Subscribe:

Ads 468x60px

۱۳۹۱ تیر ۳۰, جمعه

ناو هواپیمابر آمریکا از کانال سوئز عبور کرد


 ناو هواپیمابر آمریکا از کانال سوئز عبور کرد

سحام نیوز: ناو هواپیمابر “دی وایت دی آیزنهاور” آمریکا در مسیر عزیمت به خلیج فارس از کانال سوئز عبور کرد و وارد دریای سرخ شد.


به گزارش روزنامه الیوم السابع مصر، ناو هواپیمابر آیزنهاور و کشتی های جنگی همراه آن از دریای مدیترانه وارد کانال سوئز شده و با عبور از آنها وارد دریای سرخ شدند تا سپس به خلیج فارس بروند.
یک منبع دریانوردی مسئول به خبرگزاری خاورمیانه گفت: چهار کشتی جنگی ناو آیزنهاور را همراهی می کنند و نهاد مسئول مدیریت کانال سوئز تدابیر امنیتی شدیدی را در جریان عبور آن از این کانال اتخاذ کرد به گونه ای که عبور و مرور خودروها متوقف و راههای زمینی و موازی کانال سوئز بسته شد.
به گزارش فارس، قرار است این ناوهواپیما بر و کشتی های جنگی همراه آن دریای سرخ را پشت سر بگذارند تا وارد خلیج فارس شده و در آنجا مستقر شوند.
به نوشته الیوم السابع، آمریکا چندی پیش اعلام کرده بود که قرار است ناو هواپیمابر “یو.اس.اس جان استینز و کشتی های جنگی همراه آن با توجه به اوضاع سوریه راهی دریای مدیترانه شود.
ای آخونده گوساله برو کونتو بماله تو خری تو احمقی تو به سیاست و حکومت داری چی

-------------------------------

 ورود پلیس بین الملل به پرونده بمبگذاری بلغارستان


وزیر کشور بلغارستان اعلام کرد اطلاعات زیادی از فردی که گفته می شود عامل انفجار انتحاری در اتوبوس حامل گردشگران اسرائیلی بوده است، ندارد.

به گزارش شبکه بین المللی تلویزیون فرانسه، سوتان سوتانوو گفت، اطلاعات چندانی از عامل انتحاری روز چهارشنبه در فرودگاه شهر بورگاس نداریم. 

وی گفت، در حال حاضر هویت این فرد برای ما ناشناخته است اما در بررسی های اولیه متوجه شدیم که وی گواهینامه رانندگی خود را از ایالت میشیگان آمریکا گرفته است.
وزیر کشور بلغارستان افزود، همکارانمان در اف بی آی در حال بررسی این موضوع هستند که وی چگونه وارد بلغارستان شده است.
وی گفت، همچنین ما در این باره با سرویس های اطلاعاتی اسرائیل و پلیس بین المللی (اینترپُل) نیز همکاری می کنیم.
وزیر کشور بلغارستان با بیان این مطلب که آزمایش های دی ان ای از جسد فرد مظنون به عامل انتحاری در جریان است، گفت، وزارت کشور تا روشن شدن تمام زوایای تاریک این انفجار هیچ ابراز نظری نمی کند.
وزارت کشور بلغارستان تصاویری از مردی در فرودگاه شهر بوگراس منتشر کرده است و احتمال می دهد این فرد همان فرد انتحاری باشد که اتوبوس حامل گردشگران اسرائیلی را منفجر کرده است.

اسرائیل حزب الله لبنان را متهم کرد
به گزارش خبرگزاری فرانسه از اورشلیم، نخست وزیر اسرائیل، حزب الله لبنان را به دست داشتن در سوقصد تروریستی روز گذشته علیه گردشگران اسرائیلی در بلغارستان متهم کرد.
بنیامین نتانیاهو در یک کنفرانس خبری گفت، شواهد نشان می دهد که انفجار مرگبار روز گذشته بلغارستان توسط حزب الله لبنان، مامور اصلی اجرای طرح های تروریستی رژیم تهران صورت گرفته است.
وی به حزب الله لبنان و حامیانش هشدار داد که بهای سنگینی بابت اقدامات تروریستی خود علیه شهروندان اسرائیلی خواهند پرداخت.

/////////////////////


 مخالفان به مقر مرکزی پلیس در دمشق حمله کردند

رادیو آلمان: نبردهای خونین در چندمین روز متوالی در دمشق، پایتخت سوریه همچنان ادامه دارد. در پی انفجار در مرکز شورای امنیت سوریه که منجر به کشته شدن شماری از مقامات نظامی و دولتی سوریه شد، درگیری میان مخالفان مسلح و حامیان رژیم اسد گسترش یافته است.

آخرین خبرها حاکی از آنست که که مخالفان موقق شده‌اند به مقر مرکزی پلیس در دمشق حمله کنند. 

یکی از سخنگویان مخالفان اعلام کرد که در این حمله "شمار زیادی از ماموران پلیس" کشته شده‌اند.
پیشتر نیز گزارش‌هایی از تصرف پاسگاه‌های مرزی سوریه در نزدیکی عراق و ترکیه توسط مخالفان منتشرشده بود. 
دولت عراق تصرف پاسگاه مرزی سوریه در نزدیکی خاک این کشور را تایید کرده است.


شمار آوارگان افزایش یافته است

با شدت‌گیری نبردهای خونین در سوریه، شمار آوارگان نیز افزایش یافته است.

به گفته‌ مقامات امنیتی لبنان، در روزهای چهارشنبه و پنج‌شنبه بیش از ۱۸هزار شهروند سوری به لبنان پناه برده‌اند. 
ناظران سیاسی علت افزایش پناهجویان را تشدید حمله‌‌های نیروهای نظامی به مواضع مخالفان در محله‌های گوناگون دمشق می‌دانند.

هیچ نظری موجود نیست:

پست کردن نظر