Subscribe:

Ads 468x60px

۱۳۹۱ مرداد ۶, جمعه

یک گزارش محرمانه از داخل ترکیه درباره استخدام افراد غیر ترک و فارسی زبان و ارمنی زبان و عربی زبان برای پیشبرد کارهای اطلاعاتی و امنیتی در منطقه


یک گزارش محرمانه از داخل ترکیه درباره استخدام افراد غیر ترک و فارسی زبان و ارمنی زبان و عربی زبان برای پیشبرد کارهای اطلاعاتی و امنیتی در منطقه
بر اساس  یک خبر محرمانه از داخل ترکیه  سازمان امنیت ترکیه موسوم به میت در صدد بر آمده است تا افراد غیر ترک نیز در این سازمان   استخدام کنند  که بر زبانهای عبری  عربی کردی فارسی ارمنی و زبان یوانانی شده است.
ابر اساس این گزارش محرمانه آمده است که دولت ترکیه برای نظارت بر کشورهای دیگر باید افرادی را استخدام کند که بر این زبانها تسلط کامل داشته باشند و سازمان امنیت ترکیه در باره نحوی استخدام این افراد  یک گزارش محرمانه را تسلیم پارلمان ترکیه نموده است که  خواهان استخدام  افراد غیر ترک در سازمان امنیت ترکیه شده است.
در ادامه همین خبر آمده است که عبدال باست سیدا یکی از افرادی میباشد که استخدام  شده در سازمان امنیت و اطلاعات ترکیه و به طور ماهانه حقوق برایش تعین شده است.
سازمان اطلاعات و امنیت ملی ترکیه اعلام داشت که شمار زیادی فارسی گو استخدام می کند. این نخستین بار است که سازمان امنیت ترکیه به طور رسمی و علنی به استخدام فارسی زبانان می پردازد؛ البته در کنار آن، آشنایان با زبان های عربی، ارمنی، آشوری و حتی عبری را استخدام می کند  که همه باید شهروند ترکیه باشند. در یک سال اخیر سازمان های امنیت و اطلاعات بسیاری از کشورهای غربی نیز به استخدام فارسی زبانان پرداخته اند تا کادر اطلاعاتی خود را هر چه بیشتر قوی کنند. در اسرائیل نیز هفته پیش نخستین دوره دبیرستانی زبان فارسی در یکی از مدارس بئرشبع در جنوب کشور به پایان رسید و دانش آموزان اسرائیلی برای نخستین بار امتحانات نهایی را به زبان فارسی گذراندند. با این همه، اقدام دولت ترکیه در استخدام مأموران اطلاعاتی فارسی زبان پرسش برانگیز است و نشان می دهد که مناسبات دو کشور (که روزگاری بسیار دوستانه بود) از هنگام بحران سوریه در آستانه انفجار قرار گرفته است.
یک روشنگری 


بنابر همین خبر که در یک ایمیل برای ما ارسال شده است و ما هم بعنوان  یک روزنامه نگار آزاد  هویت ایمیل را حفظ میکنیم تا زمانی که برای ما جای شک و تردید وجود نداشته باشد که این ایمیل  جعلی میباشد و از هویت کسی دیگر استفاده میکند.
در قوانین اتحادیه اروپا هر کسی بخواهد از هویت کسی دیگر یا هویت کسی دیگر را جعل کند جرم محسوب میشود و در قوالب جاسوسی محسوب میشود و جرمش خیلی سنگین خواهند بود.
///////////////////////////////

کردستان : افزایش 100 درصد آمار زندانیان زن در زمینه مواد مخدر


آژانس خبری موکریان
سرویس اجتماعی 


مدیر کل زندان های استان کردستان گفت: آمار مجرمان زن در زمینه مواد مخدر در استان با رشد 100 درصدی همراه بوده است. 

به گزارش آزانس خبری موکریان و به نقل از خبرنگاران محلی ، اسدالله گرجی زاده شامگاه چهارشنبه در سومین جلسه شورای مبارزه با مواد مخدر اظهار داشت: آمار و جمعیت زندانیان زن در استان در زمینه جرایم مربوط به مواد مخدر با رشد 100 درصدی همراه بوده که این زنگ خطر برای استان قلمداد می شود. 
وی بیان کرد: تعداد زنان مجرم حوزه مواد مخدر در سال 90 از 18 نفر به 36 نفر در سال 91 افزایش پیدا کرده است که این آمار مایه نگرانی جدی است. 
مدیر کل زندان های کردستان اظهار داشت: متاسفانه آمار با سوادان دارای مدرک لیسانس در زمینه مواد مخدر نیز با رشد زیادی روبرو بوده است. 
گرجی زاده با بیان اینکه میزان ورودی ها تا 20 درصد کاهش داشته است، عنوان کرد: افراد بدون سابقه کیفری نیز در حوزه مواد مخدر و از ابتدای سال جاری تاکنون رشد بی سابقه 46 درصد و مردها با رشدی 5.9 درصدی نسبت به سال قبل همراه بوده است.
وی اعلام کرد: ورودی زندانی های مواد مخدر 898 نفر بوده که 24.4 درصد رشد داشته است و 34 درصد از این تعداد به صورت رسوبی در زندان ها می مانند.
www.mukriannews.com
////////////////////////////

انتقال فعال مدنی کرد از بازداشتگاه سنندج به زندان قروه

کمیته گزارشگران حقوق بشر- صباح حسین پناهی فعال مدنی و و ورزشکار کرد که در روز 27 خردادماه گذشته توسط نیروهای امنیتی شهر قروه بازداشت شده بود، از بازداشتگاه اطلاعات شهر سنندج به زندان قروه منتقل شده است.
روز 27 خرداد ماه صباح حسین پناهی به همراه برادر بزرگ خود، مسعود حسین پناهی، که هم اکنون با قید وثیقه آزاد شده است توسط نیروهای امنیتی، بازادشت و به مکان نامعلومی منتقل شد که بنا به گفته یکی از اعضای خانواده وی ، بعد از اینکه این دو نفر توسط نیروهای اطلاعات شهر قروه دستگیر شدند هر دو به بازداشتگاه این شهر و بعد از آن مسعود حسین پناهی به زندان مرکزی سنندج منتقل شده است.
این در حالی است که بعد از پیگری خانواده این دو بازداشتی، مسئولین اطلاعات شهر قروه اعلام کرده بودند که صباح به مکانی دیگر منتقل شده است که ما خبر نداریم و همین امر موجب نگرانی شدید خانواده صباح حسین پناهی شده بود.
گفتنی‌ست، صباح حسین پناهی و مسعود حسین پناهی هر دو از بستگان انورحسین پناهی از فعالان سیاسی و مدنی کرد هستند که از سوی دادگاه انقلاب به اعدام محکوم شده بود و پس از اعتراض‌ سازمان‌های بین المللی مدافع حقوق بشر، حکم اعدام وی به ۱۶سال زندان تقلیل پیدا کرد.
/////////////////////////


نامزد جمهوری خواهان: ایالات متحده بايد رهبر جهان آزاد باشد

میت رامنی نامزد جمهوری خواه انتخابات ریاست جمهوری آمریکا گفت، ایالات متحده باید رهبر جهان آزاد باشد.

وی در گفتگوی اختصاصی با برنامه پیرس مورگان در شبکه سی ان ان در پاسخ به این سئوال که آیا آمریکا باید نقش پلیس جهان را ایفا کند یا اینکه با ظهور قدرتهای دیگری از قبیل چین، آمریکا باید این مسئولیت را با دیگر قدرتها سهیم شود گفت، من با این ایده موافق نیستم که آمریکا باید نقش پلیس جهان را ایفا کند. البته آمریکا باید همچنان رهبر جهان آزاد باشد. رهبری جهان آزاد به معنای آن است که آمریکا رهبری کل جهان را داشته باشد. رهبری جهان آزاد به معنای داشتن ارزشها و اهداف مشخص و روشن است که با دیگر کشورها به اشتراک گذاشته شود. رهبری آمریکا در عرصه بین المللی نتایج بسیار خوبی به همراه داشته است بطوریکه ملتهایی را از شر مستبدان حاکم آزاد کرده است. حتی درباره چین نیز همین مسئله صادق است بطوریکه چین نگرشهای بازار آزاد را از آمریکا گرفته است. آمریکا ملتی استثنایی است. کشور ما در مرحله ای حساس از تاریخ قرار دارد. من می خواهم آمریکا قویتر شود، اوضاع اقتصادی کشور بهبود پیدا کند، برای مردم فرصتهای شغلی ایجاد شود و اعتماد مردم بار دیگر احیاء شود.

/////////////////////////////////

سه‌رۆکی پارتی یه‌کێتی دیموکراتیکی کورد له‌ سوریا تۆمه‌ته‌کانی ئه‌ردۆگان ڕه‌تکاته‌وه‌


سه‌رۆکی پارتی یه‌کێتی دیموکراتیکی کورد له‌ سوریا تۆمه‌ته‌کانی سه‌رۆک وه‌زیری تورکیا ڕه‌جه‌ب ته‌یب ئه‌ردۆگانی ڕه‌تکرده‌وه‌ که‌ گوتبوی ده‌سـتگردنی سه‌رهه‌ڵـداوانی کورد به‌سه‌ر چه‌ند ناوچه‌یه‌کی سوریا کارێـکه‌ له‌ دژی تورکیایه‌.
له‌و باره‌یه‌وه‌ سـاڵح موسلم محه‌مه‌د بۆ‌ ڕادیۆی سه‌وا ڕاگه‌یاند که‌وا پارته‌که‌ی به‌ هیچ شێوه‌یه‌ک بۆ ڕژێمی سوریا کار ناکات و هه‌ر له‌ سه‌ره‌تاوه‌ له‌ به‌رامبه‌ر ڕه‌وشی سوریا هه‌ڵوێست و سـتراتیژیـیه‌تی تایبه‌تی خۆی هه‌بووه‌.
سـاڵح موسلم له‌ درێژه‌ی لێـدوانه‌که‌یدا گوتی پارته‌که‌ی هه‌وڵ ده‌دات مه‌سه‌له‌ی کوردی له‌ سوریا به‌ شێوه‌یه‌کی ئاشـتی و دیموکراتیـیانه‌ له‌ چوارچێوه‌ی سوریادا چاره‌سه‌ربکرێت، به‌ڵام ئه‌وه‌ی له‌ ئێسـتادا بیری لێـده‌کاته‌وه‌ ته‌نها پاراستنی گه‌له‌که‌یه‌تی.
جێی ئاماژه‌یه‌ ڕه‌جه‌ب ته‌یب ئه‌ردۆگان له‌ چاوپـێـکه‌وتنێـکی ته‌له‌فیزیۆنیدا گوتبووی حکومه‌تی به‌شـار ئه‌سه‌د چه‌ند ناوچه‌یه‌کی سوریای ڕاده‌سـتی سه‌رهه‌ڵـداوانی کورد کردووه‌، بۆیه‌ تورکیا هه‌ر کاتێـک به‌ پـێویستی بزانێت مافی خۆیه‌تی کاردانه‌وه‌ی بۆ ئه‌و مه‌به‌سته‌ هه‌بێت. 
رادیو ده نگی ئه مریکا
/////////////////////////////////////////////////////////

فەیسبووک لەم سێ مانگەدا زەرەری کردووە

wenê: Zef Nikolla / FACEBOOK
دووێنی کۆمپانیای فەیسبوک ڕاپۆرتی سێ مانگی ڕابردووی پێشکەش کرد. ئەوە ئەواڵ ڕاپۆرت بوو دووای دەرئەنجامبوونی بۆرس. بە پێی ئەم ڕاپۆرتە فەیسبوک ١٥٧ میلۆن دۆلار زەرەری کرد و بەشەکانی بۆرسی بە دووای ئم ڕاپۆرتە شکا.
بە پێی دامەزرێنەری فەیسبوک ماڕک زووکەربێری ئە زەرەرە هۆی دەرئەنجامبوونی بۆرسی کۆمپانیاکە بوو کە خەرجێکی زۆری ویستووە. ئەگەر ئەو خەرجانە وەلابنێن فەیسبوک ١٢ لە سەد لە هەر بەشی بۆرسی قازانجی کردووە. بەڵام سەرەڕای ئەو ڕوونکردنەوە بەشەکانی فەیسبوک لە بۆرس بە ١١ لە سەد شکان.
تاکو ئێستا فەیسبوک ٩٩٥ میلۆن بەکارهێنەری هەیە و نیوەی ئەوانە لە ڕێگای مۆبایلەوە دەچنە سەر فەیسبوک. ئەوە لە لایان سەرمایەداران جێگای گوومانە بە هۆی نەبوونی بەرنامەیەک بۆ قازانجوەرگرتن لەو بەکارهێنەرانەی لە ڕێگای مۆبایلەوە دێنە سەر فەیسبوک. بانگەشە  ڕێکلام  ٨٤ دەرسەدی داهاتەکانی فەیسبوکە و بەرامبەر بە ساڵی ڕابردوو بە ٢٨ لە سەد زیادی کردووە. ئەمساڵ داهاتەکانی بانگەشە ٩٩٢ معلژۆن دۆلار بوو.
رادیو سوئد

هیچ نظری موجود نیست:

پست کردن نظر