Subscribe:

Ads 468x60px

۱۳۹۱ تیر ۲۹, پنجشنبه

با عقب راندن نیروهای دولتی کنترل کامل شهر کوبانی در کردستان سوریه به دست مخالفان کرد بشار اسد افتاد


با عقب راندن نیروهای دولتی کنترل کامل شهر کوبانی در کردستان سوریه به دست مخالفان کرد بشار اسد افتاد
دبی-العربیه.نت فارسی
گزارش ها حاکی از آن است که معترضان مسلح کرد سوریه با عقب راندن نیروهای دولتی این کشور، کنترل کامل شهر کوبانی در کردستان سوریه را در دست گرفتند. به گزارش سایت کردی "روداو" رهبران کرد در سوریه پنجشنبه 19-7-2012 اعلام کردند که نیروهای مسلح وابسته به گروه "دفاع از خلق" وابسته به احزاب کرد، کنترل کامل شهر کوبانی در کرستان سوریه را در دست گرفته اند. برپایه این گزارش، صالح مسلم رئیس حزب اتحاد دموکراتیک، این خبر را تایید کرده است. این گزارش خاطرنشان کرده است که نیروهای مسلح وابسته به احزاب کرد، کنترل تمامی مراکز نظامی متعلق به نیروهای بشار اسد را به دست گرفته اند. شهر کوبانی در استان حلب و در غرب رود فرات قرار دارد.اعلام این خبر در حالی صورت می گیرد که درگیری ها در مناطق مختلف سوریه میان نیروهای دولتی و مخالفان ادامه دارد. عمده این درگیری ها هم اکنون در دمشق پایتخت سوریه است. در حالی که نیروهای ارتش آزاد سوریه، گروه مسلح مخالف بشار اسد هفته گذشته آغاز عملیات آزاد سازی دمشق را اعلام کرد، خبرگزاری فرانسه به نقل از یک منبع امنیتی اعلام کرد که عملیات پاکسازی دمشق از مخالفان به زودی آغاز خواهد شد. این درگیری ها پس از کشته شدن چهار تن از سران امنیتی نظام بشار اسد در انفجار ساحتمان سازمان امنیت سوریه در دمشق در روز چهارشنبه، شدت گرفته است.
مردم مخالف بشار اسد در سوريه براى نخستين بار در روز پنجشنبه 19-7-2012 توانستند 4 مبدأ ورودى در مرزهاى ترکيه و عراق را به تصرف خود درآورند.

بنا به گزارش تلويزيون العربيه، ارتش آزاد سوریه با پخش تصاويرى از سيطره نيروهاى خود بر 4 منفذ مرزى اين کشور اعلام کرد که اين 4 نقطه را از دست ارتش حکومتى گرفته است. این تصرف ساعاتی بعد از آن پیش آمد که وتوی روسیه و چین مانع تصویب قطعنامه ای علیه اسد شد.

مبدأ يا منفذهاى ورودى که در آخرین ساعات بعد از ظهر روز پنجشنبه 19-7-2012 به تصرف انقلابيون سورى در آمد عبارت بودند از "باب الهوا" در مرز ترکيه، "البوکمال" در مرز عراق، و "باب السلام" در مرز ترکيه. لیکن رویتز طی خبر دیگری اعلام کرد که نقطه مرزی "جرابلس" (در مرز ترکیه) نیز به تصرف مخالفان اسد در آمد.

خبرهايى از بعضى نقاط سوريه مى رسد که نيروهاى اسد در بعضى از مناطق مسکونى حتى با سلاحهاى سرد به تهديد و ارعاب مردم کشورشان پرداختند.

منابع مخالفان اسد می گویند عناصر امنیتی و نظامی طی 24 ساعت گذشته موجب کشته شدن 134 شده اند که بعضی از آنها مردم عادی، گروهی از اعضای ارتش آزاد و بخشی نیز وابسته به رژیم بوده اند. 

عدنان سلو فرمانده کل نيروهاى مشترک ارتش آزاد در پيامى که از "العربيه" به مناسبت سيطره بر مبادی ورودى، خطاب به مردم سوريه خواند گفت: همه موانع نظامى حکومت را در هر جايى که باشند درهم بکوبيد. 

وى هشدار داد که بشار اسد ممکن است به سلاح شيميايى روى آورد. اين فرمانده از مردم خواست مقاومت کنند و صبر پيشه سازند زيرا که به گفته او پيروزى نزديک است.
-----------------------

پس از دستگیری یک دختر جوان روی داد

درگیری شدید مردم با "گشت موسوم به  ارشاد جنون اسلامی" در شرق تهران

تصویر آرشیوی از دختری در یک ون پلیس ارشاد
دبی-العربیه.نت فارسی
منابع خبری از درگیری شدید مردم با گشت ارشاد در شرق تهران پایتخت ایران خبر می دهند. این درگیری در پی دستگیری یک دختر جوان توسط نیروهای این گشت صورت گرفته است. 


گشت ارشاد وابسته به نیروی انتظامی ایران است و به گفته مسئولان، ماموریت مبارزه با "مفاسد اجتماعی" را دارد. در چند سال اخیر یکی از وظایف این نیروی پلیس، دستگیری زنان و دخترانی است که پوشش مورد نظر حکومت ایران را ندارند.سایت "جرس" در این باره گزارش داده است که بعد از ظهر چهارشنبه 18-7-2012 در خیابان پیروزی، چهارراه کوکاکولا، پس از آنکه ماموران گشت ارشاد یک دختر نوجوان را "با برخورد ناشایست" در مقابل ایستگاه مترو بازداشت کرده و به زور داخل یکی از ون ها (خودروهای انتظامی) ‌کشاندند، مردم حاضر در محل به خشم آمده و دسته جمعی به سمت خودروهای انتظامی موجود در محل هجوم بردند.بر پایه این گزارش، مردم خشمگین پس از آزاد کردن این دختر جوان، یک دستگاه از خودروهای انتظامی را واژگون کرده و شیشه‌های یک مرسدس بنز ماموران را نیز خرد کرده و بدنه آن را با سنگ و چوب مورد حمله قرار دادند.گزارش "جرس" حاکی از آن است که ماموران با مشاهده خشم مردم، به سرعت محل حادثه را ترک کرده اند. اما دقایقی بعد علاوه بر گشت ارشاد، گارد ضد شورش نیز در مقابل ایستگاه متروی منطقه مستقر شده است. طبق آخرین گزارش ها، تا زمان مخابره خبر در روز پنجشنبه 19-7-2012 این آرایش پلیسی ادامه یافته است.
------------------------------

یەکەم شار لە رۆژئاوای کوردستان رزگار کرا-ویدیو

كوباني كرد خاص: في يوم 19 يوليو 2012 بدأت عملية تحرير كوباني، والإستيلاء على كافة المقار الأمنية والحزبية التي بلغ عددها خمسة عشر مقراً ( إدارة المنطقة، قسم الشرطة، مقر حزب البعث، إنعاش الريف، فروع أمن دولة-عسكري-جئائي-جوي-سياسي-، شعبة التجنيد...وإضافة إلى ذلك فإن اللجان الشعبية قد سيرت دورياتها إلى كافة الفروع الخدمية ودوائر الدولة بهدف توعية الموظفين للمحافظة على دوائرهم وحمايتها.
وقد اجرينا اتصالاً مع أعضاء قياديين في مجلس غربي كردستان حيث أعربوا أنهم في صدد التحضير لجلسة طارئة مع المجلس المحلي للمجلس الوطني الكردي تنفيذا لمقرارت إعلان هولير والتزاما به، وإن ما حدث اليوم من تحرير ما هو إلا عمل يصب لصالح قضية الشعب الكردي ويهدف إلى حماية المنطقة، وتأمينها.
تفاصيل عملية تحرير كوباني:
بدأت عملية تحرير كوباني في حوالي الساعة العاشرة صباحاً، وذلك بتوجيه إنذار بإخلاء كافة الفروع الأمنية وتسليمها حتى الساعة الثانية عشر منتصف النهار، وباقتراب انتهاء المهلمة تم ارسال دوريات مسلحة إلى السراي الحكومي حيث مقر مدير المنطقة وتم استلام المبنى بالكامل منهم، وايضا تم استلام مخفر المنطقة، وكافة الفروع الأمنية.

هیچ نظری موجود نیست:

پست کردن نظر