Subscribe:

Ads 468x60px

۱۳۸۹ آذر ۲۶, جمعه

هشدار اینترپل درباره 'نقشه القاعده' اسلامیستهای افراطیدر آمریکا و اروپا

وزارت اطلاعات ایران برای تامین ویزا برای افراد القاعده کمک میکند و با القاعده همکاری میکند مسجدهای که توسط رژیم ایران در اروپا و آمریکا ساخته شده است لانه ترورو لانه جاسوسی میباشد و شهروندان این کشورها تهدید میکند برای نمونه مسجد امام علی در استکهلم یکی از این مراکز میباشد که تروریستها را هدایت میکند و باید دولت سوئد در این باره خیلی هشیار باشدکه کنترل کامل بر این مراکز داشته باشد.

هشدار اینترپل درباره 'نقشه القاعده' اسلامیستهای افراطیدر آمریکا و اروپا

آرم القاعده در عراق

عراق می گوید دستگیر شدگان ساختار اصلی القاعده در عراق را تشکیل می دادند

اینترپل تایید کرده که اطلاعاتی درباره آنچه ادعا می شود حملات احتمالی توسط سلول های القاعده در آمریکا و اروپا است، دریافت کرده است.

دفتر پلیس بین الملل در بغداد این اطلاعات درباره حملات احتمالی را روز چهارشنبه دریافت کرد.

جواد البولانی وزیر اطلاعات عراق پیشتر به خبرگزاری آسوشیتدپرس گفت که پیکارجویان اعتراف کرده بودند که حملات انتحاری برای تعطیلات کریسمس برنامه ریزی شده است.

او گفت بمبگذاری انتحاری در استکهلم پایتخت سوئد در روزهای پایانی هفته گذشته یکی از توطئه های ادعایی که آشکار شده است بود.

مقام ها می گویند که 98 درصد اطمینان دارند بمبگذار تیمور عبدالوهاب عبدلی است که در سوئد بزرگ شده و در بریتانیا زندگی می کرد.

آقای عبدلی صاحب اتومبیلی است که در استکهلم منفجر شد. انفجار دیگری که بلافاصله پس از این روی داد باعث مرگ بمبگذار شد. دو نفر نیز زخمی شدند.

مقام ها معتقدند که بمبگذار قصد داشت "حداکثر تعداد ممکن" را احتمالا در یک ایستگاه قطار یا یک فروشگاه بزرگ به قتل برساند.

'پیوند مستقیم'

روز چهارشنبه آقای بولانی به آسوشیتدپرس گفت مقام های عراقی در دو هفته گذشته گزارشی درباره اعترافاتی که شورشیان بازداشتی کرده اند به اینترپل داده اند و آمریکا و کشورهای اروپایی را از این خطرات آگاه کرده اند.

این وزیر گفت که چند بازداشتی ادعا کردند که بخشی از سلولی هستند که دستوراتش را مستقیما از رهبری ارشد القاعده می گرفت. به گفته او یکی از مظنونین یک جهادگر اهل تونس بود.

او گفت: "چندین عضو این گروه تروریستی پیوندهای مستقیمی با رهبران مرکزی سازمان القاعده دارند. افراد دستگیر شده ساختار اصلی سازمان القاعده در عراق را تشکیل می دهند."

آقای بولانی نگفت که کدام کشورهای اروپایی هدف بوده اند، و هیچ راهی برای تصدیق این اعترافات وجود ندارد.

با این حال او گفت که مظنونین ادعا کرده بودند که بمبگذاری شنبه گذشته در سوئد یکی از این طرح ها بود - البته این ادعا پس از آنکه حمله اتفاق افتاد مطرح شد.

اگنتا هیلدینگ وارنستروم دادستان سوئدی به آسوشیتدپرس گفت که از پیوند میان العبدلی و القاعده در عراق خبر ندارد.

و ملا کریکار هم یکی از نمایندگان این جریانها میباشد هم اکنون در نروژ بر سر میبرد

اینجا ملا کریکار میگوید نیاز نیست شکایت کنید هر کسی به اسلام چیز بدی میگوید او را با یک تبر بزنید گردنش قطع کنید

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر