Subscribe:

Ads 468x60px

۱۳۹۵ اسفند ۶, جمعه

تجاوزمأمورین اطلاعات به یک مهندس جوان در کرماشان، خودکشی وی را رقم زد.


تجاوزمأمورین اطلاعات به یک مهندس جوان در کرماشان، خودکشی وی را رقم زد.
مهندس جوان کورد خانم مهدیس میرقوامی روز جمعە ٨ بهمن‌ماه تنها  ١ روز پس از آزادیش از زندان اقدام بە خودکشی و روز شنبە ٩ بهمن‌ماه در یکی از مراکز درمانی کرماشان جانش را از دست داد.
خانم مهدیس میرقوامی روز سەشنبە ٥٥ بهمن‌ماه پس از احضار بە ادارە اطلاعات بازداشت و پس از دو روز در روز پنج‌شنبە ٧ بهمن‌ماه آزاد شدە بود.
بە گفتە یک منبع موثق، ادارە اطلاعات خانوادە مهدیس میرقوامی را تحت فشار قرار دادە تا از انتشار هرگونە خبری در این رابطە خودداری نمایند.

پیشتر و روز جمعە ١٥ دی‌ماه ١٣٩١ نیز، یک دختر ٢٣ سالە کورد اهل بخش کوزران با هویت “شلیر فرهادی” کە دارای مدرک لیسانس علوم سیاسی بود، پس از آنکە توسط اطلاعات کرماشان ٤ ماه بازداشت شدە بود، پس از آزادی با اسلحە بە زندگی خود پایان داد.

همزمان با خودکشی مهندس مهدیس میرقوامی نیروهای اطلاعاتی خانواده‌ی وی را مورد تهدید جدی قرار داده بودند، که از اعلام خبر خودکشی فرزندشان خودداری کنند، که به دلیل تهدیدات وزارت اطلاعات این خبر رسانه‌ای نشده بود.

پیشتر نیز حنانه”شلیر” فرهادی دارای مدرک لیسانس و از اهالی کرماشان که به مدت ٤ ماه در بازداشت نیروهای اطلاعاتی بود، بلافاصله بعد از آزادی از بازداشتگاه اطلاعات کرماشان به زندگی خود پایان داد.

در رابطه با اینکه مأمورین وزارت اطلاعات رژیم ایران به منظور اعتراف‌گیری از متهمین به تجاوز و تهدید به تجاوز متوصل می‌شوند، تاکنون دهها گزارش از رسانه‌‌ها و منابع حقوق بشری منتشر شده است.

انتظار می‌رود انتشار خبر تجاوز مأمورین وزارت اطلاعات به این مهندس جوان کرماشانی، واکنش تند فعالان مدنی و مدافعین حقوق زنان را در پی داشته باشد.....

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر