Subscribe:

Ads 468x60px

۱۳۹۷ اردیبهشت ۷, جمعه

بازداشت مریم شریعتمداری پس از دو روز و بی‌اطلاعی از وضعیت وی


نسرین ستوده، وکیل مریم شریعتمداری از معترضان حجاب اجباری اعلام کرد که خانم شریعتمداری همراه با مادر خود روز چهارشنبه ۵ اردیبهشت ماه در شهرری با اعمال خشونت و ضرب و شتم توسط ماموران امنیتی بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل شده و مادر خانم شریعتمداری در نیمه شب همان روز در بیابان رها شده اما از وضعیت مریم شریعتمداری اطلاعی در دست نیست.


به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، نسرین ستوده، وکیل مریم شریعتمداری از معترضان حجاب اجباری، از بازداشت همراه با ضرب و شتم موکلش در شهرری خبر داد.
ه گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، نسرین ستوده، وکیل مریم شریعتمداری از معترضان حجاب اجباری، از بازداشت همراه با ضرب و شتم موکلش در شهرری خبر داد.

خانم شریعتمداری همراه با مادرش “میترا جمشیدزاده” روز چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۷ با اعمال خشونت در شهرری بازداشت شدند، سپس با چشمانی بسته به مکانی خارج از شهر منتقل شده و مورد ضرب و شتم قرار گرفته‌اند. مادر وی ساعت ۱ بعد از نیمه شب همان روز در بیابان رها شده اما از وضعیت مریم شریعتمداری اطلاعی در دست نیست.

مریم شریعتمداری که پیش‌تر در تاریخ ۴ اسفند‌ ۹۶ به دلیل اعتراض به حجاب اجبازی بازداشت شده بود، طی حکمی توسط شعبه ۱۰۹۱ دادگاه کیفری دو استان تهران به یک سال حبس تعزیری محکوم شد.
دادگاه خانم شریعتمداری که در تاریخ ۴ اسفندماه در اعتراض به حجاب اجباری بازداشت شده بود، در تاریخ ۲۶ اسفندماه سال ۹۶ در مجتمع قضایی ارشاد تهران برگزار شده بود و حکم وی در تاریخ ۵ فروردین ۹۷ به نسرین ستوده، وکیل مدافعشان ابلاغ شده است.

لازم به ذکر است، روز چهارشنبه به دنبال پیدا شدن یک جسد مومیایی شده منتسب به رضاشاه در شهرری جو امنیتی همراه با حضور گسترده ماموران برای متفرق کردن تجمع احتمالی شهروندان برقرار شده بود.

گفتنی است، کامران ایازی پزشک و زندانی سیاسی سابق نیز در همین روز در نزدیکی این محل در شهرری بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل شده است.

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر