Subscribe:

Ads 468x60px

۱۳۹۱ شهریور ۵, یکشنبه

تصاویر جنایتکارانی که مرتکب جنایتهای هولناک و باور نکردنی شده اند در تاریخ بشریت.با قلم ساموئیل کرماشانی 
تصاویر جنایتکارانی که مرتکب جنایتهای هولناک و باور نکردنی شده اند در تاریخ بشریت.
تصاویر جنایتکاران و دشمنان بشریت که مرتکب جنایتهای هولناک و بارونکردنی علیه بشریت شده اند  این جنایتکاران به هیچ عنوان به نظرات مخالفشان رحم نکرده اند بلکه تحت عناوین مختلف  جان مخالفینشان را گرفته اند  یکی تحت عنوان امنیت ملی و
دیگری تحت عنوان دشمنی با خدا و محاربه با خدا ی خیالی.

یکی با نام مذهب و دین به قدرت رسیده است و دیگری بانام سکولار و لایک یا لامذهب یا بانام کمونیست و یا تحت عنوان دیکتاتوری پرولتاریا  به قدرت رسیده اند و بانام زحمتکشان و کارگران  قدرت را بدست گرفته اند اما در نهایت بزرگترین دشمن بشریت و بخصوص کارگران و زحمتکشان از آب در آمده اند و جان هزاران و میلیونها کارگر معترض به وضع موجود را تحت عناوین گوناگون یا اعدام نموده اند و یا به تاریکخانهای دیکتاتورها گرفتار شده اند و جان خود را از دست داده اند بدست این جانیان خونخوار
...
اینها به علاوه مرتکب جنایت علیه انسانیت  مرتکب کشتار همگانی و جینوساید علیه ملیتهای دیگر شده اند و در صدد نابودی ملیتهای دیگر بوده اند  برای مثال اکر تاریخ خونبار کردستان و کردها را موردبررسی قرار بدهیم در ترکیه در ایران و در عراق و در کشورهای که خاک کردستان را به اشغال خود در آورده اند دست به یک تحقیقات بیطرفانه و حقوقی بزنیم در باره این ملت بخوبی جای دست جنایتکاران مثل کامال اتاتورک خمینی و جنایتکاران رژیم جنون اسلامی در ایران و رضا خان و فرزندش  محمد رضا شاه و صدام حسین و حافظ اسد و فرزندش دیده میشود که چطوری به طور بیرحمانه ای جان هزاران کرد را گرفته اند و یا در شکنجه گاهای این جنایتکاران  از بین رفته اند و یا به چوخه های دار سپرده شده اند جوانان کرد  بدست دیکتاتورهای خونآشام
..
از این هم بگذریم این دیکتاورها جان هزاران مدافع حقوق انسانی و فعال مدنی و آزادیخواه   را گرفته اند  جواب مخالفینشان با چماغ و کشتار و حکم اعدام و گرفتن جان نظرات مخالف  و سرکوب ازادی بیان و آزادی مطبوعات بوده است بلکه به این   جنایتهای هولناکشان  بس نکرده اند و رفته اند بعضی از متعرضین و مخالفین را تحت عنوان جاسوس بیگانه و ضدیت با امنیت ملی و  محاربه با خدا  یعنی مخالفان تیر و کمان رادر دست گرفته اند  با خدای کاذب و خیالی در حال جنگ بوده اند که توسط نمایندگان خدای خیالی دستگیر شده اند  و حتی با این حیله گری بس نکرده اند بلکه مخالفین را  قاتل معرفی نموده اند برای اینکه ملت از راز و رمز دیکتاتورهای خونخوار در بیخبری کامل بر سر به برند و دیکتاتورها همچنان تحت عناوین مختلف در صدد نابودی آزاد اندیشان و آزادیخواهان باشند دست به تبلیغاتهای کاذب و فریبنده و دروغین برای فریب افکار عمومی  دست زده اند
....
در آلمان هیتلر که یک بیمار روانی بود دست به کشتار یهودیان زد و نزدیک به 6 میلیون انسان از زن و کودک و خردسال را قتلعام و در کورهای آتش زنده زنده سوزانده شدند  گناه این انسانها فقط و فقط این بود که یهودی بودند جینوساید علیه ملت یهود در تاریخ ثبت شده است و فراموش نخواهند شد.
یهودیان بعد از هیتلر باز در امان نبودند بلکه در کشورهای همچون ایران عراق و سوریه مجبور شدند که دیار و خاک خویش را ترک کنند و کوچ اجباری کنند و به سرزمین بنی اسرائیل بروند که امروز قدرتی در این سرزمین ایجاد شده است که اجازه نمیدهد باردیگر  هیچ بیمار روانی این ملت را تهدید بکند آن هم دولت و ملت قدرتمند اسرائیل میباشد با ارتشی نیرومند و پرتوان مجهز هستند.
..
همه چیز با اتحاد و همبستگی میسر است من هم روی قلمم به مسئولین و رهبران احزاب کرد میباشد که باید همچون ملت یهود دست در دست یکدیگر قرار بدهند و با هم با هر عقیده و باروی که دارند  با هم متحد بشوند تا ما ملت کرد همچون ملتهای دیگر این کره خاکی دارای نیروی توانمند و قدرتمند خود بشود برای دفاع از کرامت و حیثیت ملت کرد  که تا  دیگر هیچ دشمنی و هیچ خونخواری نتواند به آسانی ملت کرد را تهدید بکند.
بله ملت کرد همچون ملت یهود با جینوساید و کشتارهمگانی روبرو شده است  در سال 1979  در ایران و یعنی سال 1357 بعد از انقلاب ضد سلطنتی ایران که خمینی ملتهای ایرانی را فریب داد و بر باریکه قدرت نشست و ایران را خونبار نمودند و هرچی کینه در قلب کثیفش داشت بر ملتهای ایرانی خالی نمودند و حمام خون را به راه انداختند در ایران در مورخ 28 مرداد 1358 رسما فتوا صادر نمودند که کردها را یهودی و کافر نامبرد و دستور قتلعام کردها را صادر نمودند و سیاد شیرازی موسوم به قاتل کردستان همراه با چند جنایتکار دیگر همچون خلخالی جنایتکار موسوم به قصاب کردستان به کردستان فرستاد برای اجرای حکم ضد انسانی قتلعام کردها در ایران و خلخالی همراه با سیاد شیرازی دست به قتلعام کردها زدند در کردستان که به هزاران کرد یا در صحراها تیرباران شدند و یا به زندانهای مخوف جنون اسلامی منتقل شدند.
..
در عراق صدام حسین در سال 1988 تی یک دستورات قرآنی بانام آیه الانفال دستور داد که یک شهر را بطور کلی نابود کند و در یک روز نزدیک به 6000 انسان از کودک شیرخوار تا انسانهای 60 تا 80 ساله را با گازهای میکروبی و شیمیای بمباران نموند و قتلعام نمودند.
و در همین رابطه بر اساس آیه های قرآن 182000 هزار کرد را سر به نیست نمود و دختران و زنان جوان کرد به شیخ های حوزه خلیج فارس و شیخهای دیگر عرب نشین هدیه داد تحت عنوان کافر و بی دین این کار برای نابودی یک ملت انجام دادند.
..
و در ترکیه وضع از این وحشتناکتر بود و نزدیک به 30 میلیون کرد در ترکیه زندگی میکنند تا بحال با چندین کشتار دستجمعی در آن کشور روبروشده اند و این کشور منکر وجود 30 میلیون کرد بوده است و اجازه تکلم با زبان مادری برای کردها منع نموده بودند سردمداران نژادپرست ترک.
بر این اساس از تمامی کردها بخصوص سیاستمداران کرد درخواست میکنم بجای اینکه در برابر یکدیگر سنگر بگیرند بروند گذری سریع به تاریخ خونبار کردها بکنند و همه با هم متحد بشوند و میدان برای دشمن خالی نکنند که در صدد نابودی این ملت ستمدیده میباشد دشمنان ملت کرد  و دشمنان خیلی حیله گر و مکار هستند و از راه های گوناگون سواستفاده میکنند برای ضربه زدن به جنبشهای آزادیخواهانه ملت کرد  اگر از راه اقتصادی و مادی باشد و یا نظامی و از همه راها وارد میشوند و بر این اساس است باید ملت کرد خیلی هشیار و بیدار باشند.
دورد بر صلح و آزادی مرگ و نابود باد دیکتاورهای خون آشام زنده باد آزاد اندیشی و دموکراسی خواهی
با سپاس فراوان ساموئیل کرماشانی 26/8/2012
------------------------------
ئا: کاوه‌ رۆژهه‌لات

بێوگرافی ئه‌حزاب له‌ مێژووی ئێران دا/ به‌شی یه‌که‌م
حیزب بەو شێوازەی كە لە دونیای ئەمڕۆكە دا هەیە، بۆ یەكەم جار بناخەكەی لە سەردەمی مەشرووتییەت و بە شێوازی كومیتە و ئەنجومەن دامەزرا. ئەو كۆمیتانە لە سێ رێچكەی سەرەكی پێكدەهاتن: یەكەم خەتی چەپ كە خوازیاری گۆڕانكاری رادیكاڵ لە سیسته‌می دەسەڵات و كۆمەڵگا دابوو. ئەوانە زۆربەیان ئازەری بوون و بە هۆی پێوەندی لەگەڵ باكوو و هەروەها رووسیە كە لەكاتی شۆڕش دا بوو، چەپگەرایی تێیاندا پێش كەوتبوو. حیزبی "ئیجتماعیونی عامیون" یەكەمین پارتی چەپ بوو كە دواتر ناوی بە پارتی سوسیال دیمۆكرات گۆڕدرا. ئەوانە لەگەڵ میللیگەراكان پێكەوە لایەنی ئازادیخواز و یان لیبەرالی مەجلیسی ئەو كاتەی ئێرانیان ساز دەكرد و هەم لە دژی شا و هەم لە دژی راستگەرا نەریتیەكان رادەوەستان. چەپەكان دواتر لقی كۆمۆنیستیان(فرقەی كمونیست) دامەزراند.

لقی كۆمۆنیست، دوابەدوای هاتنە سەر دەسەڵاتی رەزاشا، بە توندی سەركوت كران. جیلێكی تر لە چەپەكان لە 1316 لە رێگای خواندەوانێكی ئێرانی كە لە ئەورووپا خوێندبووی و كتێبە ماركسیستەكان و كۆمۆنیستەكانی رووسیەی وەردەگێڕاوە، ساز بوو. ئەوان كە بە 53 كەس دەناسرێن لە لایەن دەوڵەتەوە گیران و دوابەدوای لاچوونی رەزا شا و ئازاد بوونیان لە ساڵی 1320 حیزبی توودەیان ساز كرد.

حیزبی توودە لە مێژووی ئێراندا گەورەترین و بەكاریگەرترین حیزبی چەپ بووە. لەمەو بەدوا هەموو ئەو حیزبانەی كە رەنگی چەپیان هەیە، بە جۆرێك بە رێچكە و نەریتی حیزبی توودەوە بەسران و هەمان كێشەكانیشیان تێدا دوپات بۆتەوە. حیزبی توودە وەكوو دووهەم نەسلی چەپ لە ئێران زۆرتر لە فارسەكان پێكدەهات و چەند كێشەی سەرەكی هەبوو
:

یەكەم
: حیزبی توودە بەرنامەیەكی ئەوتۆی بۆ گەلانی ئێران نەبوو. هەر بۆیەش ئەو توودەییانەی كە دەیانویست بە جۆرێك لە هەرێمی خۆشیان كاربكەن دواتر لەو حیزبە دابڕان. ئەگەر چی توودەییەكان لە رواڵەت دا دواتر باسی مافی گەلانیان كرد بەڵام ئەوە تەنیا لە نووسراوەكاندا مایەوە و فەرهەنگی ناوەندی سەردەست بەسەر ئەو حیزبەدا زاڵ بوو. لە راستیدا نەتەنیا توودە، بەڵكوو چەپ بەگشتی لە ئێران هیچكاتێك بەتەواوی لە ناسیۆنالیزمی ئێرانی دانەبڕا و زۆر جار بە ئاشكراش بە سووكایەتی كردن بە فەرهەنگی گەلانی تر هەرجۆرە داكۆكییەكی لە مافی فەرهەنگی و نەتەوەیی گەلانیان وەكوو پاشڤەڕووی بەناو كرد. لەقی دیمۆكراتی ئازەربایەجان و حیزبی دیمۆكراتی ئێران لە توودە دابرابوون.

دووهەم
: حیزبی توودە خۆی بە نوێنەری پاراستنی بەرژەوەندییەكانی سۆڤیەت لە ئێراندا دەبینی و ئیستراتیژی و كاری خۆی لە سەر ئەو بنەمایە دادەمەزراند. هەر بۆیەش لەو كاتانەدا كە سۆڤیەت و دەوڵەتی ئێران لێك نیزیك دەبوونەوە، لەو حیزبەدا قەیران ساز دەبوو. نزیك بوونی بەرژەوەندی خوازانەی سۆڤیەت لە چەپ لە ئێراندا و دۆستایەتی ئەو دەوڵەتە لەگەڵ شا بووە هۆی ئەوەی كە چەند جار لە توودەدا لەت بوون ساز ببێت. دەوڵەتی پەهلەوەی بە تاوانبار كردنی توودەییەكان بە جاسووسی بۆ سۆڤیەت زۆر بە توندی سەركوتی دەكردن. كۆماری ئێسلامیش دوا بە دوای دامەزرانی هەر بەم بیانۆوە هەموو سەرۆكەكانی توودەی خستە زیندان و ئەو پارتیەشی داخست.

سێهەم
: حیزبی توودە بە پێی تیۆری ماركسیستەكانی سۆڤیەتی خۆی بە نوێنەری چینی كرێكاری شاری دادەنا و لەو بوارەوە رێكخستنی دەكرد. توودەییەكان زۆرتر بە دوو چینی خوێندەوان و كرێكاری شارەكان بەرێكخستن ببوون. ئەگەر چی لەو بوارەشەوە سەركەوتووانە هەڵسووكەوتیان دەكرد بەڵام بە هۆی لە بەر چاو نەگرتنی راستینەكانی كۆمەڵگای ئێران و هەوڵ نەدان بۆ كاریگەر بوون لە سەر بەشی نەریتی كۆمەڵگاش، ئانتی پرۆپاگەندەكانی دەوڵەت و مەلاكان و میللیگەراكان لە دژی ئەوان لەسەر گەل كاریگەری دانا. توودە نەیتوانی زۆر بە بەرفراوانی لە ناو كۆمەڵگا ریشە داكوتێ و لە نەتیجەی هێرشی دەوڵەت تێكشكا.
چوارەم
: سەركردایەتی توودە زۆر بە ئیرادە هەڵسووكەوتی نەدەكرد و سەرەڕای ئەوەی كە بەشی چەكداری هەبوو، بەشێك لە ئەفسەرانی ئەرتەش سەر بە توودە بوون بەڵام لە كاتی كودەتای 1332 توودە ئەو هێزەی خۆی بەكار نەهێنا و زەربەی وێكەوت. توودەییەكان نەیانتوانی خۆیان و لایەنگرانیان و كۆمەڵگا لە بەرامەبەر هێرەشەكانیان دا بپارێزن.
پێنجەم
: كێشەی سەرەكی توودە لە رێبەرایەتی ئەو دابوو. رێبەرایەتی توودە فەرهەنگێكی پاوانخوازی و بەرچاو تەنگیان تێدا زاڵ بوو و لە ناو خۆی حیزب دا شەڕی دەسەڵات و یەكتر لە مەیدان بەدەر كردنیان بەڕێوە دەبرد. توودە خۆی وەك تەنیا حیزبی مەیدانی سیاسەتی چەپ لە ئێراندا دەدیت و دەیویست هەر رێكخستنێكی تر لەو مەیدانەدا وەدەر نێت. ئەو فەرهەنگە بەرچاو تەنگییەی حیزبی توودە و رێبەرایەتییەكەی، دواتر تێپەڕی هەموو ئەو حیزبانە بوو كە لە بەشی چەپ دا سیاسەتیان دەكرد و بە جۆرێك بە رێچكەی توودە دا دەرۆیشتن. لەت بوون، بەشێكی بەردەوامی حیزبە چەپەكان لە ئێراندایە كە لە فەرهەنگی توودەوە سەرچاوە دەگرێت.
شەشەم
: توودە حیزبێك بوو كە دەیویست بە هەر شێوازێك بێت، بگات بە دەسەڵات. یان لە ناو دەسەڵاتدا خۆی بە جێی بكات. هەربۆیەش زۆر جار بنەما ئایدیۆلۆژیكەكانی دەبوون بە فیدای پراگماتیزمێكی سیاسی و پێوەندییەكانیان نهێنی و ئاشكراكانیان لەگەڵ دەسەڵات. توودەییەكان دوابەدوای هاتنە سەر دەسەڵاتی كۆماری ئیسلامی بۆ ئەوەی كە هەلوێست نەگرتن و تێكۆشان نەكردن لە بەرامبەر پاوانخوازی، هێرشكاری و یەكدەست سازی ئیسلامێ توندڕەوە كان رەوا بكەن، دەستیان كرد بە ساز كردنی ئەو تیۆرییەی كە ئەو ئیسلامیانە هەڵقوڵاو لە كۆمەڵگان و لە قۆناخەكانی دواتر بەرەو سۆسیالیزم دەچن.
ئەوان هەروەها دروشمی دژەئەمپریالیستی توندڕەوەكانیان، وەكوو سەلماندنی تیۆرییەكەی خۆیان دەهێنایەوە. توودەییەكان هەموو ئەو لایەنانەی كە لەبەرامبەر رەوتی توندڕەویی لایەنگرانی ویلایەتی فەقیه خۆڕاگرییان دەكرد، وەكوو ئاژاوەچی و ماجەراجوو بەناویان دەكرد. سەركردەكانی توودە زۆر ئۆپۆرتۆنیستانە دەیانویست لەو ئاوە لێڵەی دوای شۆڕش ماسی بگرن و شوێنێك بۆخۆیان لە ناو دەسەڵات بكەنەوە. ئەوان خومەینییان وەك رێبەری راستەقینەی گەل بە هەموو لایەنە راست و چەپەكانیەوە دەناساند.

