Subscribe:

Ads 468x60px

۱۳۹۱ مرداد ۳۰, دوشنبه

فیلم های دلخراش بلافاصله پس از وقوع زلزله اخیر

people not be afraid of their governments. Governments should be afraid of their people.

människor inte rädd för sina regeringar. Regeringarna bör vara rädd för sitt folk

مردم از دولتهای خود نمیترسند . دولت است باید از مردم بترسد

الناس لا تخافوا من حكوماتهم. يتعين على الحكومات أن تخاف من شعوبها.
-------------------------------------------

فیلم های دلخراش بلافاصله پس از وقوع زلزله اخیر
ويدئويي دلخراش بلافاصله پس از وقوع زلزله در آذربايجان


---------------------------
فشار دستگاه‌های امنیتی بر فعالان فرهنگی کُرد ادامه دارد--
آژانس کُردپا: خانواده‌ی شاهو حسینی روزنامه‌نگار و فعال فرهنگی از سوی دستگاه امنیتی حکومت اسلامی ایران احضار شدند.
در ادامه‌ی فشار بر خانواده‌های فعالان فرهنگی و روزنامه‌نگاران، برای چندمین بار پیاپی اعضای خانواده شاهو حسینی روزنامه‌نگار کُرد توسط نیروهای امنیتی احضار شدند.

بنا به خبر رسیده به آژانس خبررسانی کُردپا، در اداره‌ی اطلاعات به خانواده‌ی شاهو حسینی گفته‌ا‌ند که باید وی‌فعالیت‌های فرهنگی خویش را متوقف کند. 
این در حالی است که تا به حال چند بار برادران، خواهر و همسر ایشان احضار و مورد تهدید قرار گرفته‌اند.

5761.jpg
شاهو حسینی، روزنامه نگار، فعال فرهنگی، معلم و دانشجوی کارشناسی ارشد علوم سیاسی در دانشگاه بین‌المللی امام‌خمینی بود. وی در خردادماه امسال بازداشت و پس از آزادی به قید وثیقه ٨٠ میلیون تومانی به دلیل انتشار مقاله‌ای با عنوان اتحاد مقدس (درآمدی بر دمکراسی ستیزی ایران در خاورمیانه) مجبور به ترک ایران شد، زیرا دوباره نیروهای امنیتی با مراجعه به خانه ایشان در صدد بازداشت مجدد وی بودند.

------------------------------

حضور افراد معتاد در تونل های ورزشگاه آزدی

به گزارش خبرنگار ورزشی جهان، یکشنبه شب و در حاشیه دیدار دو تیم استقلال تهران و ملوان بندر انزلی نیروهای انتظامی مستقر در ورزشگاه آزادی با حضور خود در برخی جایگاهها به کنترل فضا پرداخته و با برخی متخلفان برخورد کردند.
حدود دو هفته قبل خبرنگار ورزشی جهان در گزارشی به حضور افراد معتاد در تونل منتهی به جایگاههای 21 و 22 ورزشگاه آزدی و استعمال مواد مخدر در این محل اشاره کرد که بازتاب هایی را در پی داشت و مسوولان ورزشگاه آزادی قول پیگیری های لازم را در این زمینه دادند.
در گزارش مورد نظر که به حاشیه دیدار استقلال و ذوب آهن از هفته چهارم لیگ برتر مربوط می شد از برخی بی توجهی ها انتقاد شده بود اما خوشبختانه شب گذشته ماموران نیروی انتظامی با حضور پررنگ خود در برخی بخش های ورزشگاه آزادی ضمن کنترل دقیق و تحت نظر قرار دادن این بخش ها با افرادی که قصد تخلف داشتند برخورد کرده و چند نفری نیز دستگیر شدند.
-------------------

"زندان‌ها از زندانی اشباع شده است"

سخنگوی کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس٬ با تأکید بر اینکه هم‌اکنون زندان‌ها از زندانیان و مجرمان اشباع شده است٬ افزود: متأسفانه به‌علت تعدد عنوانین مجرمانه در قانون٬ بیشتر افراد مجرم با هر نوع عنوان مجرمانه به زندان می‌‌روند. 


