Subscribe:

Ads 468x60px

۱۳۹۱ شهریور ۱۰, جمعه

میت رامنی: دوست داشتم اوباما در انجام ماموریتش موفق می شد


میت رامنی: دوست داشتم اوباما در انجام ماموریتش موفق می شد
میت رامنی نامزد جمهوریخواهان پنجشنبه شب برای میلیونها آمریکایی سخنرانی کرد. او که درکنوانسیون ملی حزب در تمپای فلوریدا صحبت می کرد در میان خیل عظیم مشتاقان و تشویق های مکرر حضار، رسما نامزدی جمهوریخواهان در انتخابات ریاست جمهوری ماه نوامبر آمریکا را قبول کرد.


او گفت:“زمان برگرداندن ورق فرا رسیده. امروز زمان آن است که از ناامیدی های چهارسال گذشته عبور کنیم و تفرقه ایجاد شده را کنار بگذاریم و فراموش کنیم که چه وضعی می توانستیم داشته باشیم و به این فکر کنیم که از این به بعد چه می توانیم باشیم.”
نظر میت رامنی درباره دوره ریاست جمهوری اوباما
میت رامنی در مورد باراک اوباما رییس جمهوری فعلی آمریکا گفت دوست داشتم او در انجام ماموریتش موفق می شد، چون موفقیت او موفقیت کشورم آمریکا بود اما وعده وعیدهایش جای خود را به ناامیدی و سرافکندگی دادند.
نامزد جمهوریخواهان با وعده کاهش مالیاتها برای طبقه متوسط در صورت پیروزی در انتخابات، اضافه کرد:“سیاستهای اقتصادی اوباما طبقه متوسط را ویران کرد. درآمد خانواده ها به چهار هزار دلار کاهش پیدا کرده درحالیکه حق بیمه های درمانی بالا هستند، قیمت مواد غذایی بالاست، قبوض روزمره بالاهستند و قیمت سوخت دوبرابر شده. هر روز آمریکایی های بیشتری فقیر می شوند. تقریبا از هر شش آمریکایی یک نفر فقیر شده و چنین وضعی تاکنون سابقه نداشته. به اطراف خود نگاه کنید اینها غریبه نیستند، برادران و خواهران ما هستند، هموطنانمان. سیاستهای اوباما نه تنها هیچ کمکی به کارآفرینی نکرد بلکه همه را ناامید کرد.”
میت رامنی و کارآفرینی
او در بخش دیگری از سخنانش با انتقاد از باراک اوباما و عدم تجربه او در عرصه اقتصاد گفت چیزی که آمریکا به آن نیاز دارد اشتغالزایی است و او قادر است طی یک برنامه پنج مرحله ای حداقل دوازده میلیون فرصت شغلی برای آمریکاییها بوجود آورد.
او همچنین وعده کرد در صورت پیروزی، آمریکا تا سال 2012 از نظر تامین انرژی مورد نیازمستقل شود.
اقبال میت رامنی در نظر سنجی ها
خبرنگار یورونیوز در مورد مشکل اصلی آقای رامنی می گوید:“خیلی از جمهوریخواهان که به تمپا آمده اند به پیروزی میت رامنی امیدوارند اما این کافی نیست. نظرسنجی ها می گویند او تنها خواهد توانست حمایت کمتر از یک سوم اسپانیایی زبانها را بدست آورد و این میزان در مورد آمریکایی های آفریقایی تبار تقریبا صفر است. رامنی باید روی آرای این اقلیت ها کار کند و این نبردی بسیار دشوار است.”
سورپرایز جمهوریخواهان
جمهوریخواهان در این مراسم یک حامی هالیوودی هم در بین خود داشتند. کلینت ایستوود چهره سینمایی و محبوب آمریکایی سخنران پیش از رامنی بود. این بازیگر-کارگردان موفق اهل سانفرانسیسکو در سن 82 سالگی آمده بود بگوید راز خوشبختی بیشتر آمریکاییها در رای دادن به رامنی نهفته است.
پنجاه و هفتمین دوره انتخابات ریاست جمهوری ایالات متحده ششم نوامبر برگزار می شود و طی آن دو رقیب اصلی یعنی باراک اوباما و میت رامنی نامزدهای حزب دمکرات و جمهوریخواه بر سر تصاحب این پست با هم به رقابت خواهند پرداخت.
منبع یورونیوز
-------------------------

نشست شورای امنیت در مورد سوریه به شکست انجامید

نشست اعضای شورای امنیت برای اقدامی فوری درجهت حمایت از جان غیر نظامیان سوریه و ایجاد منطقه امن مرزی در این کشور به نتیجه نرسید.
با عدم استقبال اکثراعضا از دعوت فرانسه رییس دوره ای شورا، جلسه روز پنجشنبه بدون توافقی خاص پایان یافت.
نشستی که با غیبت معنادار وزرای خارجه سه عضو دائم شورای امنیت (آمریکا، روسیه و چین)همراه بود و از اعضای غیردائم هم تنها سه کشور کلمبیا، مراکش و توگو در سطح وزیر در آن شرکت کرده بودند.
ویلیام هیگ وزیر خارجه بریتانیا تنها عضو دائم شورای امنیت که دعوت لوران فابیوس همتای فرانسوی خود را اجابت کرده بود طی سخنانی گفت:“محموله های دارویی، فعالان کمک های بشردوستانه و مراکز درمانی بطورعمد در سوریه مورد هدف قرار می گیرند و ما این قضیه را محکوم می کنیم. امیدواریم دولت سوریه امروز پیام روشن شورای امنیت را در مورد وظایف انسانی خود بشنود.”
از سوی دیگر احمد داود اغلو وزیر خارجه ترکیه در سخنانی تند ضمن انتقاد از بی توجهی برخی اعضا به این نشست، خواستار برقراری فوری اردوگاههای پناهندگان و منطقه امن در خاک سوریه شد.
او گفت:“چقدر باید بنشینیم و تنها نظاره گر نابودی نسلی باشیم که به عمد و به کرات بمباران می شوند مثل مردم عزاز یا حلب.”
در پی هفده ماه درگیری و خونریزی در سوریه، گفته می شود روزانه در حدود چهارهزار نفر پناهجوی سوری برای حفظ جان خود وارد خاک ترکیه می شوند و حدود دو هزار نفر دیگر هم اردن را انتخاب می کنند تا در اردوگاههایی کم امکانات تنها زنده بمانند.
بزعم دیپلماتهای حاضر در این نشست بوجود آوردن منطقه امن مرزی مستلزم دخالت و حفاظت نظامی در سوریه است و باید در مورد این پیشنهاد، پس از مطالعات عمیق و دقیق تصمیم گیری شود.
این درحالیست که روسیه و چین با چنین سیاستهایی بشدت مخالفند و همزمان با این نشست، خشونتهای در سوریه بویژه درحلب همچنان ادامه دارد.

هیچ نظری موجود نیست:

پست کردن نظر