Subscribe:

Ads 468x60px

۱۳۹۴ اسفند ۲۳, یکشنبه

چامسکی: ترکیه بخاطر خصومت با کردها برای داعش گذرگاه کمک‌رسانی ایجادکردچامسکی: ترکیه بخاطر خصومت با کردها برای داعش گذرگاه کمک‌رسانی ایجادکرد

یکشنبه ۱۳ مارس ۲۰۱۶، ساعت ۱۱:۳۱
مرکز خبر - فرات

نوام چامکسی اندیشمند و فیلسوف نامدار آمریکایی طی سخنرانی در سمیناری در موسسەی تکنولوژی ماساچوست از نقش ترکیه در رابطه با وقایع جاری در خاورمیانه سخن گفت.
وی با اشاره به اینکه کردها موثرترین نیروی مقابله با داعش در خاورمیانه بودەاند گفت: "اما ترکیه که مخالف اعطای خودمدیریتی به کردها در داخل مرزهایش بوده، در خارج از مرزها نیز یک گذرگاه کمک‌رسانی برای داعش ایجاد کرده تا در نبرد با یگان‌های مدافع خلق به جهادی‌ها کمک کند. خرید و فروش نفت داعش از این گذرگاه صورت می‌گیرد. همچنین گروهی مانند جبهه‌النصرا نیز از حمایت‌های مشابه عربستان سعودی و قطر برخوردار شده و مجموعا تراژدی سوریه را رقم زدەاند."
نوام چامسکی همچنین در واکنش به معاملات جاری میان رجب اردوغان رئیس جمهوری ترکیه و اتحادیه اروپا با محوریت بحران پناهجویان نیز گفت: "پناهجویان اهرم فشاری قوی در دستان اردوغان بودەاند در حالی که اروپا سیاست‌های ناموفقی را در رابطه با پناهجویان دنبال کرده و به اردوغان فرصت داده از این موضوع به نفع خود استفاده کند.

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر