Subscribe:

Ads 468x60px

۱۳۹۴ دی ۵, شنبه

منبعی نزدیک به دولت ترکیه روز جمعه اعلام کرد: سرورهای اینترنتی این کشور از روز دوشنبه هدف حمله سایبری گسترده قرار گرفتند که به ویژه باعث اختلال در خدمات بانکی شده است.منبعی نزدیک به دولت ترکیه روز جمعه اعلام کرد: سرورهای اینترنتی این کشور از روز دوشنبه هدف حمله سایبری گسترده قرار گرفتند که به ویژه باعث اختلال در خدمات بانکی شده است.


به گزارش صدا و سیما، سازمان غیردولتی «Nic.tr» که مسئول اداره آدرس پایگاه‌های اینترنتی با نام دامنه «tr » است که شامل پایگاه‌های اینترنتی وزارتخانه، ارتش، بانک‌ها و بسیاری از پایگاه‌های اینترنتی تجاری می شود، در بیانیه‌ای اعلام کرد: این حمله از «منابع سازمان یافته» از خارج از ترکیه صورت گرفته است.
روزنامه‌های ترکیه به نقل از بینالی ییلدریم وزیر حمل و نقل و مخابرات این کشور نوشتند وضعیت «نگران‌کننده» است. ییلدریم تشدید تدابیر امنیتی را که به گفته وی در حال حاضر به نظر «ناکافی» می رسند، خواستار شده است.
برخی رسانه‌های ترکیه معتقدند این حمله ممکن است از روسیه صورت گرفته باشد. مسکو و آنکارا پس از سرنگونی جنگنده روسی به وسیله نیروی هوایی ترکیه در مرز سوریه (۲۴ نوامبر) بحران شدید دیپلماتیک را پشت سر می گذارند.

هیچ نظری موجود نیست:

پست کردن نظر