Subscribe:

Ads 468x60px

۱۳۹۱ مرداد ۳۱, سه‌شنبه

هشدار اوباما به اسد در مورد بکارگیری سلاح شیمیایی


هشدار اوباما به اسد در مورد بکارگیری سلاح شیمیایی

122 نفر دیگر در مناطق مختلف سوریه کشته شدند

دبى – العربيه.نت فارسی کمیته هماهنگی انقلاب سوریه اعلام کرد تا بعد از ظهر روز دوشنبه 20 – 8 – 2012 دست کم 122 نفر به دست نیروهای دولتی کشته شدند.


بر اساس این گزارش اغلب قربانیان در درگیری ها و گلوله باران مناطق مختلف در دمشق پایتخت سوریه و حومه آن به قتل رسیدند.
روز گذشته نیز بیش از 170 تن در درگیری های شدید و گسترده این کشور کشته شده بودند.

در همین حال باراک اوباما رئیس جمهور آمریکا هشدار داد در صورت تلاش رژیم سوریه برای بکارگیری سلاح شیمیایی آمریکا ممکن است دست به اقدام مسلحانه بزند.

او در یک کنفرانس خبری گفت:" تاکنون دستور ندادم اقدام مسلحانه صورت گیرد اما بکارگیری سلاح شیمیایی برای ما خط قرمز است."

اوباما تاکید کرد اگر نیروهای رژیم سوریه تلاش کنند از سلاح شیمیایی استفاده کنند محاسبات و معادلات من تغییر خواهد یافت.

از سوی دیگر ناظران بین المللی روز دوشنبه خاک سوریه را ترک کردند. آنها طی 4 ماه فعالیت در سوریه نتوانستند آتش بس را در این کشور برقرار سازند.

از آغاز فعالیت ناظران بین المللی تاکنون دست کم 9 هزار نفر در سوریه کشته شدند.

نیروهای اسد برای مقابله با مخالفان مسلح از جنگنده ها ، هلیکوپترها ، تانک ها و اسلحه سنگین استفاده می کنند.

نیروهای مسلح مخالفان از اینکه کشورهای خارجی جنگ افزار پیشرفته برای مقابله با رژیم در اختیار آنها نمی گذارند اظهار نارضایتی می کنند.

فرانسه ، بریتانیا و آمریکا می گویند از بیم اینکه کسانی که نباید به اسلحه دست یابند به جنگ افزارهای پیشرفته برسند به مخالفان اسد اسلحه ارسال نمی فرستند. 

لوران فابیوس وزیر خارجه فرانسه اعلام کرده است سعودی وقطر به مخالفان رژیم سوریه اسلحه ارسال می کنند اما کشورهای اروپایی ارسال اسلحه به این کشور را ممنوع کرده اند.

هرچند که تعداد نیروهای رژیم سوریه بیشتر است و سلاح پیشرفته در اختیار دارند اما مخالفان توانستند بخش هایی از دمشق و حلب را به کنترل خود درآورند.

---------------------------

پس از پنج سال تحقیق

آمریکا 150 میلیون دلار از اموال حزب الله لبنان را بلوکه کرد


دبی – العربیه. نت فارسی آمریکا اعلام کرد 150 میلیون دلار از دارایی های حزب الله لبنان را توقیف کرده است.
بر اساس گزارش مدیریت مبارزه با مواد مخدر در آمریکا حزب الله این اموال را از طریق تجارت مواد مخدر و جرایم دیگر کسب کرده است.
میشل لیونهارت رئیس مدیریت مبارزه با مواد مخدر در بیانیه ای تاکید کرد " بانک لبنانی – کانادایی نقش بزرگی برای تسهیل پولشویی به سود سازمان های تحت کنترل حزب الله در دنیا بازی کرد."

آمریکا در دسامبر گذشته از برخی سازمان های مالی در لبنان که به سود حزب الله 463 میلیون دلار در آمریکا و آفریقا از طریق فعالیت های مرتبط با مواد مخدر پولشویی کرده اند شکایت کرده بود.

این شکایت بویژه بانک لبنانی – کانادایی و دو موسسه مالی دیگر در لبنان را هدف قرار داده بود.

حزب الله این اتهام ها را رد کرده بود و هدف آن را تخریب جایگاه خود به شمار آورد.

هشام ملحم کارشناس مسائل آمریکا در گفتگو با العربیه تاکید کرد: "حزب الله از نظام بانکی آمریکا برای پولشویی استفاده می کند ، این حزب اموالی را که از طریق قاچاق مواد مخدر به دست آورده از لبنان به آمریکا انتقال می دهد و با آن پول ها خودرو خریداری می کند و به آفریقا صادر می کند و از طریق شرکت های تحت نفوذ خود به فروش می رساند سپس سود این معامله ها از طریق بانک لبنانی – کانادایی به حزرب الله باز می گردد."

ملحم افزود:" پس از پنج سال تحقیق این بانک مسدود شد و برخی سهام آن توسط بانک لبنانی – فرانسوی خریداری شد."

به گفته او مصادره 150 میلیون دلار از اموال حزب الله ضربه سختی به این حزب وارد کرد.

آمریکا اعلام کرد از ژانویه سال 2007 تا اوایل سال 2011 حدود 329 میلیون دلار از طریق بانک " سوسیتیه جنرال" در لبنان و برخی موسسات مالی دیگر به آمریکا منتقل شده است.

آمریکا توضیح داده است که اموالی که از طریق فروش خودرو به دست می آید از طریق یک سیستم پولشویی پیچیده تحت نظارات حزب الله به سود این تشکل می رسد.

هیچ نظری موجود نیست:

پست کردن نظر