محمدعلی اسفنانی در گفت‌وگو با خبرگزاری خانه ملت٬ با اشاره به افزایش ورود افراد مجرم به زندان‌های کشور٬ یادآور شد: به‌طور حتم افزایش آمار زندانیان کشور مشکلات زیادی را برای کشور به‌دنبال دارد. نماینده مردم فریدن٬ فریدونشهر و چادگان در مجلس شورای اسلامی٬ با تأکید بر اینکه هم‌اکنون زندان‌ها از زندانی و مجرمان اشباع شده است٬ افزود: متأسفانه به‌علت تعدد عنوانین مجرمان در قانون٬ بیشتر افراد مجرم با هر نوع جرمی به زندان می‌‌روند. وی با اعلام اینکه قوانین و به تبع آن قضات کشور باید به سمت جایگزینی محکومیت زندان مجرمان حرکت کنند٬ اظهار داشت: به‌‌طور حتم جایگزینی محکومیت مجرمان به جای زندان، موجب کاهش زندانیان و آمار مجرمانه می‌شود. این نماینده مجلس نهم٬ از بررسی لایحه کاهش عناوین مجرمانه در کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس نهم خبر داد و اعلام کرد: اعضای کمیسیون قضایی و حقوقی در آینده نزدیک این لایحه مهم و تأثیرگذار را مورد بررسی و تصویب می‌کند و سپس به صحن علنی مجلس می‌فرستند. سخنگوی کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس٬ با مد نظر قرار دادن بررسی لایحه پیشگیری از وقوع جرم در شورای نگهبان قانون اساسی٬ تصریح کرد: با تأیید لایحه پیشگیری از وقوع جرم از سوی شورای نگهبان، الزامات قانونی تمام دستگاه‌ها در پیشگیری از وقوع جرم، نظم می‌یابد؛ اما تا زمان تأیید این لایحه٬ قوه قضائیه و سایر دستگاه‌های کشور باید از ظرفیت‌ها و توانمندی‌های موجود در این زمینه استفاده کنند.
----------------------

یک روزنامه نگار زن ژاپنی در سوریه کشته شد

به گزارش خبرگزاری فرانسه از بیروت، دیدبان حقوق بشر سوریه می گوید، در جریان درگیریهای شدید روز دوشنبه در شهر حلب، یک روزنامه نگار زن ژاپنی کشته شده است.

به گفته این منبع، روزنامه نگار ژاپنی در حال تهیه گزارش در محله "سلیمان الحلبی" در شرق حلب بود که هدف ترکش خمپاره قرار گرفت و جان خود را از دست داد.
این محله روز دوشنبه شاهد یکی از شدیدترین درگیریهای مسلحانه میان نیروهای ارتش آزاد سوریه و نیروهای بشار اسد بود.
دیدبان حقوق بشر سوریه همچنین از ناپدیدشدن دو گزارشگر عرب و یک گزارشگر ترک در حلب خبر داده است.
یکی از آنها یک روزنامه نگار زن لبنانی است و دیگری برای یک شبکه آمریکايی کار می کرده است.
هنوز جزئیات بیشتری در مورد هویت این گزارشگران خارجی اعلام نشده است.

به گفته فعالان سوری، محلی که گزارشگر ژاپنی در آن حضور داشته توسط نیروهای رژیم بشار اسد هدف حملات خمپاره ای قرار گرفت و این زن بشدت مجروح شد. وی پس از انتقال به یک مرکز درمانی به دلیل شدت جراحات وارده جان سپرد.

نیروهای رژیم سوریه تا کنون چندین گزارشگر خارجی را که برای تهیه گزارش به این کشور رفته بودند، به قتل رسانده اند.


هیچ نظری موجود نیست:

پست کردن نظر