Subscribe:

Ads 468x60px

۱۳۹۷ دی ۷, جمعه

ترامپ رئیس‌جمهور آمریکا در سفری از پیش‌ اعلام‌نشده وارد عراق شد


ترامپ رئیس‌جمهور آمریکا در سفری از پیش‌ اعلام‌نشده وارد عراق شد
*
دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا در سفری از پیش اعلام نشده به عراق رفت.
به گزارش رویترز، پرزیدنت ترامپ روز چهارشنبه ۵ دی در جمع نظامیان آمریکایی از تصمیم خود برای خروج نیروهای آمریکایی از سوریه دفاع کرد.


دونالد ترامپ گفت که او فکر می کند افراد بسیاری با او هم نظر خواهند شد.
جیم متیس، وزیر دفاع آمریکا، در پی اعلام تصمیم رئیس جمهوری آمریکا برای خروج نیروهای ایالات متحده از سوریه، از سمت خود استعفا داد.
سارا سندرز، سخنگوی کاخ سفید، گفت که دونالد ترامپ و همسرش، اواخر روز کریسمس به عراق سفر کردند.
به گزارش آسوشیتدپرس، دونالد ترامپ در عراق گفت که برنامه ای برای خروج نیروها از این کشور ندارد.
او گفت از اول روشن کرده بود که هدف آمریکا در سوریه پس گرفتن مناطق تحت کنترل داعش از این گروه است.
او در بین نیروهای آمریکایی در عراق گفت که رجب طیب اردوغان، رئیس جمهوری ترکیه، موافقت کرده است که باقیمانده داعش در سوریه را بیرون براند.
دونالد ترامپ گفت که قرار نبوده است حضور آمریکا در سوریه نامحدود باشد و کشورهای ثروتمند دیگر باید برای بازسازی سوریه پول بدهند.
وی افزود: «وظیفه آمریکا ساختن کشورها نیست و این کار را باید کشورهای ثروتمند انجام دهند... داعش شکست خورده و خلیفه رفته است و اگر نیاز باشد عملیاتی در سوریه انجام دهیم این عملیات از پایگاه‌ نظامیان آمریکایی در عراق انجام خواهد شد.»
جیم متیس، وزیر مستعفی دفاع، در سفر پرزیدنت ترامپ به عراق حضور نداشت و رئیس جمهوری آمریکا را جان بولتون مشاور امنیت ملی کاخ سفید همراهی می کرد.
سفر رئیس جمهوری آمریکا در شرایطی صورت می گیرد که کاخ سفید و کنگره هنوز بر سر تامین بودجه دولت و اختلاف بر سر احداث دیوار در مرزهای جنوبی آمریکا، به توافق نرسیده اند و بخش هایی از دولت فدرال تعطیل است.
این اولین سفر دونالد ترامپ به یک منطقه جنگی به شمار می رود. پیشتر شماری از او انتقاد کرده بودند که چرا تاکنون، به یک منطقه جنگی سفر نکرده و از نیروهای آمریکایی بازدید نکرده است.

هیچ نظری موجود نیست:

پست کردن نظر