Subscribe:

Ads 468x60px

۱۳۹۱ شهریور ۵, یکشنبه

بنوشته روزنامه اسرائیلی یدیعوت آخرونوت، آویگدور لیبرمن رهبر حزب راستگرای «اسرائیل بیتینو» در مصاحبه ای با شبکه دوم


 بنوشته روزنامه اسرائیلی یدیعوت آخرونوت، آویگدور لیبرمن رهبر حزب راستگرای «اسرائیل بیتینو» در مصاحبه ای با شبکه دوم 
تلویزیون اسرائیل موافقت ضمنی خود را برای حمله نظامی به سایت های هسته ای ایران بیان کرده است. لیبرمن گفته است که از سال 2001 و از زمانی که ایران هنوز تأسیسات اتمی خود را زیرزمینی نکرده بود، بر این باور بوده است که می توان این فعالیت ها را راکد گذاشت.

*        یک ملای یهودی «سفارادیک» که برای بخشی از یهودیان اهل شمال آفریقا مورد احترام است، راو عوادیا یوسف، شنبه شب در خطبه خود در برابر شماری از هوادارانش در یک محله مذهبیون اورشلیم گفته است که «باید برای نابودی (حکومت) ایران دعا کرد». او همان ملایی است که ژنرال ذخیره یعکوو عامی درور مشاور امنیت ملی اسرائیل هفته گذشته با وی در خانه این ملا، دیدار کرده بود تا در باره نظرات دولت در باره برنامه هسته ای ایران، وی را «به روز» کند. بسیاری از مردم غیر مذهبی و سکولارهای اسرائیل با نظرات این ملای راستگرا بشدت مخالف هستند و از اینکه مشاور امنیت ملی اسرائیل به ملاقات با او فرستاده شده است، انتقادهای تندی مطرح کرده اند.
*        در آستانه انتشار گزارش جدید آژانس بین المللی انرژی اتمی در باره فعالیت های هسته ای ایران که گفته می شود که نظرات و نگرانی های دولتمردان اسرائیل را تقویت خواهد کرد، دکتر فریدون عباسی دوانی رییس سازمان انرژی اتمی ایران یکشنبه گفت که ایران آماده است تا همکاری های لازم را با آژانس به عمل آورد و بازرسان آژانس با دادن اطلاع در دو ساعت از قبل، می توانند به بازرسی بیآیند «زیرا هیچ مسئله پنهانی در کار نیست». این در حالی است که او به پادگان نظامی- هسته ای پارچین اشاره ای نکرد. همه شواهد ماهواره ای جدید که متقن است، نشان می دهد که ایران در روزهای اخیر با استتار دو بخش از پادگان پارچین با سقف های صورتی رنگ، بسرعت در حال پاکسازی محل از آلودگی های هسته ای ناشی از اقدامات غیر قانونی خود بوده است.

هیچ نظری موجود نیست:

پست کردن نظر