Subscribe:

Ads 468x60px

۱۳۹۱ تیر ۳۱, شنبه

برنامه صدای آمریکا در باره ترور گردشگران اسرائیلی در بلغارستان که توسط رژیم جنون اسلامی ایران طرح ریزی شده بودبرنامه صدای آمریکا در باره ترور گردشگران اسرائیلی در بلغارستان که توسط رژیم جنون اسلامی ایران طرح ریزی شده بود
  پیکرهای پنج تن قربانیان اسرائیلی تعرض تروریستی در کشور بلغارستان، امروز در مراسمی با حضور صدها تن در اسرائیل به خاک سپرده شد. جان باختگان: الیور پرایس، 25 ساله، مائور هروش 24 ساله، و امیر منشه پدر یک نوزاد 10 ماهه، ایتزیک کلنگی 28 ساله و خانم کوخاوا شریکی بودند. کوخاوا 42 ساله همراه شوهر خود به بورگاس رفته بود. وی پس از چهار سال درمان، باردار شده بود و هنگامی که اتوبوس منفجر شد و دچار حریق گردید، شوهرش به وی گفت که از پنجره اتوبوس بیرون بپرد. ولی وی برای آنکه به جنین صدمه ای وارد نشود، از این اقدام خودداری کرد و در آتش سوخت.
*        در پی انتقال تابوت جان باختگان به اسرائیل، شورای امنیت سازمان ملل متحد بیانیه ای انتشار داد و در آن، ترور علیه جان گردشگران اسرائیلی را محکوم کرد. رییس شورا سنتور اوسوریو، نماینده کلمبیا گفت که اعضای شورا ابراز همدردی عمیق می کنند و به خانواده های جان باختگان تسلیت می گویند و تعرض تروریستی انجام شده را "جنایتکارانه" و "غیرقابل" توجیه می دانند.
*        معاون سفیر اسرائیل در سازمان ملل متحد، حییم واکسمن در نامه ای خواهان نکوهش برنامه ریزان و طراحان ترور شده بود. واکسمن در نامه خود نوشت: تعرض تروریستی در بلغارستان بخشی از توطئه های تروریستی حزب الله و حکومت ایران علیه جان شهروندان اسرائیلی و یهودیان در سراسر جهان بوده است و ترور در بلغارستان دقیقاً هجده سال پس از انفجار در کانون همیاری یهودیان در آرژانتین صورت گرفته که در آن 85 نفر جان باختند و آنجا نیز ایران و حزب الله عامل این جنایت 
بودند.


 رییس جمهوری ایالات متحده، باراک اوباما نیز تعهد کشورش را برای تأمین امنیت اسرائیل مورد تأکید مجدد قرار داد و تعرض تروریستی در بلغارستان را یک اقدام وحشیانه توصیف کرد. منابع رسمی در ایالات متحده شب گذشته در مصاحبه با روزنامه "نیویورک تایمز" گفتند: تروریست انتحاری عامل انفجار اتوبوس گردشگران اسرائیلی در بلغارستان، عضو باند تروریستی حزب الله در کشور بلغارستان بوده است و سخنان آقای نتانیاهو که می گوید حزب الله عامل تعرض تروریستی است، درست می باشد. به گفته یک مقام بلندپایه آمریکایی، تروریست عامل انفجار اتوبوس گردشگران اسرائیلی به دستور حکومت اسلامی ایران عمل کرده است.
*        در همان حال که سران اسرائیل انگشت اتهام را در مورد انفجار اتوبوس گردشگران اسرائیلی در بورگاس بلغارستان مستقیماً به سوی حزب الله لبنان و حکومت اسلامی ایران دراز کردند، مقامات حکومت ایران همچنان به تکذیب ادامه می دهند و نه تنها ادعا می کنند که در این جنایات دست نداشته اند، بلکه سخنگوی وزارت خارجه آن ها روز گذشته ادعا کرد که کار خود اسرائیل بوده تا رژیم ایران را در مظان تهمت قرار دهد. ولی ساعاتی پس از این ادعای تمسخر انگیز رامین مهمانپرست، محمود احمدی نژاد در یک سخنرانی گفت: حکومت ایران هر گاه هر ضربه ای تحمل می کند، صد برابر سخت تر از آن را بر دشمن وارد می آورد. حکومت ایران پیشتر مسئولیت قتل چند دست اندرکار امور اتمی ایران را برعهده اسرائیل، آمریکا و کشورهای دیگر انداخته و تهدید کرده بود که انتقام خواهد گرفت. علیرغم همه این شواهد، سفارت ایران در صوفیه با انتشار بیانیه ای همه اتهامات وارده را نادرست خواند و حتی نوشت: «این اتهام صهیونیست ها، نشان از انجماد فکری متهم کنندگان دارد».
*        رییس ستاد امنیت ملی و مشاور پیشین نخست وزیر اسرائیل در امور امنیت ملی، عوزی آراد تأکید کرد که اسرائیل مبارزه سرسختانه ای را علیه حکومت اسلامی ایران آغاز نموده است و ایران نیز واکنش نشان می دهد. آقای آراد تأکید کرد که اسرائیل در عملیات علیه ایران ابتکار عمل را در دست دارد. اسرائیل بود که به عماد مغنیه افسر عملیاتی حزب الله آسیب رسانید و مسلم است که طرف از خود به دفاع می پردازد، هشدار می دهد و حمله می کند.
منابع رادیو بین المللی اسرائیل

--------------------


وقتیکه میگویم اسلام یک نوع جنون خطرناک است واقعیت دارد

پرونده‌سازی امنیتی علیه وبلاگ‌نویس چهارده ساله در کرمانشاه

کمیته گزارشگران حقوق بشر- یک دختر وبلاگ‌نویس 14 ساله در کرمانشاه از سوی پلیس اینترنتی، مورد شناسایی قرار گرفته و برای وی پرونده‌سازی شد.

براساس گزارش‌ها، پریا. ع، 14 ساله که در وبلاگ خود به با نوشتن مطالبی به انتقاد از وضعیت موجود جامعه پرداخته بود، چندی پیش از سوی پلیس اینترنتی مورد شناسایی قرار گرفت. وی تاکنون چندین‌بار از سوی این ارگان احضار و مورد بازجویی قرار گرفته است.
این دختر 14 ساله که با تشکیل پرونده امنیتی مواجه شده است، تهدید شده که در صورت ادامه فعالیت‌هایش، حق ادامه تحصیل را نخواهد داشت.
این اولین بار نیست، که نهادهای امنیتی در ایران، کودکان را مورد پیگرد قرار می‌دهند.

چندی پیش نیز، مهراوه خندان، دختر 12 ساله نسرین ستوده، به حکم دادگاه ممنوع الخروج شد. این در حالی است که رسیدگی به اعمال کودکان در صلاحیت مراجع امنیتی نبوده و پرونده‌سازی سیاسی علیه آنان خلاف قانون است.

هیچ نظری موجود نیست:

پست کردن نظر