم اعدام " عامل ترور" استاد فیزیک دانشگاه تهران در اوین اجرا شد


دبی- العربیه.نت فارسی مجید جمالی فشی متهم به ترور مسعود علی محمدی استاد فیزیک دانشگاه تهران صبح روز سه شنبه 15 – 5 – 2012 در زندان اوین اعدام شد.

دادستانی تهران در اطلاعیه خود جمالی فشی را عامل موساد اعلام و تاکید کرد وی برای اجرای طرح ترور از اسرائیل پول دریافت کرده و در خاک آن آموزش دیده بود.

دادگاه انقلاب اتهام او را " محاربه و افساد فی‌ الارض .. همکاری با رژیم صهیونیستی و شبکه تروریستی موساد ، تحصیل مال نامشروع به واسطه همکاری اطلاعاتی با رژیم صهیونیستی ، تخریب اموال مسکونی ناشی از انفجار بمب و نگه ‌داری مواد روان‌ گردان " اعلام کرده بود.

مسعود علی محمدی استاد فیزیک هسته ای دانشگاه تهران 12 ژانویه سال گذشته بر اثر انفجار بمب جاسازی شده در یک موتورسیکلت کشته شد.

همچنین طی سال های گذشته چند تن از دانشمندان اتمی و کارکنان مرتبط با برنامه اتمی ایران ترور شده بودند.

مجید شهریاری و داریوش رضایی نژاد استادان فیزیک دانشگاه بهشتی و مصطفی احمدی روشن معاون بازرگانی سایت اتمی نطنز به شیوه های مشابهی در تهران کشته شده بودند.

یک مقام سپاه اخیرا اعلام کرد دستگاه امنیتی جمهوری اسلامی چند عملیات انتحاری و ترور را در مناطق مختلف تهران خنثی کرد.

محسن کاظمینی فرمانده سپاه محمد رسول الله تهران تاکید کرد این عملیات قرار بود در روزهای عید نوروز در نقاط حساس تهران انجام شود اما توسط اطلاعات سپاه خنثی شد.            


هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر