Subscribe:

Ads 468x60px

۱۳۹۱ شهریور ۳, جمعه

جنایتکار نروژی که در سال گذشته باعث گرفتن جان 80 تا 90 نفر شد به 21 سال زندان محکوم شد امروز دادگاه نروژ تروریست آندرس بهرویک را به 21 سال زندان محکوم نمود در یک حکم نهای


جنایتکار ترورهای سال گذشته کشور نروژی  اندرش بهرویک تروریست نروژی که در سال گذشته باعث گرفتن جان 80 تا 90 نفر شد به 21 سال زندان محکوم شد امروز دادگاه نروژ تروریست 
آندرس بهرویک را به 21 سال زندان محکوم نمود در یک حکم نهای

بریویک محکوم به ۲١ سال زندان شد

امروز ساعت ده ی قبل از ظهر بعد از پروسه ی طولانی دادگاه، بریویک به جرم حمله ی تروریستی در اسلو به ۲١ سال زندان محکوم شد. گفتنیست که این شدید ترین حد مجازات در کشور ناروی(نروژ) است.
به نوشته ای روزنامه سوئد آفتنبلادت  دادگاه نروژ در یک حکم نهای اندرش بهرویک تروریست نروژی را به 21 سال زندان محکوم نموده  است.

 قاتل نروژی به بيست و يک سال زندان محکوم شد

به گزارش شبکه تلویزیونی بی بی سی، دادگاه اسلو امروز برینگ برویک، قاتل نروژی را به بیست و یک سال زندان محکوم کرد.

این قاتل نروژی در بیست و دوم ژوئیه سال دو هزار و یازده، هفتاد و هفت نفر را با تیراندازی و بمب گذاری کشتار کرد.
اکثر قربانیان این اقدام جنون آمیز نوجوان بودند.
این پرونده بدترین پرونده قتل دسته جمعی در نروژ از زمان جنگ جهانی دوم تاکنون بود.
بریویک سی و سه ساله در جریان محاکمه‌اش ابراز پشیمانی نکرد، خود را گناهکار ندانست و استدلال کرد این عمل برای دفاع از کشورش لازم بوده است.

دادگاه اعلام کرد برینگ برویک هنگام ارتکاب جنایت دارای سلامت کامل روانی و عقلی بوده است./

دادگاهی در نروژ، آندرس برویک را به حداکثر مجازات یعنی، ۲۱ سال زندان محکوم کرد. او پس از گذراندن حداقل ده سال در زندان، اجازه می یابد که درخواست آزادی زودهنگام را ارائه کند.
آقای برویک به کشتار ۷۷ نفر در سال گذشته، اعتراف کرده بود اما نپذیرفته که با این کار جرمی مرتکب شده است.
هیات پنج نفره قضات علاوه بر تعیین میزان محکومیت آندرس برویک به جرم «اقدام تروریستی» اعلام کرد که او از نظر روانی سالم است و باید به زندان برود.

دادستان از قضات خواسته بود که آندرس برویک ۳۳ ساله را به عنوان یک بیمار روانی به بستری شدن در آسایشگاه بیماران روانی محکوم کند.
البته خود آقای برویک گفته بود در صورتی که دادگاه او را بیمار روانی تشخیص بدهد و بخواهد او را به آسایشگاه بیماران روانی بفرستد، به این حکم اعتراض خواهد کرد چرا که آن را «بدتر از مرگ» می داند.
حداکثر مجازات زندان در نروژ ۲۱ سال است. هرچند در پایان این مدت درصورتی که تشخیص داده شود آزادی مجرم خطری برای جامعه محسوب می شود، این زمان تمدید می شود.
دو گروه مختلف از روانپزشکان که از طرف دادگاه درباره سلامت روانی آندرس برویک گزارشی تهیه کرده بودند، به نتایج متضادی رسیده اند. در حالی که یک گروه او را بیمار روانی تشخیص داده بود، گروه دیگر به سلامت روانی او رای داده اند.
او در اولین جلسه محاکمه از دادگاه خواسته بود که به دلیل اقدامش به او مدال افتخار اهدا کنند.
آندرس برویک در روز ۲۲ ژوییه سال گذشته میلادی حاضران در اردوی جوانان حزب کارگر را که در جزیره اوتویا گرد آمده بودند به گلوله بست و ۶۹ نفر از آنها را کشت. ساعاتی پیش از این کشتار ۸ نفر در بمبگذاری در اسلو کشته شده بودند که عاملش آندرس برویک بود.


مروری بر بدترین کشتار نروژ پس از جنگ جهانی

سلول زندان آندرس بریویک سه اتاق دارد که کامپیوتر شخصی و تجهیزات ورزشی در آنها قرار داده شده است.


در دوم ژوییه سال ۲۰۱۱، ساعت پانزده و بیست و پنج دقیقه، بمبی به وزن تقریبا یک تن در نزدیکی ساختمان دولت در اسلو منفجر شد و هشت کشته و ده‌ها زخمی به جا گذاشت. آندرس بیرینگ برویک نروژ را در وحشت فرو برد.
کمتر از دو ساعت بعد، برویک دومین مرحله از عملیات کشتارش را عملی کرد. او خود را به جزیره اوتویا رساند که در چهل کیلومتری اسلو، پایتخت واقع شده است.

جایی که صد‌ها تن از جوانان حزب کارگر در اردوی تابستانی شرکت کرده بودند. برویک ملبس به یونیفورم پلیس و مسلح به روی این جوانان آتش گشود و در پی آن ۶۹ نفر را از جانشان را از دست دادند. جوان‌ترین آن‌ها ۱۴ سال داشت.
با وجود اینکه دقایقی پس از آغاز حمله، پلیس در جریان حادثه قرار گرفته بود اما مداخله‌اش همراه با تاخیر بود.
با این قتل عام، آندرس برویک افکار عمومی را متوجه بیانه ۱۵۰۰ صفحه‌اش کرد که بر روی اینترنت منتشر شده و شامل بخش‌هایی از زندگی نامه و برخی جزئیات مربوط به حملاتش می‌شود. علاوه براین او چندگانگی فرهنگی را نقد کرده است. جریانی که به باور او به گشترش اسلام در اروپا می انجامد.
یک سال از این حادثه دردناک می‌گذرد. کمیته مستقلی ده روز پیش گزارش مفصلی از این حادثه را در اختیار نخست وزیر نروژ قرار داد. در این گزارش ضمن انتقاد از عملکرد مقامات و پلیس این کشور گفته شده که آندرس برویک باید زود‌تر بازداشت می‌شد.
پس از این گزارش، گرچه نخست وزیر هنوز در مقام خود به فعالیتش ادامه می‌دهد، اما رییس پلیس تعویض شده است. بر اساس گزارش کمیته مستقل، در صورت مداخله به موقع پلیس امکان جلوگیری از مرگ بسیاری از جوانان وجود داشت. عملکرد نامناسب، تاخیر در رسیدن به جزیره، مشکلات ارتباطی و پیگری هیا ناکافی از جمله موضوعات مورد انتقاد در این گزارش هستند.
روز ۲۲ ژوییه نروژ یاد و خاطره ۷۷ جوانی را که در اثر حمله یک راستگرای تندور کشته شدند گرامی داشت. این حادثه بد‌ترین کشتاری است که این کشور پس از جنگ جهانی دوم شاهدش بوده است.
//////////////////////////

پیشنهاد تغییر یا تکمیل قانون آزادی بیان و قانون آزادی مطبوعات

Lagboken

قانون آزادی مطبوعات (Tryckfrihetsförordningen) و قانون آزادی بیان 

(Yttrandefrihetsgrundlagen) می باید همچنان باقی مانده و نباید درهم ادغام شوند. 
این پیشنهاد کمیته آزادی بیان است که به بئاتریس آسک (Beatrice Ask) وزیر دادگستری ارائه شده است. از این دوقانون بخاطر قدیمی بودن و عدم تناسب آن با دنیای دیجیتالی امروز انتقاد شده است. به همین دلیل کمیته آزادی بیان به منظور بررسی تغییرات در آنها تشکیل شد. اکنون این کمیته نظر خود در مورد ادغام این دو قانون و تبدیل آن به یک قانون جدید موسوم به قانون اساسی آزادی بیان(Yttrandefrihetsgrundlagen) اعلام کرده است. این کمیته همچنین اعلام کرده است که بهتر است بجای ادغام این دو قانون آنها را بطور جداگانه  روشن و تکمیل کرد. بدین معنی که آنها را به نحو و زبان ساده تری نوشت.

هیچ نظری موجود نیست:

پست کردن نظر