حیزبی توودە دواتر بە تاوانی جاسووسی بۆ سۆڤیەت هەموو سەركردەكانی گیران و زۆربەیان تۆبەیان كرد. ئەوان گەڕانەوەی خۆیان لە رێبازی سۆسیالیزم راگەیاند و دانیان بە خەڵەت بوونی ئەم رێبازە دانا. "كیانووری" و "ئیحسانی تەبەری" لە رێوەبەرە بەناو بانگەكانی توودە بوون. مێژووی توودە سەرەڕای ئەو كێشانە كە بوونە هۆی تێكشكانی ئەو بزووتنەوەیە، خاوەن لایەنێكی خۆڕاگری و قارەمانێتیشە. دوابەدوای كودەتای 1332 بە دەیان كەس لە رێوەبەران و ئەندامان بەتایبەت ئەو كەسانەی كە سەر بە بەشی سەربازی حیزب بوون، یان ئیعدام كران و یا لە ژێر ئەشكەنجەی هۆڤانە گیانیان لە دەستدا. قارەمانێتی و خۆڕاگری كەسانێك لەوانە، بوو بە سیمبۆلی خۆڕاگری مرۆڤی ئێرانی لە بەرامبەر دەسەڵاتی شا. كەسانێكی وەكوو "خوسرەوی گولسورخی" و "خوسرەوی روزبێه" بە هەڵویستی قارەمانانەیان لە كاتی دادگایی كردن و ئیعدام دا، ئیرادەی بە هێزی مرۆڤی ئازادیخوازی ئێرانیان لە بەرامبەر دەسەڵاتدا نوێنەراتی كرد.

نەسلی سیهەم لە چەپ لە ئێراندا لە ساڵانی دوایی 1340 دامەزرا. ئەوانە زۆربەی لە خوێندەوانی زانكۆكان بوون كە لە پرۆسەی مۆدێڕن كردنی ئێراندا دامەزرابوون و بەرفراوان كرابوون. ئەوانە لە ژێر كاریگەری شەپۆڵی چەپی جیهانی و بە رەخنە گرتن لە ئەمپریالیزمی سۆڤیەتی دەستیان بە كار كرد. ئەو خوێندەوانانە، توودەییەكانیان بە تیۆری بوونی زیاتر لە رادە و وابەستە بوون بە سۆڤیەت تاوانبار دەكرد و هەوڵیان دەدا تێكۆشانێكی پراكتیكی و نزیك بە روانگەی مائۆئیستی و كاسترۆئیستی بەڕێوە ببەن. ئەوانە لایەنگری شەڕی چریكی بوون.

بەناوبانگترین حیزبی ئەم بەشە، "چریكەكانی فیدایی خەڵك" بوون. ئەوانە دەستیان بە زنجیرەیەك چالاكی لە دژی هێزە ئاسایشییەكانی دەوڵەت كرد. یەكەمین چالاكی چریكی ئەوان لە ساڵی 1349 لە هەرێمی گیلانی باكووری ئێران و لە بەرامبەر پایەگایەكی هێزەكانی ژاندەرمەری بە ناوی چالاكی "سیاهكەل" بوو كە ورەی لە هەموو لایەنەكان و تەنانەت لایەنە ئیسلامیەكاندا ساز كرد و هاندری ئەوانیش بوو كە چالاكی چەكداری لە بەرامبەر رژێمی پەهلەوی دەست پێبكەن. ئەگەر چی زەربەیان لە هێزەكانی دەوڵەت دا و توانییان رووحیە بدەن بە گەل و ئەفسانەی تێكنەشكانی هێزە ئاسایشییەكانی رژێمی پەهلەوی پووچەڵ بكەن بەڵام لە ئەنجامی كاردانەوە و ئۆپەراسیۆنی دەوڵەت دا زۆربەی سەركردایەتییەكەیان كوژرا و تەنیا چەند كەسێك لە رێبەرایەتیان توانی خۆی دەرباز بكات.

لە سەركردەكانی فیداییانی خەڵك كە لە شەڕ لەگەڵ هێزە ئاسایشییەكانی رژێم گیانیان لە دەست دا دەتوانین "بیژەن جەزنی، حەمید ئەشرەف، خوسرەو روزبە، ئەمیر پەرویزپویان و هتد" ناو ببەین. گوشارەكانی دەوڵەت، قووڵ نەبوون لە ئایدیۆلۆژیدا و زاڵ بوونی رەنگی سیاسی و پراكتیكی تێكۆشان بەسەر بواری فیكری دا وای كرد كە بەر لە شۆڕش ئەم پارتە لەت ببێت. بە دوو لایەنی زۆرینە(اكثریت) كە خوازیاری بەردەوامی تێكۆشانی چریكی بوو و كەمینە(اقلیت) كە لایەنگری تێكۆشانی سیاسی بوو، دابەش ببێ. نەسلی سێهەمی چەپ بەر لە شۆڕش زۆر لاواز ببوو. لە لایەكی تر بە هۆی نزیك بوونی دروشمیانە و یۆتۆپیك لە بابەتەكان لە نرخاندنی راستینەی كۆمەڵگا، لایەنەكان و رووداوەكاندا بێ‌توانا مانەوە. ئەم هۆكارانە بووە هۆی ئەوەی كە دواتر زۆر بە ئاسانی فریوی دروشمی دژ بە ئەمپریالیزمی ئیسلامییەكان بخۆن، لە كات و شوێنی خۆیدا هەڵوێستی سیاسی و رێكخستنی نەگرن و ئیرادە نیشان نەدەن و لە لایەن لایەنگرانی ویلایەتی فەقیهەوە لە مەیدان بەدەر بكرێن.

ئەو بەشەی لە چەپەكان و بەتایبەت لە چریكەكان كە لایەنگری ئەوە بوو كە بە هۆی دژایەتی كردنی ئیسلامییەكان پێویستە پشتگیری ئەوان بكەن، هەموویان لە لایەن هێزە ئیسلامییەكانەوە گیران و سەركوت یا ئیعدام كران. بەشێكی تر لە چەپەكان ویستیان بە بەشداری لە كۆمەڵەی شۆڕشگێرانی كوردستان و گۆڕینی ئەو حیزبە بە حیزبی كۆمۆنیستی ئێران خەباتی چەپ لە كوردستانەوە بەردەوام بكەن، بەڵام هەڵویست و خیتابی ناسیۆنالیستی ئەوان و شێوازی ژیانی دوور لە نەریت و باوەڕی گەل، بوو بە هۆی لەت بوونی كۆمەڵە و پشت كردنی گەلی كورد لەوانە. لە ساڵانی 60 بە دواوە ئیتر شتێك بە ناوی چەپ لە ئێراندا نەماوە.

http://www.nnsroj.com

هیچ نظری موجود نیست:

پست کردن نظر