Subscribe:

Ads 468x60px

۱۳۹۷ آبان ۲۹, سه‌شنبه

خطر مرگ در كمين زندانی سياسی رجايی شهرخطر مرگ در كمين زندانی سياسی رجايی شهر

محرومیت از درمان جان زندانیان سیاسی در زندان رجایی‌شهر را تهدید می‌کند
بر پایه گزارش تارنگار حقوق بشر در ایران، شماری از زندانیان سیاسی و امنیتی زندان رجایی شهر علیرغم نیاز به رسیدگی پزشکی محرومیت از درمان در مراکز تخصصی شامل حال آنها شده و مسؤلان زندان رجایی شهر از اعزام این زندانیان به بیمارستان جلوگیری می‌کنند.


در این گزارش آمده است که آرش صادقی، زندانی سیاسی، به دلیل ابتلا به سرطان نیازمند معاینه و معالجه در بیمارستان است و فضای پرنتش زندان رجایی شهر، غذای نامناسب و محیط غیر بهداشتی زندان باعث پیشرفت بیماری در وی می‌گردد.

در خصوص وضعیت این زندانی سیاسی، پزشکان هشدار دادند و اعلام کردند
که وی می بایست در محیطی آرام و مناسب همراه با رسیدگی درمانی نگهداری گردد؛ با این حال مسئولان تا کنون اقدامی برای بهبود شرایط نکرده‌اند و به دلیل محرومیت از درمان حتی تزریق و تجویز دارو و آنتی بیوتیک‌های مورد نیاز را از این زندانی سیاسی دریغ کرده‌اند.

این زندانی سیاسی می‌بایست چندی پیش تحت شیمی درمانی نیز قرار می‌گرفت؛ اما مسئولان تا کنون او را به بیمارستان اعزام نکرده‌اند. آرش صادقی همچنین به دلیل ابتلا به بیماری‌های «کولیت زخمی»، زخم معده و اثنی‌عشر نمی‌تواند غذا را هضم و دفع کند و وضعیت او در زندان روز به روز بحرانی‌تر می‌گردد.
ابوالقاسم فولادوند نیز که به بیماری قلبی مبتلا است، باید به بیمارستان قلب تهران اعزام شود؛ اما اعزام وی توسط رستمی دادیار زندانیان سیاسی و امنیتی زندان رجایی شهر کرج لغو شده است. او به ۱۵ سال حبس محکوم شده است.
یکی دیگر از زندانیان سیاسی که با محرومیت از درمان مواجه است، حسن صادقی می‌باشد. او به دلیل بیماری فشار چشم باید به صورت مداوم تحت نظر پزشک باشد، اما به دستور دادیار زندان رجایی شهر از اعزام به مراکز درمانی محروم شده است. حسن صادقی ۱۱ سال و نیم حبس در پرونده‌اش دارد.
دادیار زندانیان سیاسی و امنیتی زندان رجایی‌شهر کرج، همچنین از اعزام فرهنگ پورمنصوری برای جراحی زانو و شهرام پورمنصوری برای جراحی کمر نیز ممانعت به عمل آورده است. فرهنگ پورمنصوری و شهرام پورمنصوری از سال ۷۷ در زندان به سر می برند و به حبس ابد محکوم‌اند.

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر