Subscribe:

Ads 468x60px

۱۳۹۷ آبان ۴, جمعه

ایران؛ عقب نشینی روسیه در برابر تهدید آمریکاایران؛ عقب نشینی روسیه در برابر تهدید آمریکا

معاون نخست وزیر روسیه به خبرنگاران گفت که روسیه احتمال حمل ونقل نفت ایران از طریق روسیه را بررسی نکرده است.
به گزارش اسپوتنیک، دمیتری کوزاک گفت: من از این موضوع بی خبرم. این بدان معناست که ایران چنین تقاضایی مطرح نکرده است. اگر این درخواست مطرح شده بود من از آن باخبر بودم.


این در حالیست که وزارت امور خارجه اسرائیل پیش تر اعلام کرده بود تهران و مسکو به توافقی برای فروش نفت ایران و دور زدن تحریم‌های آمریکا دست یافته‌اند.
در این گزارش گفته شده بود که توافق تهران - مسکو بسیار حائز اهمیت است، چرا که ابزاری برای شکستن دیوار تحریم‌های آمریکا است که با نفت آغاز می‌شود و ممکن است تاثیراتی فراتر از آن داشته باشد.
بدنیال این گزارش، رئیس‌جمهور آمریکا به کشورهایی که قصد دارند بعد از اجرایی شدن تحریم‌های نفتی 13 آبان، به همکاری با رژیم ایران در این زمینه ادامه دهند، هشدار داد.
رئیس گروه اقدام ایران در وزارت أمور خارجه آمریکا نیز اعلام کرد که واشنگتن قصد دارد شیرهای صادرات نفت ایران را کاملا متوقف کند و کشورهایی که تحریمهای بعد از 4 نوامبر (13 آبان) را نقض کنند، به سختی مجازات خواهند شد.
برایان هوک به خبرنگاران گفت که هدف دولت دونالد ترامپ قطع کامل و هرچه سریع تر صادرات نفت ایران است.
هوک گفت: واشنگتن اطمینان دارد که تحریم صادرات نفت ایران، بازارهای نفتی را بی‌ثبات نخواهد کرد.
کاهش شدید صادرات نفت ایران
صادرات نفت ایران به زیر یک میلیون بشکه در روز رسیده است
صادرات نفت ایران طی هفتۀ نخست ماه اکتبر ۵٠٠ هزار بشکه در روز کاهش یافت و از ١ میلیون و ٦۰۰ هزار بشکه در سپتامبر گذشته به ١ میلیون و ١٠٠ هزار بشکه در روز رسید.
به گزارش رادیو فرانسه، برخی منابع نفتی اظهار می دارند که صادرات نفت ایران حتی به کمتر از یک میلیون بشکه در روز رسیده است.
ایران که سومین کشور صادرکنندۀ نفت عضو اوپک است در آوریل گذشته، یعنی پیش از خروج آمریکا از برجام و ازسرگیری تحریم های اقتصادی این کشور، روزانه دست کم ٢ میلیون و ۵٠٠ هزار بشکه نفت در روز صادر می‌کرد.

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر