Subscribe:

Ads 468x60px

۱۳۹۷ اردیبهشت ۱۶, یکشنبه

افشاگری امشب در اورشلیم: رژیم ایران یک جنگ محدود موشکی علیه اسرائیل را آماده کرده است
افشاگری امشب در اورشلیم: رژیم ایران یک جنگ محدود موشکی علیه اسرائیل را آماده کرده است

پخش‌کننده صوت
گزارش اختصاصی رادیو پیام اسرائیل – منابع ارشد اطلاعاتی اسرائیل امشب (یکشنبه) فاش ساختند که حکومت اسلامی ایران قصد دارد به ک حمله موشکی محدود علیه اسرائیل دست بزند و ارتش اسرائیل خود را برای خنثی کردن این برنامه جنگی آماده می سازد.


کابینه محدود امنیتی نظامی اسرائیل ساعاتی پیش نشست ویژه ای برگزار کرد تا اطلاعات بسیار حساسی را که در مورد گسترش فعالیت های جنگی ایران دریافت شده بررسی کند. گفته شد که نشست امروز این کابینه‌ی محدود، که از جمله اختیارات آن اعلام جنگ علیه یک کشور دیگر و یا آغاز عملیات گسترده نظامی علیه یک سازمان دشمن می‌باشد، “جنبه ویژه” داشته است. ولی به علت محدودیت هایی که اداره سانسور نظامی اسرائیل برقرار کرده، نمی توان جزئیات امر را افشا کرد و توضیح داد که چرا نشست امروز “ویژه” بوده است.
منابع اطلاعاتی اسرائیل که به هیچ وجه حاضر نیستند به هویت آن ها کوچکترین اشاره شود، فاش ساختند که برنامه حکومت ایران، که ممکن است در ساعات و یا روزهای آینده عملی شود، آن است که اسرائیل را هدف یک حمله موشکی گسترده قرار دهد که همزمان ده‌ها و شاید صدها موشک به خاک اسرائیل شلیک شود.
در اطلاعاتی که امشب به طور فشرده انتشار یافت آمده است که انجام این حمله موشکی از داخل سوریه خواهد بود و از سنگین‌ ترین موشک‌های ساخت ایران استفاده خواهد شد.
منابع موئق خبری که با سپاه پاسداران در داخل ایران در تماس هستند، به رادیو پیام اسرائیل گفتند که در روزهای اخیر ده‌ها هواپیمای مسافری از ایران به سوی سوریه پرواز کرده که حتی یک مسافر نیز نداشته و تنها بار آن مقادیر زیادی موشک‌های سنگین بوده است.
همین منابع به رادیو پیام اسرائیل گفتند که ایران بر شمار افراد مسلح اعزامی خود به سوریه، در دو هفته اخیر به تعداد زیادی افزوده است.
منابع خبری در اورشلیم فاش ساختند که از جزئیات برنامه تعرضی حکومت ایران اطلاعات کاملی دارند.
بنیامین نتانیاهو نخست وزیر، پیش از آغاز جلسه امروز هیات دولت، خطاب به خبرنگاران گفت: «اسرائیل کاملا مصمم است به تعرضات حکومت ایران علیه این کشور پایان بخشد و آن تلاش‌ها را به هر قیمت شده خنثی کند. او گفت: اسرائیل حاضر است بهای لازم را برای رسیدن به این هدف بپردازد، زیرا بهتر است این تلاش امروز صورت گیرد و به فردا موکول نشود».
منابع اطلاعاتی اسرائیل می گویند که طبق نقشه سپاه پاسداران که جزئیات آن در اختیار اسرائیل قرار دارد، حکومت ایران شمار زیادی موشک را در چندین نقطه ای در خاک سوریه مستقر ساخته که قرار است به طور هم زمان به سوی اسرائیل پرتاب شود.
به گفته منابع اطلاعاتی، رژیم ایران برای آن که خود و یا حزب الله را ظاهرا درگیر جنگ با اسرائیل نسازد، شیوه پرتاب موشک ها را به گروه ویژه ای از جنگجویان شیعه، ولی غیر ایرانی و غیر لبنانی، تعلیم داده و حمله موشکی، ظاهرا توسط آن گروه، بدون ارتباط با ایران و یا حزب الله لبنان انجام خواهد گرفت.
ولی برای اسرائیل جای تردیدی وجود ندارد که رژیم ایران پشت این حمله می باشد و جزئیات آن در نشست های محرمانه قاسم سلیمانی فرمانده سپاه قدس و حاجی زاده فرمانده نیروی هوایی سپاه پاسداران و فرد دیگری که فرمانده واحد موشکی سپاه است طراحی شده است.
منابع اطلاعاتی در اورشلیم ارزیابی می کنند که در این حمله، رژیم ایران موشک ها را به سوی پایگاه های نظامی در شمال اسرائیل هدف گیری خواهد کرد. ولی بعید نیست که نواحی غیرنظامی و شماری از شهروندان نیز آسیب ببینند.
رهبران اسرائیل در روزهای اخیر تاکید کرده اند که اسرائیل روی به جنگ ندارد، ولی قاطعانه از امنیت خود دفاع خواهد کرد و حاضر به پرداخت بهای آن می باشد.
مقامات اطلاعاتی در اورشلیم، امشب در واکنش به این گزارش ها تاکید کردند که رویدادی که انتظار آن می رود، به مفهوم آغاز یک جنگ همه جانبه بین حکومت ایران و اسرائیل نیست، بلکه رژیم ایران از انجام این تعرض گستردۀ موشکی، انتقام گیری نسبت به عملیات هوائی هفته های اخیر نیروی هوایی اسرائیل علیه پایگاه های رژیم ایران در سوریه بوده که در آن حدود بیست تن از افراد سپاه پاسداران و یکی دو فرمانده ارشد آن ها کشته شده اند.
هنوز معلوم نیست که حمله موشکی از خاک سوریه به سوی اسرائیل چه هنگام انجام خواهد گرفت، ولی بعید نیست که به دنبال افشاگری امشب درباره احتمال حمله، که همچنین ثابت می کند که اسرائیل با اطلاعات قوی خود، از همه جزئیات آن آگاهی دارد، موجب به تعویق انداختن برنامه شود، زیرا امید رژیم ایران آن بود که اسرائیل را غافلگیر کند، ولی با افشاگری امشب در میابند که اسرائیل از همه جزئیات آگاهی دارد و خود را برای رویارویی با آن آماده ساخته است.

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر