Subscribe:

Ads 468x60px

۱۳۹۱ اردیبهشت ۵, سه‌شنبه

یک دختر که در حال راه رفتن بود به داخل یک گودال در خیابان می افتد خوشبختانه هیچی برسرش نیآمده استیک دختر که در حال راه رفتن بود به داخل یک گودال در خیابان می افتد خوشبختانه هیچی برسرش نیآمده است 

------------------------------------

 بازداشت چند شهروند بوکانی توسط نیروهای امنیتی


آژانس خبری موکریان
سرویس حقوق بشر

در پی تجمع روز جمعه ی جمعی از مردم بوکان، چند شهروند در این شهر بازداشت شدند.
براساس گزارش رسیده به آژانس خبری موکریان، به دنبال تجمع روز جمعه تعدادی از شهروندان بوکانی، چند شهروند در این شهر توسط نیروهای امنیتی بازداشت و روانه زندان شدند.
براساس این گزارش، اسامی سه تن از این افراد واحد حسین زاده، ارسلان احسانی و هیمن صالحی اعلام شده است.
گفتنی است تا لحظه مخابره خبر از اتهام این سه شهروند که روز گذشته به زندان بوکان منتقل شده اند اطلاعی در دست نیست.

---------------------------------------

 ایجاد سرویس اطلاعاتی تازه‌ای با محور ایران در پنتاگون

رادیو آلمان: روزنامه نیویورک تایمز در گزارشی از قصد وزارت دفاع آمریکا برای تشکیل سرویس اطلاعاتی تازه‌ای با تمرکز بر ایران و چین خبر داده است. شماری از افسران آژانس اطلاعاتی پنتاگون هم اکنون در حال جمع‌آوری اطلاعات هستند.
در پی کمرنگ شدن نقش نظامی آمریکا در عراق و افغانستان پنتاگون در نظر دارد سازمان اطلاعاتی تازه‌ای را با محور تمرکز اطلاعاتی بر ایران و چین ایجاد کند. به گزارش روزنامه نیویورک تایمز سرویس اطلاعاتی جدید کار خود با استفاده از مأموران مخفی، نهادها و بودجه موجود آغاز خواهد کرد و همکاری نزدیکی با سازمان اطلاعات و ضد جاسوسی آمریکا (سیا) برای ردیابی تهدیدات در حال ظهور خواهد داشت.
نیویورک تایمز به نقل از یکی از مقام‌های ارشد وزارت دفاع آمریکا هدف از ایجاد این مرکز را "تقویت پوشش اطلاعاتی آمریکا در خارج از مرزها" عنوان کرده و افزوده است که شماری از افسران آژانس اطلاعاتی وزارت دفاع در حال حاضر به طور مخفیانه در حال جمع‌آوری اطلاعات در خارج از محدوده مناطق متعارف جنگی و تلاش برای تحکیم همکاری‌ها میان ارتش و سازمان سیا هستند.
این منبع آگاه که نامش فاش نشده همچنین به روزنامه نیویورک تایمز گفته است که سرویس اطلاعاتی جدید در سال‌های آینده از طریق جابه‌جایی پرسنل و امکانات مالی گسترش بیشتری خواهد یافت. هم اکنون "چند صد نفر" در این مرکز مشغول به کار هستند و قرار است "چند صد نفر دیگر" هم به شمار انان اضافه شود.
در همین حال خبرگزاری فرانسه گزارش داده است که مقام‌های وزارت دفاع آمریکا به تقاضای این خبرگزاری برای افشای جزئیات بیشتر در این زمینه پاسخی نداده‌اند.
"خانه ایران" در سازمان سیا
اعلام خبر راه‌اندازی این سرویس اطلاعاتی جدید در حالی صورت گرفته است به تازگی پنتاگون ژنرال مایکل فلین، افسر ارشد اطلاعاتی آمریکا در عراق و افغانستان را به عنوان رئیس سرویس اطلاعاتی وزارت دفاع آمریکا معرفی کرد.
ژنرال فلین در سال ۲۰۱۰ زمانی که در سمت افسر ارشد اطلاعاتی آمریکا در افغانستان خدمت می‌کرد، انتقادات شدیدی را نسبت به عملکرد سرویس‌های اطلاعاتی ارتش آمریکا وارد ساخت. او همچنین سابقه کار در "ستاد محرمانه فرماندهی مشترک عملیات ویژه" را دارد و انتخاب وی به سمت جدید حاکی از قدرت گرفتن نیروهای ویژه در پنتاگون در سال‌های اخیر است.
"ستاد محرمانه فرماندهی مشترک عملیات ویژه" در چند سال گذشته نقش اصلی را در پشت پرده‌ی به قتل رسیدن شماری از چهره‌های شورشی مظنون در عراق و افغانستان ایفا کرده و مسئول طراحی عملیاتی بوده است که در سال گذشته منجر به قتل اسامه بن لادن در پاکستان شد.
ماه گذشته نیز "روزنامه واشنگتن پست" در گزارشی به ایجاد بخش ویژه‌ای در سازمان سیا در رابطه با ایران اشاره کرد. در این بخش که نزد کارکنان این سازمان به "خانه ایران" شهرت یافته چند صد کارشناس و تحلیلگر مشغول فعالیت هستند و زیر نظر یکی از فرماندهان پیشین سیا در شهر اسلام‌آباد پاکستان اداره می‌شود. سازمان سیا به طور رسمی در مورد این بخش اظهار نظری نکرده است.
درمقاله واشنگتن پست همچنین آمده بود که شبکه‌ی اطلاعاتی گسترده‌ای نیز در منطقه تشکیل شده و آمریکایی‌ها توانسته‌اند از موقعیت نظامی خود در افغانستان و عراق برای سازماندهی عملیات‌های جاسوسی علیه ایران بهره ببرند.

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر