Subscribe:

Ads 468x60px

۱۳۹۰ خرداد ۹, دوشنبه

قتلعام مردم سوریه بدست حزبالله لبنان و نیروهای سپاه قدس ایران
همزمان با اوج گیری سرکوب معترضان در سوریه بشار اسد و حسن نصر الله در دمشق با یکدیگر دیدار کردند این دیدار نشان میدهد که حسن نصرالله سرکرده گروه تروریستی حزبالله در کشتار مردم سوریه دست دارد.

خبرگزاری دولتی جمهوری اسلامی ایران "ایرنا" دوشنبه 30-5-2011 از دیدار حسن نصر الله دبیر کل حزب الله لبنان با بشار اسد رئیس جمهور سوریه در دمشق در روزهای اخیر خبر داد.

حزب الله لبنان یکی از متحدان سوریه است و دمشق همواره در اوضاع داخلی لبنان از این گروه شبه نظامی حمایت کرده است.

این دیدار در حالی صورت می گیرد که سوریه در 10 هفته اخیر شاهد اعتراض های مردمی علیه دولت بشار اسد است که به گفته منابع حقوقی در جریان آن تا کنون دست کم 1000 غیر نظامی كشته شده اند.

"ایرنا" به نقل از یک منبع آگاه گزارش داد: "در اين ديدار كه تا پاسي از شب به طول انجاميد، دو طرف آخرين تحولات منطقه به ويژه وضعيت ناآرامي ها در سوريه و تاثيرات آن بر لبنان و همچنين تاخير در تشكيل دولت لبنان را مورد بحث و بررسي قرار دادند."

حمایت های حزب الله از نظام حاکم بر سوریه باعث شده است که در برخی از مناطق معترضان شعارهای علیه این حزب و رهبر آن سر دهند. پیشتر شایع شده بود که نیروهای حزب الله به نیروهای امنیتی سوریه در سرکوب معترضان یاری می رسانند که این اخبار از سوی مسئولان این حزب لبنانی تکذیب شد.

خبرگزاری جمهوری اسلامی در ادامه گزارش خود خاطر نشان کرده است که پس از اين ديدار، حسن نصرالله در اقدامي معنا دار منطقه "نبي شيت" يكي از نزديك ترين نقاط لبنان به سوريه به عنوان محل برگزاري جشن مقاومت و آزادي سال جاري که 25 -2-2011 برگزار شد را انتخاب كرد.

دبيركل حزب الله در سخنان خود در اين مراسم ادعا کرد: "سرنگوني نظام سوريه به نفع آمريكا و رژيم صهيونيستي است كه از اين طريق مي خواهند نظام اين كشور را به نظام كشورهاي ميانه رو عربي تبديل كنند."

نصر الله در سخنان خود افزود که تمامي نشانه ها و اطلاعات تاكنون حاكي از آن است كه بيشتر مردم سوريه همچنان نظام اين كشور و خود بشار اسد را تأييد مي كنند.

از سوي ديگر روزنامه الاخبار امروز دوشنبه نوشت: "دبير كل حزب الله لبنان اخيرا چندين ديدار با بشار اسد رييس جمهور سوريه داشته كه طي اين ديدارها انجام روند اصلاحات در سوريه مورد بحث وبررسي قرار گرفته است.

این خبر در حالی منتشر می شود که نیروهای ارتش سوریه دور جدید سرکوب معترضان این کشور را آغاز کرده اند. خبرگزاری "رویترز" به نقل از منابع حقوق گزارش داده است که گلوله باران دو شهر " تلبیسه " و " الرستن " واقع در استان حمص در مرکز سوریه روز یکشنبه به کشته شدن دست کم 11 غیر نظامی انجامید.

منابع حقوقی سوریه می گویند از زمان آغاز اعتراض ها تا کنون حدود 10 هزار نفر دستگیر شده اند.

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر