Subscribe:

Ads 468x60px

۱۳۹۰ اردیبهشت ۱۲, دوشنبه

یک تحلیلگر: القاعده به سفارت خانه های آمریکا حمله خواهد کردیک تحلیلگر: القاعده به سفارت خانه های آمریکا حمله خواهد کرد

آوستین: به طور حتم القاعده پس از مرگ بن لادن ضعیف می شود

، این سازمان همینطور با فشارهایی که آمریکا و همپیمانانش در طول چند سال اخیر بر القاعده و هوادارانش وارد کرده اند، تضعیف شده، اما تعداد آنها زیاد است. می دانیم که القاعده ارتباطات زیادی با آدمها در سراسر جهان دارد و اینکه جانشین بن لادن هنوز زنده است و جایی مشغول به زندگی.

یکی از مشکلات القاعده این است که آنها ناگزیر به قطع ارتباطات خود و توقف فعالیت هایشان هستند. آنها برای اینکه هدف حملات جدید قرار نگیرند باید فعالیت هایشان را مخفیانه تر کنند، و حملات تروریستی را نه فورا، بلکه یکی دو سال آینده از سر خواهند گرفت.

یورونیوز: به نظر شما بن لادن مرده از بن لادن زنده برای افراطیون بهتر نیست؟ آیا به این صورت خودشان را آبدیده می کنند؟

آوستین: به نظر من آدمهای اطراف بن لادن آبدیده خواهند شد. اما در کل، بودن یا نبودن او چندان مهم نیست. اگرچه او برای برخی یک نماد و یک قهرمان است اما در طول ده سال اخیر، وی اعتبارش را در جهان اسلام از دست داد. او دیگر نزد مسلمانان مشروعیت ندارد.

یورونیوز: با توجه به اینکه بن لادن در پاکستان پیدا شد، روابط این کشور با آمریکا را چگونه ارزیابی می کنید؟

آوستین: من فکر می کنم محلی که بن لادن در آن زندگی می کرد و اینکه نزدیک یک پایگاه نظامی بود، نگرانی ها را تشدید می کند. این اتفاق که روابط آمریکا و پاکستان را تغییر نمی دهد اما مشکلات روابط این دو کشور را نمایان کرد.

در پاکستان خیلی از جنبش های افراطی حمایت می شود. دولت پاکستان گزینه های کمی در اختیار دارد. این دولت تلاش زیادی برای کاهش فشارها انجام می دهد اما پاکستان مشکل بزرگی در روابط خودش با آمریکا دارد. به عنوان مثال پیدا شدن بن لادن در داخل پاکستان نه کسی را غافلگیر کرد نه نقطه عطفی در روابط دو کشور محسوب می شود.

تمام افراد مهم در دولت آمریکا نظر پاکستان در مورد اسامه بن لادن و ایالات متحده را می دانند. به نظرم هیچ چیز عوض نخواهد شد. اتفاق جدیدی که می افتد این است که آمریکا موقعیت بهتری برای تحت فشار گذاشتن پاکستان جهت مبارزه علیه افراطیون در داخل کشورش خواهد داشت.

-----------------

یکشنبه ۱ می در کاخ سفید : پرزیدنت اوباما و اعضای تیم امنیت ملی‌ آمریکا مشغول تماشای زنده عملیات کماندویی برای کشتن اوساما بن لادن در پاکستان. بنظر می‌رسد خانم کلینتون صحنهٔ ناراحت کننده ای را مشاهده کرده است. ۱۲ ساعت بعد از کشتن بن لادن جسد وی به داخل دریای عربی‌ انداخته شد.ویدئو انداختن جسد تهیه شده اما دولت آمریکا آن را منتشر نکرده است
----------------------
بن لادن توسط نیروهای مشترک آمریکایی و پاکستانی کشته شد
ضربه بزرگ برای بانکدار مرکزی و نخستین حامی تروریسم بین‌المللی
مرگ بن لادن یک ضربه بزرگ برای رژیم ایران به‌عنوان بانکدار مرکزی و نخستین حامی تروریسم بین‌المللی است. در یکدهه گذشته ملایان حاکم بر ایران بیشترین بهره‌برداری را از بن لادن و القاعده به‌عنوان متحد بالفعل خود به‌عمل آوردند. بدون رژیم خمینی، زمینه‌یی برای پیدایش تروریسم فراگیر در این منطقه از جهان وجود نداشت. کانون تروریسم و بنیادگرایی در قم و تهران است. به همین خاطر مردم ایران به‌عنوان نخستین قربانیان بنیادگرایی و کشتار بیگناهان تحت نام اسلام و حکومت اسلامی با خانواده قربانیان در آمریکا و عراق و سراسر جهان همدرد و دارای احساس مشترک هستند. مقاومت ایران بر ضرورت اجرای عدالت در مورد خامنه‌ای و احمدی‌نژاد و دست نشاندگان آنها در عراق که قاتلان شهروندان بیگناه و بی‌دفاع اشرف هستند، تأکید می‌کند. با سرنگونی دیکتاتوری تروریستی و دینی حاکم بر ایران و نابودی سپاه پاسداران و نیروی تروریستی قدس، بساط تروریسم و بنیادگرایی در این منطقه از جهان برچیده می‌شود. دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران 12اردیبهشت ۱۳۹۰ (2 مه ۲۰۱۱)

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر