Subscribe:

Ads 468x60px

۱۳۹۱ تیر ۲۹, پنجشنبه

سوریه؛ درگیری در اطراف ساختمان دولت/انتقال خانواده اسد


سوریه؛ درگیری در اطراف ساختمان دولت/انتقال خانواده اسد

خبرگزاری فرانسه در گزارشی از بیروت به نقل از فعالان سوری از وقوع درگیریهای شدید در اطراف ساختمان دولت در دمشق خبر داده است.
همزمان شبکه خبری العربیه خبر داده که بشار اسد خانواده خود را به غرب سوریه منتقل کرده است.
به گفته این منبع، برخی تحلیگران بر این باورند که حادثه روز گذشته دمشق و کشته و زخمی شدن گروه مدیریت بحران که نزدیکترین افراد به بشار اسد بشمار می آمدند نشان می دهد که زمان پایان حکومت رئیس جمهور سوریه فرا رسیده است.
این حادثه همچنین می تواند به روند رو به گسترش جدا شدن دولتمردان سوریه و نظامیان هوادار بشار اسد از ارتش سرعت بیشتری ببخشد.

از سوی دیگر رئیس جمهور تونس از بشار اسد خواست هرچه زوتر از قدرت کناره گیری کند تا به سرنوشت قذافی گرفتار نشود.
همچنین اعلام شد که شورای امنیت سازمان ملل نیز تا ساعاتی دیگر قطعنامه ای علیه حکومت سوریه به رای می‌گذارد.

به گزارش بی بی سی، قطعنامه جدید برمبنای "فصل هفتم منشور سازمان ملل" تهیه شده بود و به این ترتیب، اجرای آن برای تمامی کشورهای عضو الزام آور است و به شورای امنیت نیز اجازه می دهد در صورت لزوم، خواستار مداخله نظامی بین المللی جهت حمایت از صلح و امنیت جهانی شود.
--------------------
یا بشار انتظارک شوف فیلم بعد فکر شویی یا حیوان یا دکتاتور

بشار اسد کناره گیری نکند به سرنوشت قذافی گرفتار می شود

رئیس جمهور تونس از بشار اسد خواست از قدرت کناره گیری کند تا سرنوشت او به سرنوشت قذافی تبدیل نشود.

به گزارش سایت عصر ایران، منصف المرزوقی که نخستین رئیس جمهور تونس پس از انقلاب مردمی این کشور است در مصاحبه با شبکه خبری فرانس 24 گفت: دوباره از بشار اسد می خواهم که به ملت خود رحم کند تا جان خود و نزدیکانش را حفظ کند و مانند قذافی، به پایان نرسد.
وی افزود: راه حل بحران سوریه این است که بشار اسد ، کناره گیری از قدرت را بپذیرد و حاکمیت را به معاونش بسپارد تا بتوانیم راه حل یمن را عملی کنیم. گزینه دیگری وجود ندارد.
در انقلاب یمن، با مداخله خارجی، علی عبدالله صالح رئیس جمهور وقت پذیرفت تا از قدرت کناره گیری کند و معاونش، قدرت را به عهده بگیرد تا با تشکیل حکومت انتقالی، زمینه برگزاری انتخابات را فراهم کند.
معمر قذافی پس از 42 سال حکمرانی بر لیبی ، به دنبال انقلاب مردمی - مسلحانه 6 ماهه ای از قدرت برکنار شد و سپس در اکتبر 2011 به همراه پسرش، به دست شماری از انقلابیون جوان، به قتل رسید.
المرزوقی همچنین گفت که او به دبیر کل اتحادیه عرب پیشنهاد کرده است "گروه های نظامی امنیت و صلح" توسط کشورهای عربی ایجاد و به سوریه اعزام شوند.
المرزوقی قبل از تصدی سمت ریاست جمهوری تونس ، از فعالان حقوق بشر و مخالفان برجسته حکومت زین العابدین بن علی به شمار می رفت.

شماری از مهمترین و پرنفوذترین مقامات نظامی امنیتی سوریه از جمله وزیر دفاع و معاونش و مشاور نظامی رئیس جمهور دیروز چهارشنبه در انفجار بزرگی در دمشق، به قتل رسیدند. همزمان با این انفجار ، دمشق صحنه درگیری های مسلحانه ای میان نظامیان و مخالفان مسلح است.

کاریکاتور؛ حمام خون در سوریه و همدستی خامنه ای با اسد--------------

نشانه جداشدن نیروهای گارد ریاست جمهوری از ارتش اسد

به گزارش خبرگزاری رویتر از بیروت، تلویزیون دولتی سوریه روز پنجشنبه به شهروندان این کشور هشدار داد که افراد مسلح قصد دارند با استفاده از لباس های متحد الشکل نیروهای نظامی این کشور به ساکنان شهر دمشق حمله کنند.

تلویزیون دولتی سوریه اعلام کرد: افراد دارای پوشش نظامی در بخش هایی از دمشق که شاهد درگیری میان نیروهای ارتش و شورشیان مسلح است، احتمالا عضو نیروهای مسلح این کشور نباشند.

در خبری که به صورت زیرنویس در تلویزیون دولتی سوریه ظاهر شد آمده است‌: افراد مسلح در مناطق التضامن، میدان، قاع و نهر عایشه از یونیفرم های نظامی با نشان رسمی گارد ریاست جمهوری استفاده می کنند. این امر این نکته را تایید می کند که آنها قصد دارند با سوء استفاده از اعتماد مردم به نیروهای مسلح دست به ارتکاب جنایت و حمله به مردم بیگناه بزنند.

گفتنی است، نیروهای گارد ریاست جمهوری سوریه که ماهر اسد، برادر بشار اسد فرماندهی آن را بر عهده دارد، عمدتا از اقلیت علوی سوریه هستند و جزو وفادارترین نیروی نظامی به حکومت اسد بشمار می روند.
---------------

ممنوع الملاقات کردن دو زندانی کرد محکوم به اعدام

آژانس خبری موکریان

سرویس حقوق بشر


دو زندانی کرد اهل مریوان به دستور یکی از مقامات قضایی تهران ممنوع الملاقات شده اند.
براساس گزارش رسیده به خبرنگار آژانس خبری موکریان، دو زندانی اهل مریوان به نام های زانیار و لقمان مرادی که حدود سه سال پیش توسط نیروهای امنیتی بازداشت و مدتی را در بازداشتگاه بودند؛ از هفته گذشته به دستور یکی از مقامات قضایی در تهران ممنوع الملاقات شده اند.
تا لحظه تنظیم این گزارش علت اخذ این تصمیم از سوی مراجع قضایی اعلام نشده است.

لازم به یادآوری است که زانیار و لقمان مرادی که هم اکنون در زندان رجایی شهر کرج بسر می برند به اتهام محاربه و ... از طرف شعبه 15 دادگاه انقلاب تهران به اعدام محکوم و به گفته نامبردگان، این حکم در دیوان عالی کشور تأیید شده است.
-----------------------

ممانعت بهداری زندان از درمان یک زندانی سیاسی زن

خبرگزاری هرانا - هانیه (شراره) فرشی، زندانی سیاسی بند نسوان زندان اوین که از بیماری حاد کلیه و مثانه رنج میبرد، از رسیدگی های درمانی و پزشکی محروم شده است.
بنا به اطلاع گزارشگران هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، با وجود اینکه وضعیت جسمی هانیه (شراره) فرشی وخیم گزارش شده است و لکه های خون در ادرار وی دیده شده، پزشکان بهداری زندان اوین از درمان و رسیدگی های معمول پزشکی و همچنین تحویل دارو و به وی ممانعت کردند.
گفتنی است، هانیه فرشی بر ای ادامه درمان خود نیاز به آزمایشات پزشکی و عکسبرداری سی تی اسکن دارد که توسط مسئولین از انتقال به بیمارستان برای انجام معاینات و آزمایشات پزشکی اش ممانعت بعمل آمده است.
هانیه (شراره) فرشی ۳۸ ساله در شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب تهران قاضی مقیسه به اتهام توهین به مقدسات و توهین به رهبری به ۷ سال حبس تعزیری محکوم شد.
مبنای صدور این حکم، ارسال چند ای-میل و فعالیت اینترنتی و نیز اعترافات خانم فرشی بوده که به نظر می‌رسد در شرایط زندان انفرادی و تحت فشارهای روحی بازجویان بر روی وی صورت گرفته است.
این درحالی است که بر اساس گفته‌های مادر هانیه، وی تا پیش از بازداشت سابقه‌ی فعالیت سیاسی نداشته است.


هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر