Subscribe:

Ads 468x60px

۱۳۹۷ آذر ۲۷, سه‌شنبه

کمونها از من و تو بیشتر خبر دارند اما سیاستمداران کمونها گوش و چشم خویش بر ای این واقعیت که داعشیان در کمونشان زندگی میکنند بسته اندکمونها از من و تو بیشتر خبر دارند اما سیاستمداران کمونها گوش و چشم خویش بر ای این واقعیت که داعشیان در کمونشان زندگی میکنند بسته اند

کمون‌ها اطلاع چندانی از افراد داعشی در منطقه‌ی خود ندارند

 بنا به گزارشی از تلویزیون ملی سوئد،  مسئولان کمون‌های سوئد نمی دانند چه  کسانی از داعشییان که برای شرکت در کارزارهای این سازمان به خارج رفته بودند و به سوئد بازگشته اند، ساکن کمون آنها هستند.

 بنا بر گزارش پلیس امنیتی سوئد، از سال ۲۰۱۲ به این سو حدود ۳۰۰ تن برای پیوستن به داعش  یا سازمان‌های افراطی  خشونت‌گرای دیگر در سوریه و عراق از سوئد به این کشورها رفته‌اند و حدود ۱۵۰ تن از آنان به سوئد بازگشته‌اند. بنا بر نظر بسیاری از کارشناسان امور تروریسم، ابرخی از این  افراد بازگشته، خطرناک هستند اما کمون‌ها اطلاع چندانی از آنها در دست ندارند.
بنا بر گزارش تلویزیون سوئد،  بیشترین تعداد این افراد در یوتبوری، استکهلم، اوره برو، مالمو و بوروس هستند.
گزارش تلویزیون از میزان اطلاع کمون‌ها در این زمینه، بر پایه‌ی پرسشنامه‌ای تهیه شده که به مسئولان این کمون‎ها فرستاده شده است. پاسخ های این مسئولان، چنانکه اشاره شد، نشانگر آگاهی اندک آن ها در مورد بازگشتگان از کارزارهای داعش و دیگر سازمان‌های افراطی خشونت گرا است.

هیچ نظری موجود نیست:

پست کردن نظر