Subscribe:

Ads 468x60px

۱۳۹۱ اردیبهشت ۳, یکشنبه

تبعید یکی از زندانی سیاسی کرد به زندان گوهردشت کرج


تبعید یکی از زندانی سیاسی کرد به زندان گوهردشت کرج

بنابه گزارشات رسیده به "فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران" روز یکشنبه 3 اردیبهشت ماه زندانی سیاسی محکوم به اعدام هوشنگ رضایی 26 ساله از بند 350 زندان اوین به سالن 12 بند 4 زندان گوهردشت کرج تبعید گردید. 
هوشنگ رضایی سال 89 با یورش مامورین وزارت اطلاعات دستگیر و به بند 209 زندان اوین شکنجه گاه وزارت اطلاعات منتقل گردید و برای مدت طولانی تحت شکنجه های جسمی و روحی بازجویان وزارت اطلاعات قرار داشت.او سپس به بند 350 زندان اوین منتقل شد. 
بازجویان وزارت اطلاعات علیه این زندانی سیاسی اقدام به پرونده سازی نمودند و آنرا به شعبۀ 15 دادگاه انقلاب فرستادند. صلواتی معروف به قاضی مرگ و رئیس این شعبه او را مورد محاکمه قرار داد و گفته می شود این زندانی سیاسی را به اعدام محکوم کرده است.
فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران، دستگیری ،شکنجه،پرونده سازی ،محکومیت و تبعید این زندانی سیاسی به زندان گوهردشت کرج را محکوم می کند و از کمیسر عالی حقوق بشر و سایر مراجع بین المللی خواستار ارجاع پرونده جنایت علیه بشریت رژیم ولی فقیه علی خامنه ای به شورای امنیت سازمان ملل متحد جهت گرفتن تصمیمات لازم اجرا می باشد.

3 فروردین 1391 برابر با 22 آپریل2012
گزارش فوق به سازمانهای زیر ارسال گردید:
کمیساریای عالی حقوق بشر
گزارشگر ویژه حقوق بشر سازمان ملل متحد
کمسیون حقوق بشر اتحادیه اروپا
سازمان عفو بین الملل
--------------------------

فێستیڤالی ڕۆشنبیریی سۆران . ١١٤ هەمین ساڵوەگەڕی رۆژنامەوانیی کوردیی .
---------------------------

انتقال گروهی از زندانیان قزل حصار برای اعدام

بنابه گزارشات رسیده به "فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران" روز یکشنبه 3 اردیبهشت ماه حداقل 3 زندانی از واحد 2 زندان زندان قزل حصار کرج جهت اجرای حکم ضدبشری اعدام به سلولهای انفرادی منتقل شدند.زندانیان که برای اجرای حکم اعدام منتقل شدند جوان می باشند و سنین آنها بین 24 الی 27 ساله هستند.
اکثریت زندانیان واحد 2 زندان قزل حصار کرج محکوم به اعدام هستند. 
اسامی تعدادی از زندانیان که به سلولها انفرادی جهت اجرای حکم اعدام منتقل شدند به قرار زیر می باشد:
1- زندانی علی شکوهی 26 ساله از سالن 3 زندان قزل حصار کرج و نزدیگ به 1 سال است که در زندان می باشد او به جرم داشتن 25 گرم مواد مخدر شیشه محکوم به اعدام شده است.
2- زندانی هادی خان زاده 27 ساله از سلول 1 سالن 3 واحد 2 زندان قزل حصار و بیش از 13 ماه در زندان بسر می برد.
3- حسین باقری 24 ساله از سالن 7 (سالن جوانان) واحد 2 زندان قزل حصار بیش از 1 سال در زندان بسر می برد.
موج جدید اعدام ها که بسرعت غیر قابل تصوری رو به افزایش می باشد و تنها در طی هفتۀ گذشته 11 نفر بنابه اعلام رسمی رسانه های حکومتی اعدام شدند که 3 نفر از آنها در مرودشت و شاهرود در ملاء عام به دار آویخته شدند.
سیاست اعدام و سرکوب خونین مردم و زندانیان سیاسی توسط علی خامنه ای ولی فقیه رژیم تعین می شود و از طریق رئیس منصوب وی در قوۀ قضاییه صادق لاریجانی که از جنایتکاران علیه بشریت می باشد تایید و دستور اجرای آن صادر می شود.هدف از این اعدام های گروهی و در ملاء عام ایجاد فضای رعب و وحشت در جامعه می باشد.
فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران، موج جدید اعدام ها در ایران که به منظور ایجاد فضای رعب و وحشت در جامعه می باشد را محکوم می کند و از کمیسر عالی حقوق بشر و سایر مراجع بین المللی خواستار ارجاع پرونده جنایت علیه بشریت رژیم ولی فقیه به شورای امنیت سازمان ملل متحد می باشد.

3 اردیبهشت 1391 برابر با 22 آپریل2012
گزارش فوق به سازمانهای زیر ارسال گردید:
کمیساریای عالی حقوق بشر
گزارشگر ویژه حقوق بشر سازمان ملل متحد
گزارشگر ویژه اعدام سازمان ملل متحد
کمسیون حقوق بشر اتحادیه اروپا
سازمان عفو بین الملل
-------------------------------

نوری المالکی برای دریافت حقوق ماهیانه اش از سوی اربابش وارد تهران  شد

سفر مالکی به تهران؛ ترکیه: در داخل مشکلات را حل کند

ایسنا: در سومین روز تبادل اتهامات میان مقامات ارشد ترکیه و عراق، اردوغان سخنان اخیر المالکی را "نمایشی" خواند.
به گزارش الجزیره، رجب طیب اردوغان، نخست وزیر ترکیه در کنفرانسی خبری در استانبول در واکنش به سخنان اخیر نخست وزیر عراق این سخنان را "نمایشی" خواند و تاکید کرد که همچنان در کنار عراقی‌ها ایستاده است.
وی که در یک کنفرانس مطبوعاتی در استانبول سخن می‌گفت، تصریح کرد: ما از طریق وزارت امور خارجه به اظهارات نوری المالکی، نخست وزیر عراق پاسخ دادیم، اگر ما به وی برای سخن گفتن بهانه بیشتر بدهیم در واقع به او فرصت داده‌ایم که خود را نشان دهد، نیازی نیست که ما نیز به وی کمک کنیم خود را مهم جلوه دهد.
اردوغان ادامه داد: در بدترین شرایط همواره ترکیه در کنار عراق بوده است، آنکارا میان شیعه و سنی هیچ تفاوتی قائل نیست و المالکی نیز باید بداند که مواضع وی نمی‌تواند ما را از برادران عراقی‌مان دور کند.
وزارت امور خارجه ترکیه با صدور بیانیه‌ای از نخست وزیر عراق خواست تا سیاستی را دنبال کند که در آن همه گروه‌های عراقی بتوانند در روند سیاسی عراق سهیم باشند.
در این بیانیه آمده است: نصیحت آنکارا به المالکی این است که فورا سیاست‌های خود را تغییر دهد و احترام به قانون اساسی عراق را در پیش بگیرد.
وزارت خارجه ترکیه در بیانیه خود آورده است: المالکی به جای اینکه در خارج به دنبال دلایل مشکلات سیاسی عراق بگردد، بهتر است سیاست درهای باز را در کشور اجرا کند؛ به گونه‌ای که همگان بتوانند در روند سیاسی کشورشان شرکت کنند.
در همین حال یاسین مجید، نماینده پارلمان و عضو ائتلاف دولت قانون که ریاست آن را المالکی برعهده دارد، در کنفرانسی خبری سخنان اخیر اردوغان را دخالت آشکار در امور داخلی عراق خواند و گفت: سنی‌های عراق یتیم نیستند که اردوغان بخواهد به نیابت از آن‌ها سخن بگوید، این مساله برگه خطرناکی است که اردوغان نباید با آن بازی کند.
--------------------------
آغاز مانور نظامی مشترک چین و روسیه دردریای زرد
'
روسیه و چین روز شنبه نخستین رزمایش دریایی مشترک خود را برای مدت شش روز در دیای زرد واقع در شرق چین و در مجاورت اقیانوس آرام آغاز کردند.
چین و روسیه از سال ۲۰۰۵ تاکنون در چهار رزمایش نظامی دیگر همراه با دیگر کشور‌ها شرکت داشته‌اند.
هدف از اجرای این رزمایش دریایی، حفظ صلح و ثبات در منطقه عنوان شده است اما این رزمایش در حالی آغاز شد که طی هفته‌های گذشته تنش میان چین و همسایگانش بر سر مالکیت مناطق ارضی شدت گرفته است.
چین و چند کشور آسیایی از جمله ژاپن، بر سر مالکیت بر جزایر غیرمسکونی واقع در آب‌های دریای جنوبی چین که منابعی غنی از ذخایر نفت و گاز طبیعی هستند، اختلاف دارند.
در این رزمایش مشترک، نیروی دریایی چین با بیش از ۴ هزار سرباز، ۱۶ کشتی و دو زیردریایی، و روسیه با ۷ کشتی جنگی شرکت دارند.
-----------------
سارکوزی قذافی را از بین بردی کسی که به شما کمک نمود تا به ریاست جمهوری فرانسه راه یابید ههههه سارکوزی کمدی  چارلیچاپلی 
نتیجه شمارش اولیه آرای انتخابات ریاست جمهوری در فرانسه
نتیجه شمارش اولیه آرای انتخابات ریاست جمهوری در فرانسه
نتایج شمارش  اولیه آرا، نشان از راه یافتن نیکولا سارکوزی و فرانسوا اولاند به دور دوم  انتخابات ریاست جمهوری فرانسه می دهد.
 
فرانسوا اولاند نامزد سوسیالیست های فرانسه بیش از 28 درصد آرا را از آن خود کرده است. 
 
این اولین بار در تاریخ فرانسه است که رییس جمهور فرانسه نتوانسته بیشترین آرا را در دور اول از آن خود کند. نیکولا سارکوزی، رییس جمهور فرانسه نزدیک به 25درصد از آرا در دور اول انتخابات ریاست جمهوری را از آن خود کرد. سارکوزی توانسته بود در سال 2007 نزدیک به 31 درصد از آرا را بدست بیاورد. 
 
مارین لوپن، نامزد جبهه ملی، حزب راست های افراطی فرانسه، توانسته نزدیک به 20 درصد از آرا را از آن خود کند و بار دیگر باعث شگفتی بسیاری از ناظران سیاسی شود. ژان ماری لوپن پدر مارین در سال 2002 در عین شگفتی فرانسویها با کسب بیشتر از 17 درصد آرا به دور دوم انتخابات ریاست جمهوری راه یافت. این مساله نشان می دهد که نیکولا سارکوزی برخلاف سال 2007 نتوانسته است آرای راستهای رادیکال را از آن خود کند. 
 جان لوک ملانشون، نماینده جبهه چپ، طبق نظر سنجی ها چهارمین نفری است که در فهرست نامزدهای ریاست جمهوری بیشترین آرا را از آن خود کرده است. آقای ملانشون 11.7 درصد از آرا را از آن خود کند.

باردیگر سوسیال دموکراسی در اروپا زنده میشود سارکوزی کمدی شکست خورد
 
سوسیالیست‌ها (حزب سوسیالیست فرانسه که در واقع جناح چپِ سوسیال دموکراسیِ اروپا محسوب میشود) در مرحله اول انتخابات فرانسه پیروز شدند.

با اذعان به این واقعیت که طی سالهای گذشته و در کل اروپا احزاب پارلمانی فقط در اسامی خود با هم تفاوت داشته اند و در عمل همگی در قطع امکانات شهروندان و پر کردن جیب سرمایه دارها، بانکها و موسسه های مالی اتفاق نظر و عمل داشته اند، با پایان دورۀ سارکوزی، دولت بشدت محافظه کارِ مرکل در آلمان که در حال حاضر برای کل اروپا تعیین سیاست میکند مهمترین متحد خود را از دست خواهد داد.فضا برای اعتراضات جوانان اروپا بازتر خواهد شد و امید میرود بخش پیشرو بتواند در مقابل یکه تازیِ کاپیتالیسم دو دهۀ گذشته در اروپا، بیش از پیش صف آرائی کند.
 پیروزی اولاند در دور دوم چندان هم ساده نیست. اگر آرا لوپن به حساب سارکوزی واریز شود(که قریب به یقین می شود) باز هم راست میانه برنده انتخابات خواهد بود.

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر