Subscribe:

Ads 468x60px

۱۳۸۹ آبان ۱۰, دوشنبه

تجمع اعتراضی کشاورزان سرپل ذهابی

تجمع اعتراضی کشاورزان سرپل ذهابی

Imageزارشهای رسیده حاکیست شنبه ۲۸ فروردین ماه جاری جمعی از کشاورزان منطقه سرپل ذهاب در اعتراض به عملکرد ضعیف مدیر جهاد کشاورزی آن شهرستان در درب ورودی آن اداره دست به تجمع زدند. کشاورزان خواستار برکناری رییس اداره مذکور شدند . این تجمع خودجوش کشاورزان که نزدیک به ۳
ساعت به طول انجامید سرانجام با امضا طوماری به مسئولان استان خاتمه یافت .
ضعف مدیریتی همراه با روابط پشت پرده با یک سری جریانات خاص در این شهرموجب ناامیدی و اعتراض کشاورزان شده است . گفته می شود مدیر این شهرستان از حامیان قوی احمدی نژاد در این شهرستان است.
منبع همبستگی ملی
---------------------------------------

هشداراسرائیل به روسیه: سامانه موشکی خریداری
شده توسط ونزوئلا، ممکن است به ایران انتقال یابد

1 نوامبر 2010

«مقامات دولت اسرائیل به روسیه هشدار داده اند که مبادا سامانه موشکی اس – 300 که ونزوئلا ظاهرا خریداری کرده، به هدف تحویل آن به جمهوری اسلامی ایران باشد». این گزارش امروز (دوشنبه 10 آبان ماه – اول نوامبر) از قول منابع وزارت دفاع اسرائیل در روزنامه "جروزالم پست" انتشار یافت.
آگاهان می گویند ونزوئلا نه تنها به چنین سیستم بسیار پیشرفته ای نیاز ندارد، بلکه از توانائی مالی برای پرداخت بهای سنگین آن نیز برخوردار نیست.
شایع شده بود که پرزیدنت هوگو چاوز این سامانه بسیار پیشرفته را به نیابت از جمهوری اسلامی خریداری کرده، زیرا دولت روسیه اعلام داشته که با گردن نهادن به قطعنامه چهارم شورای امنیت، فروش این سامانه به ایران را در چارچوب تحریم های اعلام شده می داند.
در رابطه با توطئه تروریستی بسته های انفجاری که از یمن به نشانی نهادهای یهودی در شیکاگو فرستاده شده بود، وزیر دفاع اسرائیل گفت: «این قصد ناپاک نشان آن است که ترور ریشه کن نگردیده و همچنان در ابعاد گسترده در کمین انسان ها نشسته است».
روز گذشته (یک شنبه) در دو حادثه تروریستی جداگانه در عراق و ترکیه، ده ها نفر کشته یا زخمی شدند.

«ونزوئلا سامانه اس – 300 را به
نیابت از ایران خریداری می کند»

"جروزالم پست" از قول مقامات وزارت دفاع اسرائیل نوشت که به دولت روسیه هشدار داده شده که ممکن است ونزوئلا سامانه اس – 300 را برای خود نمی خواهد، و این نگرانی وجود دارد که معامله مزبور به نیابت جمهوری اسلامی ایران انجام می گیرد و پول آن از تهران تامین می گردد.
احتمال می رود قرارداد فروش این موشک بسیار پیشرفته به ونزوئلا در آینده نزدیک امضا شود و اسرائیل انتظار دارد که دولت روسیه ماده ای در قرارداد بگنجاند که به موجب آن ونزوئلا حق نداشته باشد این جنگ افزار را به ایران انتقال دهد.
آن چه سوءظن مقامات اسرائیلی را برانگیخته این واقعیت است که ونزوئلا هیچ دشمن خارجی ندارد که بخواهد به آن کشور حمله هوائی کند و هیچ هدف استراتژیک بسیار مهمی ندارد که کسی در فکر بمباران کردن آن بیافتد. از سوی دیگر ونزوئلا با آن که نفت خیز است، مردم آن کشور در فقر نسبی زندگی می کنند و ارتشی ضعیف دارد که قادر به استفاده بهینه از یک چنین سامانه بسیار گران قیمت نمی باشد.
جمهوری اسلامی ایران ظاهرا به این سامانه برای استقرار آن در اطراف نیروگاه اتمی بوشهر و تاسیسات هسته ای در نطنز، اصفهان، قم و نقاط دیگر نیاز بسیار احساس می کند، زیرا دائما بیم دارد که به علت پافشاری به ادامه برنامه های اتمی و تلاش برای ساخت بمب هسته ای، هدف بمباران کشورهای خارجی (اسرائیل؟ ایالات متحده؟ یا دیگران) قرار گیرد.
جمهوری اسلامی که سه سال پیش قرارداد خرید سامانه اس - 300 را امضا کرد، و استدلال می کند که چون معامله پیش از تصویب قطعنامه چهارم انجام گردیده، مشمول تحریم های نمی شود، برای دریافت آن به انواع تلاش ها دست زده و حتی می کوشد خود با کمک چین و کره شمالی و یا کشورهای دیگر آن را تولید کند.
برخی محافل نظامی از این که سامانه ها بالاخره به دست حکومت ایران بیافتد ابراز نگرانی کردند، ولی برخی دیگر گفتند: حتی اگر چنین شود، دانشمندان ارتش اسرائیل بی تردید وسائل الکترونی ابداع خواهند کرد که بتواند شبکه هدایت شونده این موشک ها را از کار بیاندازد.

اهود باراک: «ریشه کن کردن ترور، امری
طولانی، و مستلزم همکاری گسترده جهانی»

در واکنش به کشف دو بمب که تروریست های اسلامی به نشانی نهادهای یهودی در ایالات متحده فرستاده بودند، اهود باراک وزیر دفاع اسرائیل گفت: «این امر نشان آن است که ترور جهانی هنوز به حیات خود ادامه می دهد و مردمان را به خطر می اندازد. جهان در مبارزه خستگی ناپذیر علیه این شیوه مرگ آفرین هنوز راه درازی در پیش دارد و ممکن است سالیان دراز طول بکشد. برای غلبه یافتن بر ترور، دولت ها و سازمان های اطلاعاتی و امنیتی وظیفه دارند به همکاری تنگاتنگ بپرازند. همچنین بسیار ضروری است که دولت ها در برابر ترور سر خم نکند و به مبارزه بی امان علیه آن ادامه دهند».
کارشناسان ضد ترور اسرائیل امروز گفتند: یکی از نقاط ضعفی که در جریان توطئه ارسال بمب از یمن به ایالات متحده آشکار گردید، عدم بازرسی و توجه کافی نسبت به بسته های هوائی و حمل بار از طریق هواپیما می باشد.
معلوم می شود که یکی از بسته های انفجاری که از یمن فرستاده شد، دو بار از این هواپیما به آن هواپیما انتقال یافته بود – بی آن که کسی وجود مواد منفجره را مورد بازرسی قرار داده و یا بتواند آن را کشف کند.
کارشناسان اسرائیلی پرسیدند: آیا در شرائط امروز مسافری که کمربند انفجاری به خود بسته، می تواند از چند فرودگاه رد شود و شناسائی نگردد؟
یکی از هواپیماهائی که چابگر انفجاری به آن انتقال یافته بود، یک هواپیمای مسافری بود که در صورت انفجار بسته، ممکن بود همه مسافران آن کشته شوند.
اهود باراک وزیر دفاع اسرائیل امروز در این رابطه گفت: باید تدابیر جدیدی برای بررسی حمل و نقل هوائی برقرار گردد و برای این منظور نه تنها باید فرودگاه ها و بنادر به دقت زیر نظر قرار گیرد، بلکه باید تحرکات زمینی و مرزی نیز تحت کنترل باشد.
رئیس امور امنیتی در یمن امروز اعلام داشت که آن کشور از این پس تدابیر گسترده ای را برای جلوگیری از تکرار این گونه توطئه ها به اجرا می گذارد.
مقامات یمنی ارزیابی کردند که عامل طراحی توطئه چاپگرها یکی از سرکردگان منطقه ای القاعدة است که از چند سال پیش در یمن پنهان شده و در کشورهای عرب دیگر نیز مورد تعقیب می باشد.
در اسرائیل نمایشگاه بین المللی وسائل دفاعی در برابر ترور از دیشب گشایش یافت و بلندپایگان ضد تروریستی ده ها کشور جهان به دیدن آن آمده اند.
اسرائیل یکی از پیشرفته ترین کشورهای جهان در مبارزه با ترور محسوب می شود.

http://www.hamdami.com/MFAFA

-----------------------------------------

در پی کشته شدن 52 نفر و از جمله دو کشیش مسیحی و زخمی گردیدن بیش از 72 نفر در درگیری بین نیروهای عراقی و افراد وابسته به القاعده در یک کلیسا در شهر بغداد، پاپ اعظم بندیکت شانزدهم، رهبر کاتولیک های جهان هرگونه خشونت علیه مسیحیان را درعراق محکوم کرد. افراد القاعده ، روز گذشته نخست به بازار بورس در بغداد حمله کردند و چون در آنجا با حمله نیروهای پلیس بغداد روبرو شدند، به یک کلیسا گریختند و یک صد مسیحی را به گروگان گرفتند.

* بیست و چهار ساعت پس از وقوع یک ترور انتحاری در شهر استانبول ترکیه که زخمی شدن بیست و دو نفر را به همراه داشت، مسؤولان امنیتی ترکیه امروز ارزیابی کردند که به احتمال 90 درصد گروه کرد "پ.ک.ک" در این رویداد تروریستی دست داشته است. "پ.ک.ک" هنوز دخالت یا عدم دخالت خود را در رویداد تروریستی استانبول اعلام نداشته و گفته است که تا امشب در این باره اعلامیه ای منتشر خواهد کرد. (این اعلامیه دقایقی پیش منتشر شد و در آن "پ.ک.ک" هرگونه دخالتی در این انفجارها را رد کرد).

* سازمان دیدبان حقوق بشر در گزارشی اعلام کرد که رژیم ترکیه حقوق شهروندان خود را پایمال می کند. در ماه های اخیر رهبران ترکیه به طور مداوم اسرائیل را مورد انتقاد قرار می دهند و ادعا می کنند که حقوق فلسطینی ها را نادیده می گیرد و رفتارش در قبال آنها تروریستی است، ولی به موجب گزارشی که از سوی سازمان دیده بان حقوق بشر انتشار یافت، ترک ها خود از بزرگترین ناقضان حقوق بشر هستند. در گزارش سازمان دیده بان حقوق بشر، از جمله اشاره شده است که در 26 مورد افراد ترک به ترور متهم شده اند، در حالی که تنها جرمشان این بوده که علیه اقدامات دولت آقای اردوغان تظاهرات کرده اند.

* اهود باراک، وزیر دفاع اسرائیل هشدار داد که اکنون توان ساخت بمب اتمی در دسترس حکومت افراط گرای اسلامی در ایران قرار دارد، ولی در آینده در اختیار گروه های تروریستی نیز قرار خواهد گرفت. به گفته آقای اهود باراک، اسرائیل پیش از هر کشور دیگری در معرض خطر از ناحیه تروریست ها قرار دارد؛ زیرا از سوی کشورهایی احاطه شده که به ترور و تروریست ها پناه می دهند. به باور وزیر دفاع اسرائیل ترور در سطح جهان و مبارزه با آن دست کم تا نیم قرن آینده ادامه خواهد یافت و تنها بمب اتمی نیست که جهان را تهدید خواهد کرد و بمب های شیمیایی و میکربی نیز به آن افزوده خواهند شد.

* رئیس امور امنیتی یمن اعلام داشت که آن کشور از این پس تدابیر گسترده ای را برای جلوگیری از تکرار ارسال بسته های انفجاری به اجرا می گذارد. مقامات یمنی ارزیابی کردند که عامل طراحی توطئه چاپگرها، یکی از سرکردگان منطقه ای القاعده است که از چند سال پیش در یمن پنهان شده و در کشورهای عرب دیگر نیز مورد تعقیب می باشد.

* روزنامه اسرائیلی "جروزالم پست" در شماره امروز خود به نقل از مقامات دفاعی در اسرائیل نوشت که دولت اورشلیم به مقامات روسی در زمینه احتمال آنکه مقصد نهایی سامانه های "اس- 300 " –که ممکن است به ونزوئلا فروخته شود – تهران باشد، هشدار داده است. اسرائیل انتظار دارد که دولت روسیه ماده ای در قرارداد بگنجاند که به موجب آن ونزوئلا حق نداشته باشد این جنگ افزار را به ایران انتقال دهد. آگاهان می گویند که ونزوئلا نه تنها پول خرید چنین سامانه ای را ندارد، بلکه نه ارتش قوی دارد که بتواند از آن استفاده کند و نه تهدید نظامی خارجی که خرید چنین سیستمی را توجیه کند.

* سرگئی لاوروف، وزیر خارجه روسیه از جمهوری اسلامی خواست تا هرچه سریع تر به میز مذاکره بر سر برنامه اتمی خود با گروه 1+5 باز گردد. لاوروف که در کنفرانس خبری در ویتنام سخن می گفت، همچنین اضافه کرد که کشورهای عضو گروه 1+5 بر این موضوع که گفتگوها باید هرچه زودتر از سرگرفته شود اصرار دارند و از تهران می خواهند تا به پیشنهادهای سازنده 1+5 واکنش رسمی نشان دهد. این در حالی که علی اکبر جوانفکر، مشاور مطبوعاتی احمدی نژاد دیروز گفت که جمهوری اسلامی در مذاکرات پیش رو با 1+5 درباره مسائل اتمی گفتگو نخواهد کرد.

* سفارت جمهوری اسلامی در نیجریه اعلام کرد که هیچ گونه نظری برای شرح دادن در مورد جزئیات محموله اسلحه کشف شده در بندر لاگوس بیان نخواهد کرد. سفارت جمهوری اسلامی در "ابوجا" در بیانیه ای که امروز منتشر شد، نوشته است: «هرگونه بیان غیر ضروری، ممکن است به وخامت سوءبرداشت ها بیافزاید». برخی مقامات امنیتی اسرائیل همان روز کشف این محموله اعلام کردند که این محموله در ایران بارگیری شده و مقصد نهایی آن، باریکه غزه بوده است. روز شنبه نیز شرکت فرانسوی مسؤول حمل این محموله، تایید کرد که آنرا در بندرعباس ایران بارگیری کرده است.

* رئیس جمهوری سوریه، پرزیدنت بشار اسد روز گذشته (یکشنبه) دیدارهای جداگانه ای با وزیر اطلاعات حکومت اسلامی ایران و فرستاده ویژه عربستان سعودی داشت. علت این ملاقات ها اعلام نشده، ولی کارشناسان ارزیابی می کنند که درباره اوضاع به شدت بحرانی لبنان و خطر درگیری جنگ داخلی در آن کشور است. حزب الله لبنان تهدید کرده که اگر همچنان افراد این گروه به مسؤولیت قتل رفیق الحریری متهم گردند، به اقدامات شدیدی دست خواهد زد. سفیر حکومت ایران در دمشق، شیخ احمد موسوی امروز گفت: سوریه عمق استراتژیک ایران است و افزود: «هم پیمانی میان دمشق و تهران، باعث خنثی شدن توطئه های ضد حکومت ایران در خاورمیانه شده است».

* از آن جا که حزب الله لبنان با کمک گسترده مالی و تسلیحاتی جمهوری اسلامی، حتی از ارتش ملی لبنان نیز بسیار قوی تر است، بیم آن می رود که به یک کودتای نظامی دست بزند. عربستان سعودی احتمالا از سوریه خواستار گردیده تا از طریق حکومت ایران، حزب الله را مهار کند و نگذارد جوی خون در لبنان به راه افتد.

* حکومت اسلامی ایران در یک اقدام تبلیغاتی دیگر به هدف خنثی کردن اعتراض های بین المللی در مورد پایمال شدن حقوق انسانی در آن کشور، موضوع ایرانیان زندانی در ایالات متحده را پیش کشیده و ازدانشجویان ایرانی و مردم می خواهد به اعتراض های گسترده ای علیه دولت آمریکا دست بزنند. اکثر این زندانیان، کسانی هستند که به جرم قاچاق جنگ افزار به حکومت ایران، بازداشت و در دادگاه محکوم شده اند و یا مرتکب جنایت گردیده و یا جرائم مدنی مرتکب شده اند. سخنگوی وزارت خارجه ایران، رامین مهمانپرست امروز گفت: حکومت ایران برای به دست آوردن آزادی این افراد از هیچ تلاشی فرو گذار نخواهد کرد.

* حکومت ایران یک سال پیش با ربودن سه جوان گردشگر آمریکایی در مرز ایران و عراق، تلاش کرد که آن ها را با زندانیان خود در ایالات متحده مبادله کند، که این تلاش بی نتیجه ماند. در حالی که پیشتر اعلام شده بود که جلسه رسیدگی به پرونده این سه جوان کوهنورد آمریکایی ، در همین ماه نوامبر برگزار می شود، غلامحسین محسنی اژه ای امروز گفت که این جلسه به تاخیر افتاده است.

* سارا شورد، یکی از سه کوهنورد آمریکایی که چندی پیش با وثیقه 500 میلیون تومانی آزاد شد و به ایالات متحده بازگشت، در گفتگویی با روزنامه آمریکایی "نیویورک تایمز" گفت که این نگهبانان مرزی ایرانی بوده اند که باعث ورود وی و دوستانش به خاک ایران شده اند. در اسناد "ویکی لیکس" که اخیرا منتشر شده، در بخشی اشاره شده است که ماموران سپاه پاسداران ایران با ورود به خاک عراق، سه کوهنورد آمریکایی را دستگیر کرده و در حقیقت ربوده اند.

* میرحسین موسوی، نامزد معترض به نتایج انتخابات ریاست جمهوری سال گذشته در ایران، با حمله ای شدید به روش دولت در پیاده کردن طرح موسوم به "هدفمند کردن یارانه ها" گفت که با فرستادن نیروهای انتظامی و نظامی به خیابان ها و مرعوب کردن ملت، نمی توان چنین طرحی را اجرا کرد. وی همچنین تاکید کرده که سیاست های ماجراجویانه خارجی احمدی نژاد، حکومت ایران را به سمت فروپاشی پیش می برد و تا کنون باعث صدور قطعنامه هایی شده است که مردم تاثیر آنها را در زندگی روزمره خود می بینند. نخست وزیر پیشین ایران از جمله گفت: «این روش اجرای طرح هدفمند کردن یارانه ها نیست که پلیس، سپاه پاسداران و بسیج را در دو هزار منطقه از تهران مستقر کنید تا مردم را مرعوب کنند».

* همزمان با ارائه آمارهای مختلف از سوی سران دولت جمهوری اسلامی که می کوشند ایران تحت حکومت خود را از بهترین کشورهای جهان بنامند، و این گستاخی و خیالپردازی را تا جایی ادامه داده اند که حتی احمدی نژاد می گوید ایران در کنار ایالات متحده دو "ابرقدرت" جهان هستند، روزنامه "ابتکار" چاپ تهران، امروز به نقد این رویکرد پرداخت. "ابتکار" نوشت: «طبق آمارهای دولتمردان، ایران در زمان دو دولت اخیر به قدرتمندترین، با ثبات ترین، ثروتمندترین و ده ها ترین دیگر تبدیل شده است. در حالی که مردم نادرستی این موضوعات را با گوشت و پوست خود احساس می کنند».

* شیخ صادق آملی لاریجانی، رئیس قوه قضائیه جمهوری اسلامی با حمله به احمدی نژاد گفت که اسلام ایرانی و غیرایرانی ندارد. وی که در جلسه مسؤولان عالی قضایی سخن می گفت، همچنین افزوده گفت که این موضوع، امری انحرفی است که طرح آن مغالطه ای است که دیگر نباید تکرار شود.

****************************

http://www.radis.org/

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر