Subscribe:

Ads 468x60px

۱۳۹۱ مرداد ۳, سه‌شنبه

اذیت و آزار مردم توسط اوباش قمه کش در سنندج


اذیت و آزار مردم توسط اوباش قمه کش در سنندج

آژانس کُردپا: طی چند ماه اخیر شمشیر کشی و چاقو کشی و اذیت و آزار مردم توسط عده‌ای از افراد، به یک پدیده در سنندج مبدل شده است.


معضل قداره کشی‌ها در سنندج و گزارشی از آژانس خبررسانی کُردپا
شهروندان سنندجی می‌گویند: "نیروهای پر تعداد انتظامی در سطح شهر سنندج در هنگام شمشیر کشی و معرکه‌گیری عده‌ای از خلافکاران نام‌دار شهر سنندج، فقط نظاره‌گر هستند و این مسئله شک تعمدی بودن و هدایت کردن این افراد از سوی حکومت را برای ما به یقین تبدیل کرده است".

خبرنگار آژانس کُردپا در سنندج طی گزارشی اعلام کرد: چند ماهی‌است که تعدادی از جوانان که ماهیت تعدادی از آنها برای مردم سنندج نیز مبهم است، با شمشیر کشی و چاقو کشی خیابان‌های اصلی این شهر را به میدان تاخت و تاز خود مبدل کرده‌اند.
این افراد با بستن خیابان‌ها وحشتی فزاینده را در سطح شهر حاکم کرده و این معضل نیز به یکی دیگر از دلهره‌ها‌ی این شهر مبدل گشته.
آنها در هنگام بستن خیابان‌ها با ضرب شمشیر‌های خود شیشه خودرو‌ها را شکسته و در اکثر موارد جهت افزایش رعب و وحشت با ضربات شمشیر حتی کاپوت خودروها را نیز می‌شکافند.
در ادامه‌‌ی این گزارش آمده است، برای قداره‌کشان فرقی ندارد که چه کسانی در خودرو‌ها حضور دارند و یا خودروها مطعلق به چه کسانی است، سرنشین خودروها سالخورده، بچه، زن و دختر و مرد برای آنها فرقی ندارد، آنها می‌کوبند و می‌شکنند. هر کس هم در مقابل‌شان بایستد به شدید‌ترین شکل ممکن او را مورد ضرب و جرح قرار می‌دهند.
توهین و فحاشی به زن‌ها و دختر‌ها و بی حرمتی به عابران و شهروندان چاشنی ایجاد فضایی رعب‌انگیز در این معرکه گیری‌هاست.

اما تعامل مشکوک پلیس و نیروی انتظامی حکومت با شمشیر کشان
خبرنگار کُردپا به نقل از مردم سنندج می‌گوید: نکته مورد توجه و تعجب بر انگیز برای مردم سنندج این است که علیرغم شکایت‌های پی در پی مردم به کلانتری‌ها و مراجع قضایی، این نهادهای حکومتی هیچ اقدامی را در رابطه با این مسائل انجام نمی‌دهند و در مقابل چشمان نیروهای پر تعداد پلیس، این افراد آسایش را از شهروندان سنندجی سلب می‌کنند.

در این‌جا این پرسش مطرح است، آیا اگر شهروندان مدنی اقدام به تجمع و تظاهراتی آرام نسبت به وضعیت یک روزنامه‌نگار و یا یک فعال حقوق بشر انجام می‌دادند، بازهم برخورد پلیس بدین‌گونه بود.
چشم پوشی مراجع قضایی و پلیس سنندج از رفتارهای خشونت‌بار این افرد، کم کم شک سیستماتیک بودن این اقدامات از سوی حکومت را برای مردم سنندج به یقین مبدل کرده است.
طبق قانون هر زابط قضایی و نیروی پلیسی به ویژه در مکان‌ای عمومی اعمال مجرمانه‌ای را مشاهده کند، بدون هیچ قید و بندی مؤظف به اقدام در قبال آن است، اما در این مورد یک مأمور پلیس به خبرنگار کُردپا گفته است: "ما از شکایت‌های مردم خبر داریم و حتی مردم در خیابان‌ها یقه ما رو می‌گیرن، اما در رابطه با این اقدامات هیچ نوع دستوری به ما داده نشده و به ما گفته‌اند اگر دخالت کنید، مسئولیت جانتان با خودتان است و به همین دلیل نیز ما دخالتی نمی‌کنیم"
خبرنگار کُردپا در پایان گزارش خود گفته، خیابان‌های ششم بهمن، آبیدر، فردوسی، میدان اقبال از جمله نقاطی هستند که به میدان تاخت و تاز این شمشیرکش‌ها مبدل شده است.
آیا این وضعیت تا کی ادامه خواهد داشت؟
------------------

زبان کردی دارای دو لهجه ی اصلی سورانی و کرمانجی و زیر لهجه های مختلفی است . برای همین سورانی ها که بیشتر در عراق و ایران زندگی می کنند . دارای همین پرچمی هستند که در وسط می بینیم . ولی کرمانج ها که بیشتر در سوریه و ترکیه زندگی می کنند ، دارای پرچمی هستند که از بالا و یا از پایین زرد ، سبز و سرخ است . همه ی این سه پرچم زیبا هستند . کرد هر جا و به هر لهجه ای که حرف بزند و هر پرچم و باور و دینی داشته باشد ، کرد بودن او را زیر سؤال نمی برد ، رنگ پرچم و لهجه و باور ، ما را از هم جدا نخواهد کرد .
------------------------

رژیم سوریە شهر حلب را بمباران کرد!

جنگنده‌های ارتش سوریه مناطقی در شرق شهر حلب، دومین شهر بزرگ سوریه را بمباران کرده‌اند.

بنا به گزارش منابع خبری, این برای اولین بار است که از جنگنده برای عملیات در شهر حلب استفاده شده است.

مخالفان مسلح در حلب، از چند روز پیش عملیاتی را در این شهر که از پایگاه‌های اصلی بشار اسد، رئیس جمهوری سوریه به شمار می رود، آغاز کردند.

آنها تلاش دارند تا مناطقی در این شهر را به تصرف خود در آورند.

گزارش‌ها حاکی از شدت گرفتن درگیری میان نیروهای دولتی و مخالفان مسلح است و این درگیری‌ها در اطراف بخش قدیمی شهر، سنگین تر بوده است.


هیچ نظری موجود نیست:

پست کردن نظر