Subscribe:

Ads 468x60px

۱۳۹۲ اردیبهشت ۳۱, سه‌شنبه

حزب الله لبنان در لیست تروریستی اتحادیه اروپاحزب الله لبنان در لیست تروریستی اتحادیه اروپا

به گزارش خبرگزاری فرانسه از بروکسل، امروز اعلام شد که اتحادیه اروپا درنظر دارد شاخه نظامی حزب الله لبنان را در لیست تروریستی خود قرار دهد.


به گفته دیپلماتهای اروپايی، این پیشنهاد از سوی دولت انگلستان ارائه شده و بحث و تبادل نظر در این زمینه از دو هفته دیگر آغاز خواهد شد.
این در حالیست که آمریکا حزب الله لبنان را یک تشکیلات تروریستی می ‌داند و از کشورهای جهان بویژه اتحادیه اروپا خواسته که این جریان افراطی را به عنوان گروهی تروریستی بشناسند.


اعتراض شدید آمریکا به حضور حزب الله در سوریه

دولت آمریکا روز گذشته شدیدا به حضور نیروهای حزب الله لبنان در درگیریهای سوریه اعتراض کرد و پرزیدنت اوباما در این باره از همتای لبنانی خود توضیح خواست.
یک سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در جمع خبرنگاران ضمن محکوم کردن حملات سنگین روز گذشته ارتش سوریه و گلوله باران شهر القصیر گفت، ما این حملات را که با کمک نیروهای حزب الله لبنان صورت گرفته است، بشدت محکوم می کنیم.
این سخنگوی آمریکايی با اشاره به حضور گروه شیعه حزب الله در کنار نیروهای بشار اسد افزود، به نظر می رسد که رژیم اسد عمدا به تنش های قومی در این منطقه دامن می زند.
گفتنی است منظقه القصیر در نزدیکی مرز لبنان که از اهمیت استراتژیک برخوردار است، اکنون هفته ها است که صحنه درگیریهای شدید میان نیروهای بشار اسد و مخالفان مسلح رژیم او است.
به گفته سخنگوی آمریکايی، حضور نیروهای حزب الله لبنان در این منطقه تائیدی است بر این مسئله که حزب الله هم اینک نقش پررنگی در درگیریهای سوریه ایفا می کند.
باراک اوباما، رئیس جمهور آمریکا امروز در همین رابطه با میشل سلیمان، همتای لبنانی خود تلفنی گفتگو کرد و نگرانی عمیق خود را نسبت به حضور نیروهای حزب الله در سوریه به وی ابراز داشت.
حزب الله لبنان ساخته و پرداخته سپاه پاسداران و مزدور حکومت اسلامی ایران است. به گفته برخی منابع، سپاه پاسداران همچنین برای سرکوب اعتراضات پس از انتخابات سال 88 در ایران نیز از نیروهای حزب الله لبنان استفاده کرده است.
///////////////

شبکه جاسوسی رژیم در عربستان؛ بازداشت 10 تن دیگر

به گزارش خبرگزاری فرانسه از ریاض، وزارت کشور عربستان امروز اعلام کرد که 10 تن دیگر را به اتهام جاسوسی برای رژیم تهران بازداشت کرده است.
یک تبعه لبنانی و یک تبعه ترک در میان بازداشت شدگان هستند.
به گفته وزارت کشور عربستان، این افراد با شبکه ای در ارتباط با رژیم تهران فعالیت می کردند که 18 تن از اعضای آن در ماه مارس گذشته بازداشت شده بودند.

هیچ نظری موجود نیست:

پست کردن نظر