Subscribe:

Ads 468x60px

۱۳۹۱ شهریور ۲, پنجشنبه

تشکیل تیمی ویژه از سوی سازامان ملل برای جاسوسی هسته ای رژیم آخوندی


 تشکیل تیمی ویژه از سوی سازامان ملل  برای جاسوسی هسته ای رژیم آخوندی

سایت تابناک: دیپلمات ها در وین فاش کرده اند که آژانس بین المللی انرژی اتمی ، تیمی ویژه را برای بررسی و تحت نظر داشتن برنامه هسته ای ایران ایجاد کرده است . ماهیت این تیم بیش از آنکه فنی و حقوقی باشد ، عمدتا اطلاعاتی و نظامی است.
بنا به گفته دیپلمات ها این تیم ویژه متشکل از کارشناسان اطلاعاتی و جاسوسی ، کارشناسان نظامی و تسلیحاتی و همچنین کارشناسان اتمی است .


بنا بر این گزارش ، این اولین باری است که آژانس بین المللی انرژی اتمی تیمی ویژه را برای یک کشور ایجاد می کند و ترکیب آن را نیز اطلاعاتی و نظامی اعلام می کند . بدعتی که ممکن است از این پس باعث شود هیچ کشوری بازرسان آژانس را به تاسیسات هسته ای خود راه ندهد. چرا که رسما می توان گفت که بازرسان آژانس می توانند به عنوان بازوهای عملیاتی این تیم ویژه عمل کنند و عمدتا به کارهای اطلاعاتی و تجسسی در کشورهای مختلف و از جمله ایران بپردازند.
در ا انتشار چنین خبری آژانس تلویحا پذیرفته است که در قبال برنامه هسته ای ایران به دنبال استفاده از جاسوسان و کارشناسان نظامی است.
افکار عمومی مردم ایران همواره به بازرسان آژانس به دیده شک و تردید نگاه می کنند و عموما بازرسان آژانس را جاسوسانی می دانند که برای کشورهایی خاص فعالیت می کنند .
خبر تشکیل این تیم با ترکیب ذکر شده نیز به صورت رسمی تلاش آژانس برای برخورد های خارج از چارچوب آژانس و توافق نامه های آن را رسمیت می بخشد
kurdane.com
مدیرکل آژانس: نمی توان به مذاکره با ایران خیلی خوشبین بود
کوردانه،بهمن توتونچی:يوکيو آمانو، مديرکل آژانس بين المللی انرژی اتمی، روز چهارشنبه اول شهريورماه نسبت به دستيابی به پيشرفتی درمذاکرات روز جمعه با ايران ابراز ترديد کرده و گفته است،آژانس همچنان به دنبال دسترسی به منطقه نظامی پارچين است. گزارش ها حاکی است آژانس بین المللی انرژی اتمی خواهان تحقیق روی سایت نظامی پارچین در ایران است و گفته که تصاویر ماهواره ای احتمال عملیات پاکسازی و خاکبرداری در این منطقه را نشان می دهند و به همین دلیل باید در این زمینه تحقیق شود. ایران در پاسخ گفته پارچین یک سایت هسته ای نیست و هیچ کار پاکسازی هم در آن انجام نشده است.

به گزارش خبرگزاری رویترز، دیپلمات های آژانس روز چهارشنبه گفتند تصاویر ماهواره ای نشان میدهد یک سری فعالیت ها و بعد از آن پاکسازی در پارچین انجام شده و از ایران خواسته شده در این مورد توضیح دهد. این دیپلمات ها گفته اند بازدید از پارچین یکی از اولویت های گفت وگوهای روز جمعه با ایران خواهد بود و بازرسان می خواهند بررسی کاملی از منطقه داشته باشند.

یوکیا آمانو، مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی که در فنلاند به سر می برد، روز چهارشنبه گفت: «ما از هر فرصتی برای گفت وگو و رسیدن به نتیجه بر سر موضوعاتی که در فعالیت های هسته ای ایران مطرح است استفاده می کنیم اما در مورد رسیدن به توافق خیلی به آن خوشبین نمی توان بود ولی ما تلاش خود را خواهیم کرد.»

گزارش رویترز می گوید تصاویری که ماهواره ها منتشر کرده اند، نشان می دهد در نزدیکی پارچین یک سری ساخت و ساز انجام شده و بعد شروع به خاکبرداری و خاکریزی کرده تا برخی از آثار را پنهان کند. آژانس می گوید احتمال دارد در این تاسیسات، ساخت لوله فولادی مرتبط با سلاح در حدود ده سال پیش انجام شده باشد.

یکی از دیپلمات ها به خبرنگار رویترز در وین گفته است: «من هم شنیده ام که پاکسازی ها و عملیات محوسازی زیادی در پارچین انجام شده و در گزارش سال پیش هم به آن اشاره شده بود.» یک دیپلمات دیگر هم گفت است ایران تا وقتی به طور کامل مطمئن نباشد که بازرسان چیزی پیدا نخواهند کرد، اجازه دسترسی به آن جا را نخواهند داد.

ایران، اتهام های مرتبط با سایت پارچین را «مسخره» خوانده و می گوید صحت ندارد. با این حال منابع نزدیک به رویترز می گویند از آن جایی که مسئله سایت پارچین ممکن است در گزارش فصلی آژانس منتشر شود، در مذاکرات روز جمعه با ایران به آن پرداخته خواهد شد.

آژانس بین المللی انرژی اتمی روز سه شنبه در بیانیه ای کوتاه تایید کرد مذاکراتی را برای روز جمعه با نمایندگان ایران در پیش رو دارد. دو طرف از سال پیش تاکنون دوبار مذاکره داشته اند که هر دوبار بدون رسیدن به هیچ نتیجه ای پایان یافته است.

شورای امنیت سازمان ملل تاکنون طی چهار قطعنامه تحریمی از ایران خواسته فعالیت های مرتبط با غنی سازی اورانیوم را به حال تعلیق درآورده و صحت صلح آمیز بودن فعالیت های اتمی خود را به آژانس بین المللی انرژی اتمی ثابت کند.

ایران این قطعنامه ها را رد کرده و فعالیت های مرتبط با غنی سازی اورانیوم را گسترش داده است. مدیرکل آژانس هم طی آخرین گزارش های خود فهرستی از موارد ابهام منتشر کرده و از ایران خواسته بود همکاری کند تا این مسائل باقیمانده، حل و فصل شود.
//////////////////////

لیبی؛ یکصد تانک از یک گروه طرفدار قذافی توقيف شد

به گزارش خبرگزاری فرانسه از طرابلس، وزارت کشور لیبی روز پنجشنبه اعلام کرد بیش از یکصد دستگاه تانک از یک گروه شبه نظامی وفادار به معمر قذافی رهبر سابق لیبی در منطقه ترهونه توقیف شد.
یک مقام وزارت کشور لیبی گفت، تحقیقات در خصوص انفجار خودروهای بمب گذاری شده که روز یکشنبه روی داد، به شناسایی این گروه در منطقه سوق الاحد نزدیک ترهونه، شصت کیلومتری جنوب شرقی طرابلس، منجر شد.
سخنگوی کمیته عالی امنیتی وزارت کشور لیبی به خبرنگاران گفت، بیش از یکصد دستگاه تانک و بیست و شش موشک انداز توقیف شده است .
انفجار این خودروهای بمب گذاری شده به کشته شدن دو نفر و زخمی شدن چهار نفر در طرابلس منجر شد. هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر