Subscribe:

Ads 468x60px

۱۳۹۱ شهریور ۶, دوشنبه

جشن پنج میلیون کرونی سازمان امنیت سوئد


جشن پنج میلیون کرونی سازمان امنیت سوئد

سازمان امنیتی سوئد سَپو (Säpo) با صرف یک هزینه ۵ میلیون کرونی هزار نفر از کارکنان خود را به مراسم جشن موسوم به جیمزباند دعوت کرد. مسئولان سَپو شرکت برگزارکنندگان این  جشن را بدون انجام  مناقصه انتخاب کردند. سَپو همچنین بخشی از مالیات غیرمستقیم مربوط به پرداخت این جشن را از طریق یک روش نادرست پس گرفته است. امری که می تواند جرم محسوب شود. آندرش تومبری (Anders Thornberg) رییس جدید سپو گفته است که برگزاری این جشن گران قیمت در سال گذشته یک حرکت استثنایی بود و علت آن خستگی کارکنان این اداره از سازمان دهی های مجدد، تهدیدات تروریستی و وجود تروریستهای انتهاری بوده است.

پیشنهاد اجباری شدن معاینه دختران توسط پزشک زنان

Flickor i Kenya demonstrerar mot könsstympning. Foto: Sayyis Azim/Scanpix
ه نظر نیامکو سابونی (Nyamko Sabuni)، وزیر برابری اجتماعی کلیه دانش آموزان دختر دوره متوسطه تحصیلی باید توسط پزشک زنان مورد معاینه قرارگیرند. نیامکو سابونی این پیشنهاد را در سال ۲۰۰۶، قبل انتساب به سمت وزارت نیز مطرح کرده بود که جنجال برانگیز شد. پیشنهاد نیامکو سابونی حتی از طرف هم حزبی های او مورد انتقاد شدید قرار گرفت اما او تلاش دارد که این بحث را دوباره زنده کند. تکرار پیشنهاد نیامکو سابونی پس از بازداشت شدن اخیر دونفر به اتهام ختنه کردن خشونت آمیز دختران خود صورت گرفته است اما او با هیچ عکس العمل مثبتی از جانب احزاب ائتلافی نیز روبرو نشده است. نمایندگان احزاب دیگر اعلام کرده اند که انجام اجباری معاینات پزشکی روش درستی برای مبارزه با ختنه دختران نیست.
////////////////////////////

استفان لووین: هفته دوم بیمه بیکاری باید حذف شود

حزب سوسیال دموکرات می خواهد که مسئولیت شرکت های خصوصی در باره هزینه بیماری کارکنان را کاهش دهد. به عقیده آنها شرکت ها باید از پرداخت نیمی از هزینه بیماری کارکنان معاف شوند. استفان لووین رهبر حزب سوسیال دموکرات ها در سخنرانی تابستانی خود پیشنهاد کرد که هفته دوم بیکاری از لیست هزینه شرکتهای خصوصی حذف شود.
این خبر به زودی تکمیل می شود.
http://sverigesradio.se/sida/artikel.aspx?programid=2493&artikel=5246210
/////////////////////////

 سقوط یک هلیکوپتر نظامی ارتش اسد در دمشق

به گزارش خبرگزاری فرانسه از بیروت، یک هلیکوپتر نظامی متعلق به ارتش رژیم سوریه امروز هنگام پرواز بر فراز شهر دمشق آتش گرفت و سقوط کرد.

اپوزیسیون سوریه می گوید، این هلیکوپتر توسط ارتش آزاد سوریه هدف قرار گفته و سقوط کرده است.
فیلمی از سقوط این هلیکوپتر در اینترنت منتشر شده و تلویزیون دولتی سوریه نیز این خبر را تائید کرده است.
این منبع اعلام کرد که یک هلیکوپتر نظامی در منطقه قابون در حومه شمال شرق شهر دمشق سقوط کرده است.
نیروهای رژیم سوریه بوسیله هلیکوپترهای توپدار مناطق مختلف این کشور را بمباران می کنند و پیش از این نیز ارتش آزاد توانسته بود یک جنگنده از نوع "میگ" را در نزدیکی ادلب در شمال این کشور سرنگون کند.
به گزارش العربیه، سرنگونی این هلیکوپتر در دمشق در حالی صورت گرفت که پایتخت سوریه طی روزهای گذشته شاهد درگیری های گسترده ای بین عناصر ارتش آزاد و نیروهای دولتی بوده است.

/////////////////////////////

 ارتش رژیم سوریه دست به قتل عام دیگری زد

رادیو آلمان: ارتش سوریه به دنبال حمله سراسری به شهر داریا، دست به "قتل عام" زد. جسد حدود ۴۰۰ زن و کودک و مرد یافته شده‌اند. و در این حالیست که جمهوری اسلامی می‌کوشد با فعال کردن جنبش غیرمتعهدها، رژیم بشار اسد را در قدرت نگاه دارد.

کنشگران مخالف رژیم سوریه گفته‌اند که در داریا اجساد بیشتری یافته‌اند. به نظر آنها ارتشیان و سایر عوامل وابسته به رژیم بشار اسد در شهر داریا، در نزدیکی دمشق، به قتل نزدیک ۴۰۰ نفر دست زده‌اند. نیروهای مخالف، با وجود عقب‌نشینی، در بناها و ساختمان‌های شهر سرکوب شده همچنان در جستجوی افراد زخمی یا کشته شده هستند.
نیروهای ارتشی که از بامداد شنبه (۲۵ اوت) برای اجرای عملیات "پاکسازی" وارد داریا شده بودند، عده زیادی از اهالی شهر، از جمله زنان و کودکان را به گلوله بسته و سپس در حیاط و زیرزمین خانه‌ها رها کرده‌اند.
منابع خبری وابسته به مخالفان گفته‌اند که تنها در مسجد ابوسلیمان دارانی ۱۲۲ جسد یافته شده است. عده زیادی از زنان و کودکان و سالمندان به این مسجد پناه برده بودند. عوامل رژیم پس از محاصره مسجد آن را با گلوله تانک و توپ ویران کردند. آنها همچنین گفته‌اند که نیروی هوایی ارتش نیز در عملیات سرکوب و کشتار فعال بوده است.
خبرگزاری دولتی سوریه از پایان عملیات "پاکسازی" و تسلط کامل ارتش بر داریا گزارش داده است. این خبرگزاری گفت: «ارتش داریا را از بقایای گروه‌های تروریستی که به کشتار هموطنان ما دست زده بودند، پاک کرد.»
یکی از کانال‌های وابسته به نظام بشار اسد اجساد زیادی را بر کف خیابان‌ها نشان داده و در تفسیر گفته است که "تروریست‌ها مسئول قتل این بی‌گناهان هستند".
رژیم اسد؛"غده سرطانی"
عبدالباسط سيدا، رئیس شورای ملی سوریه که در ترکیه مستقر شده است، در استانبول از سکوت جامعه جهانی در قبال جنایت‌هایی که در سوریه صورت می‌گیرد، انتقاد کرد.
او در کنفرانس مطبوعاتی در استانبول گفت که یاری‌های غیرتسلیحاتی و پشتیبانی‌های دیپلماتیک دردی از ملت سوریه درمان نمی‌کند و جهان باید "این غده سرطانی" را ریشه کن کند.
دولت بریتانیا کشتار در داریا را به شدت محکوم کرد. الستر برت، معاون خاورمیانه و شمال آفریقای وزارت امورخارجه بریتانیا با انتشار بیانیه‌ای گفت که رژیم سرکوبگر سوریه به ناظران مستقل اجازه نمی‌دهد از واقعیت فجایع در داریا مطلع شوند.
او تأکید کرد که بی‌شک جنایت‌های فجیعی در داریا صورت گرفته و جامعه بین‌المللی باید در برابر این گونه اعمال وحشیانه واکنشی سریع نشان دهد. 
او گفت که فاجعه داریا تنها حلقه‌ای از زنجیره اقدامات بیشمار رژیم سوریه در پایمال کردن حقوق بشر است.
وی افزود که در این باره با اخضر ابراهیمی، نماینده مشترک سازمان ملل و اتحادیه عرب گفت‌وگو کرده است.

هیچ نظری موجود نیست:

پست کردن نظر