Subscribe:

Ads 468x60px

۱۳۹۷ بهمن ۱۱, پنجشنبه

عفو بین الملل با انتشار یک فراخوان اقدام فوری هشدار داده است که مدافعان حقوق کارگران سپیده قلیان و اسماعیل بخشی در معرض خطر جدی شکنجه قرار دارند و (با ارائه یک نامه نمونه) از شبکه فعالان خود در کشورهای مختلف و عموم مردم تقاضا کرده است که به مقامات ایرانی از جمله رییس جمهور حسن روحانی نامه‌های اعتراضی بنویسند.عفو بین الملل با انتشار یک فراخوان اقدام فوری هشدار داده است که مدافعان حقوق کارگران سپیده قلیان و اسماعیل بخشی در معرض خطر جدی شکنجه قرار دارند و (با ارائه یک نامه نمونه) از شبکه فعالان خود در کشورهای مختلف و عموم مردم تقاضا کرده است که به مقامات ایرانی از جمله رییس جمهور حسن روحانی نامه‌های اعتراضی بنویسند.


🔺سپیده قلیان و اسماعیل بخشی در روز ۳۰ دی ماه در شهر اهواز به صورت خشونت‌آمیزی توسط ماموران وزارت اطلاعات بازداشت شدند. شواهد حاکی از آن است که این بازداشت اقدامی تلافی‌جویانه بوده است که در پاسخ به اظهارات پیشین این دو تن مبنی بر تحمل شکنجه در زمان بازداشت خود در آبان و آذر ۱۳۹۷ انجام گرفته است. از آن زمان تاکنون، آن‌ها بدون دسترسی به وکیل در بازداشتگاه اطلاعات اهواز نگهداری می‌شوند و در خطر شکنجه و سایر رفتار‌های بی رحمانه و غیرانسانی قرار دارند.

🔺در متن نامه‌ی پيشنهادى عفو بين الملل از حسن روحانی خواسته شده است که موارد زیر را تضمین کند:
▪️اسماعیل بخشی و سپیده قلیان فورا و بدون قید و شرط آزاد شوند چرا که آن‌ها زندانیان عقیدتی هستند که  تنها به خاطر به کارگیری مسالمت‌آمیز حقوق خود در زمینه آزادی بیان، آزادی تجمعات و آزادی تشکل‌یابی زندانی شده‌اند؛
▪️تا زمان آزادی، از شکنجه و سایر رفتارهای بی‌رحمانه، غیرانسانی و تحقیرآمیز مصون بمانند؛
▪️ادعای آن‌ها در خصوص شکنجه مورد تحقیقات مستقل قرار گرفته و عاملان و آمران در محاکم قضایی به طور عادلانه‌ای محاکمه شوند.
🔹لینک گزارش اقدام فوری عفو بین‌الملل به انگلیسی
 https://www.amnesty.org/en/documents/mde13/9745/2019/en/

🔹دانلود فایل پی‌دی‌اف گزارش عفو بین‌الملل به فارسی 
https://t.me/Amnesty_International/1020

Document
Iranian labour rights activists Esmail Bakhshi and Sepideh Gholian, who were rearrested on 20 January after speaking out about beating

هیچ نظری موجود نیست:

پست کردن نظر