Subscribe:

Ads 468x60px

۱۳۸۹ مهر ۲۶, دوشنبه

ترور شخصیت به علت ضعف و ناتوانی میباشد که حزب دموکرات کردستان دست به آن میزند علیه اشخاص

ترور شخصیت به علت ضعف و ناتوانی میباشد که حزب دموکرات کردستان دست به آن میزند علیه اشخاصی که همفکر آنها نباشد و یا ازشون انتقاد کند.

با عرض احتراماتم برای انسانهای پاک و وطن پرست در درون حزب دموکرات کردستان ایران این را فرواموش نکنیم انسانهای پاک و کردستانی و وطن پرست در درون این حزب هستش لاکن انسانهای قدرت طلب و دروغگو هم در درون این حزب وجود دارند که حزب را به این روز کشانده اند.

جماعات حزب دموکرات کردستان ایران که اکثریت افراد وابسته به این حزب در اروپا به سفارتخانه های رژیم ایران رفت و آمد میکنند و تز وزارت اطلاعات رژیم علیه کسانی که از سیاست و عملکرد اشتباه این حزب انتقاد میکنند دست به ترور شخصیتی و هزاران تهمت واهی و دور از راستی و دروغین که این دروغها از امام امتشان یاد گرفته اند که زمانی رهبران این حزب برای خمینی لبیک گفته اند و به شان و بال خمینی ترانه و سرود میخواندند.

هر کسی ار این حزب انتقاد کند اینها به توهینش میدانند و این تهمتهای واهی را به شخص میزنند روانی حالش خوب نیست مغز برهم خورده است دیوانه است به این خاطر که شخص با تفکر اینها نیست و همفکرشان نیست اگر کسی رایش با رای اینها فرق بکند به قول اینها روانی است مریض است و سالم نیست و ناقص العقل است چرا چون همفکر اینها نیست و از سیاست اینها انتقاد نموده است و اشتباهات این تفکر را افشا نموده است.

بله اینها این افرادی که همفکر حزب نیستند معاینه پزشکی نموده اند و بقول اینها مریض هستند فقط آنها آقایان حزبی سالم هستند

تهمت زدن و برچسپ زدن از ضعف و ناتوانی و بیماری خودپسندی و خودخواهی برمیخیزد.

دیروز در روم یارسان کردستان کسی بنام محمد نوری نظری هم دست به تهمت و توهین زدن به شخص من زد و میلکان هم مهر تائید بر این حرفهای مزه خرف مینهاد و تائید میکرد دوستان عزیز از نظر روانکاوی و روانشناسی کسانی که عادت به بدگویی و هذیان گویی پشت سر اشخاصی بدون حضور خود شخص افراد هذیان گو بیمار هستند برای مثال بانس نمودن بنده در آن روم به این معنا میباشد که این افراد دست اندر کار این روم بیمار هستند و قدرت و توانایی این را ندارند که به حرف دیگران گوش فرا بدهند .

تشکر از آن دوستی که صدا را ضبط نموده و برای من ارسال نموده است

محمد نوری نظری که مبتلا به جنون دروغگویی و اغراق گویی میباشد که من این مرض را به زبان انگلیسی مینویسم در زیر mythomania که این شخص کسی میباشد که به هیچ عنوان توان راستگویی ندارد بغییر از دروغگویی و اغراقگویی نباشد و من گزارش روانپزشک محل زندگیش را در دست دارم که در زمان خودش منتشر میشود البته اکثریت افرادی که از نوشتهای بنده نگران شده اند و دست به توهین شخصی نموده اند علیه شخص من نشانه از مرض روانی و بیماری انها دیده میشود من نام شخص خاصی نبرده بودم و به هیچ شخصی هم توهین نکرده بودم فقط نوشته بودم که گروه یاریکورد وابسته به این دوحزب میباشد که اسمشان آورده بودم اما آنها چون بیمار هستند با توهین و حمله شخصی جواب من دادند متاسفانه.

راستی اگر بیمار نیستند به ما هم اجازه بدهند که جواب انها را بدهیم و از خود دفاع کنیم لاکن با تمسخره نمودن و و توهین و اهانت کردن کاری از پیش نخواهند برد.

البته اینها خط و نشان از افراد وابسته به حزب دموکرات کردستان دریافت میکنند و خودشان وابسته به کمیته منطقه ای این حزب هستند.

و تهمتهای واهی و دور از راستی خوساخته که چیزی که میگویند خودشان معناش را نمیدانند و از این و اون یاد گرفته و یا شنیده اند این کلمات بی اساس و این اتهامات بی اساس به شخصی که هفکرشان نیست و ازشان انتقاد میکند میزنند.

مارک مزدوری دیگر در فرهنگ این احزاب جای گرفته است اگر ازشون انتقاد کنید لاکن مزدور کیست؟ کسانی که به سفارتخانه های رژِیم سفر میکنند در اصل مزدور هستند مزدور یعنی اعضای شما که به سفارت رفت و آمد میکنند.

حالا من در تحقیقاتی که دست به آن زده ام در طول چند ماه هی برایم روشن شد که افراد چاقوکش این حزب بر افراد یارسانی فشار آوردند تا اختلاف درست کنند در بین ملت یارسانی و دسته ای درست کردند بنام یاریکورد در اصل کمیته منطقه ای حزب میباشد و من به نام و اسم موسیسین این دسته اشاره نموده ام و مدرک کافی هم در دست دارم در این باره که شکی در این هم ندارم که یاریکورد حزب دموکرات کردستان ایران همراه با کمک باند آقای مهتدی این دسته درست نمودند در اصل برای دشمنی با اهداف پژاک و جنبشهای مستقل دیگر در منطقه مثل جنبش دموکراتیک یارسان.

در اصل بند کردن در روم های پالتالک به علت ضعف و ترس از شخص مقابل میباشد برای مثال در روم اعضای حزب دموکرات کردستان ایران بدوئن هیچ بی احترامی ای من را بانس نموده اند این خودش نشاندهنده این است اینها ضعیف و ترسو هستند و چون ضعفشان خیلی بزرگ است توان دیدن نام و اسم من را ندارند.

این در یک کار تخصصی کامپیوتری خیلی اطلاعات لازم در دست دارم که در آینده منتشرش میکنم که خیلی مفید خواهند بود برای ملت کرد و آندسته از کسانی که میخواهند احزاب فردپرست و مرده پرست ما را بشناسند.

یک دختر کرد در کمپ باریکه که یک برادرش شهید شده است برادرش پیشمرگ حزب بوده است بنام سهیلا حالا افراد خودسر حزب رفته اند تهمت مریض بودن به این دختر بینوا زده اند و این یک توهین بزرگ میباشد به انسانیت و مردسالاری خاکم در درون این حزب میرساند در آینده به اسم این دختر اشاره خواهیم کرد.

با تشکر ساموئیل کرماشانی

این مقاله ادامه دارد.

----------------------------------------------------
کیشیه‌کی گۆره‌ له‌ ناو حه‌ده‌کدا هاتۆته‌ ئاراوه‌ که‌ شاهۆ حوسینی هیرش ده‌کاته‌ سه‌ر سکرتیری حه‌دکا
شاهۆ حسێنی په‌لاماری جێگری سکرتێری حدکا ده‌دات و تیشک بۆ خۆی قۆرخ ده‌کات
18 / 10 / 2010

به‌یان - هه‌واڵی تایبه‌ت: شاهۆ حسێنی ئه‌ندامی ده‌فته‌ری سیاسی حیزبی دیموکراتی کوردستانی ئێران و به‌رپرسی ئه‌و حیزبه‌ له‌ ده‌ره‌وه‌ی ولات، رێگا له‌ هه‌ر جۆره‌ ده‌ستێوه‌ردانێکی حسن شه‌ڕه‌فی جێگری سکرتێری گشتی ئه‌و حیزبه‌ له‌ کاروباری تیشک تی ڤی ده‌گرێت و هه‌موو کاروباره‌کانی کۆنتڕۆڵ و بۆ خۆی قۆرخ ده‌کات.
پاش ئه‌وه‌ی له‌ دوای، له‌ت بوون و لێکترازانی حیزبی دیموکراتی کوردستانی ئێران، ده‌سه‌ڵاته‌کانی شاهۆ حسێنی به‌ سه‌ر رێکخراوی حدکا له‌ ده‌ره‌وه‌ی وڵات و تیشک تی ڤی ، سه‌رنجی سکرتێر و جێگری سکرتێری حدکا راده‌کێشی و نیگه‌رانیان ده‌کات، جێگری سکرتێری حدکا له‌ دوا سه‌فه‌ری دا بۆ ئوروپا بۆ ده‌رهێنانی تیشک تی ڤی له‌ ده‌ست ناوبراو وه‌کار ده‌که‌وێت. به‌ڵام له‌ یه‌که‌م هه‌نگاودا، جێگری سکرتێری حدکا، له‌گه‌ڵ به‌رهه‌ڵستی توندی شاهۆ حسێنی روبه‌روو ده‌بێته‌وه‌ و له‌و ئه‌رکه‌دا له‌ گه‌ڵ شکست روبه‌روو ده‌بێت.
سه‌رچاوه‌یه‌ک له‌ تیشک تی ڤی که‌ نه‌یویست ناوه‌که‌ی ئاشکرا بکرێت، وێڕای درکاندنی ئه‌م زانیارییانه‌، رایگه‌یاند که‌ له‌ ئاکامی تێکگیرانی ئه‌و دوو به‌رپرسه‌ی حدکا، شاهۆ حسێنی له‌ باره‌گای تیشک تی ڤی، په‌لاماری حه‌سه‌ن شه‌ڕه‌فی داوه‌ و به‌ توندی هه‌ڵسوکه‌وتی له‌گه‌ڵ کردووه‌.
ئه‌و سه‌رچاوه‌یه‌ هه‌روه‌ها ده‌ڵێ: شاهۆ حسێنی وه‌ک دیکتاتۆرێک تیشک تی ڤی ئیداره‌ ده‌کات و ده‌سه‌ڵاتی ره‌های به‌ سه‌ر هه‌موو کارووباره‌کانی دا سه‌پاندووه‌ و حیساب نه‌ بۆ سکرتێری حدکا ده‌کات و نه‌ بۆ هیچ کام له‌ به‌رێوه‌به‌رانی تیشک تی ڤی. ئه‌و سه‌رچاوه‌یه‌ ده‌ڵێ: تاکوو ئێستا ژماره‌یه‌ک له‌ که‌سایه‌تی دیاری وه‌ک تاهیر عه‌لیار به‌ر توند وتیژی شاهۆ حسێنی که‌وتوون و ناچار بوون ئه‌و ته‌له‌فزیۆنه‌ به‌جێ بهێڵن.
شاهۆ حسێنی پاش جیابوونه‌وه‌ی ئه‌و به‌شه‌ی حدکا که‌ ئێستا به‌ ناوی حدک کار ده‌که‌ن، بۆته‌ یه‌ک له‌ جه‌مسه‌ره‌کانی سه‌رکردایه‌تی ئه‌و حیزبه‌ و رابه‌رایه‌تی باڵی هه‌ورامییه‌کانی ناو حدکا ده‌کات و له‌ چه‌ند بۆنه‌یه‌ک دا هه‌ڵوێستی جیاوازی له‌ گه‌ڵ سکرتێر و جێگری سکرتێری حدکای هه‌بووه‌. حسێنی بێجگه‌ له‌ به‌رپرسایه‌تی رێکخراوه‌کانی حدکا له‌ ده‌ره‌وه‌ی ولات و به‌رپرسایه‌تی تیشک تی ڤی، ئه‌و ته‌له‌فزیۆنه‌ی به‌ ناوی خۆیه‌وه‌ تۆمار کردووه‌ و به‌شێک له‌ خه‌رجییه‌کانیشی له‌ رێگای په‌یوه‌ندییه‌ تایبه‌تییه‌کانی خۆیه‌وه‌ دابین ده‌کات.
کۆبوونه‌وه‌ی ئه‌و هه‌موو ده‌سه‌ڵاته‌ له‌ ده‌ست ناوبراودا، له‌ لایه‌ک پێگه‌ی ئه‌وی له‌ سه‌رکردایه‌تی حدکا دا به‌هێز کردووه‌ و له‌ لایه‌کی تریشه‌وه‌، سکرتێری حدکا و جێگره‌که‌ی و به‌شێک له‌ لایه‌نگرانیانی نیگه‌ران کردووه‌.
بۆ به‌شداری له‌و باسه‌ و له‌ پێناو دروست کردنی رای گشتی دا، بۆچوونی خۆت بنووسه‌.
به‌ ناردنی هه‌واڵ و زانیاری بۆ "به‌یان" به‌شداری بکه‌ له‌ گواستنه‌وه‌ و گه‌یاندنی زانیاری بۆ کۆمه‌ڵگا.

///////////////////////////////

زمانحاڵی پدک له‌ کۆماری ئیسلامی وه‌ده‌نگ دێت


18 / 10 / 2010

به‌یان - ناوه‌ندی هه‌واڵ: شه‌به‌كه‌ی خه‌به‌ری ته‌له‌ڤزیۆنی كۆماری ئیسلامی ئێران به‌خۆتانا رابگه‌ن، چ كارتان به‌ بارزانیـه‌وه‌ هه‌یه‌.
(په‌یوه‌ندی گشتی شه‌به‌كه‌ی خه‌به‌ری ته‌له‌ڤزیۆنی ره‌سمی كۆماری ئیسلامی ئێران) زنجیره‌یه‌ك پڕوپاگه‌نده‌ نادروستی ده‌رهه‌ق به‌ مێژووی شۆڕشی كورد و پارتی به‌تایبه‌تی مسته‌فا بارزانی، ده‌ستپێكردوه‌.
له‌ زنجیره‌ی یه‌كه‌مه‌وه‌ ده‌رده‌كه‌وێ كه‌ پێشكه‌شكارانی به‌رنامه‌كه‌ی (خه‌به‌ر) هیچیان به‌ده‌سته‌وه‌ نیه‌ ته‌نیا چۆنیه‌تی پڕوپاگه‌نده‌ی وروژێنه‌ر وه‌ك گوایه‌ پێوه‌ندی ئیسرائیلیه‌وه‌ به‌ بارزانی و شۆڕشی كورده‌وه‌، كه‌ ناحه‌زان و دوژمنانی كوردستان هه‌میشه‌ دووپاتیان كردۆته‌وه‌، هه‌رچه‌نده‌ له‌لایه‌ن سه‌ركردایه‌تیه‌وه‌ وه‌لامی گونجاو دراوه‌ته‌وه‌، به‌ڵام ئێستا چه‌ند پرسێكی دیكه‌مان له‌لا دروست بووه‌:
بۆچی له‌م كاته‌دا ئه‌م پڕوپاگه‌ندانه‌ ده‌وروژێننه‌وه‌؟ مه‌به‌ستی شه‌به‌كه‌ی خه‌به‌ر چییه‌ و بۆ كێ ده‌دوێ؟ ئایا بۆ خه‌ڵكی كوردستانی عێراقه‌ و پارچه‌كانی دیكه‌ی ئه‌م وڵاته‌ ده‌دوێ؟.
خۆ هیچ كاتێك رووینه‌داوه‌ كوردێك له‌به‌ر پڕوپاگه‌نده‌ی وه‌ها دژی گه‌له‌كه‌ی بووبێ، چونكه‌ بڕواو متمانه‌ی به‌ سه‌رۆكایه‌تی خۆیی و بزوتنه‌وه‌ی رزگاریخوازه‌كه‌ی بووه‌.
خه‌ڵكی كوردستان گوێیان پڕ بووه‌ و ده‌زانن سه‌رچاوه‌ی پڕوپاگه‌نده‌كان كامانه‌ن.
ئایا مه‌به‌ستی شه‌به‌كه‌ی خه‌به‌ر رای گشتی خه‌ڵكی ناو ئێرانه‌ به‌ نه‌ته‌وه‌ و ئایینی جیاوازه‌وه‌؟ خۆ ئه‌وه‌ش دیاره‌ خه‌ڵكی ئێران له‌ چ حاڵێكدان به‌تایبه‌تی كه‌ رووبه‌ڕووی گرانی و باری ناهه‌مواری ئابووری بونه‌ته‌وه‌.
خه‌ڵكی ئێران له‌ ئێمه‌ باشتر ده‌زانن كه‌ داموده‌زگاكانی كۆماری ئیسلامی ئێران ئازادی ده‌ربڕین به‌ كه‌س ره‌وا نابینن، به‌ڵكو هه‌ر هه‌واڵ و پڕوپاگه‌نده‌یه‌ك بۆ مه‌به‌ستێكی
تایبه‌تی سیاسی حكوومه‌ت ئاراسته‌ ده‌كرێت.
كه‌واته‌ شه‌به‌كه‌ی خه‌به‌ر به‌م جۆره‌ به‌رنامانه‌ ته‌نیا و ته‌نیا بیروڕای خه‌ڵكی خۆیان به‌ره‌و شتی دیكه‌ چه‌واشه‌ ده‌كات، له‌ كاتێكدا ده‌بێ شه‌به‌كه‌ی خه‌به‌ر و میدیا و رۆژنامه‌كانی ئێران به‌ ته‌نگ باری شپرزه‌ی خه‌ڵكی خۆیانه‌وه‌ بچن و به‌ ته‌نگی ده‌یان گرفتی ناوخۆوه‌ بن، نه‌ك خه‌ریكی جوێنه‌وه‌ی پڕوپاگه‌نده‌ ببن بۆ لاوازكردنی بزوتنه‌وه‌ی گه‌لی كوردستانی عێراق.
زیانێكیش به‌ هه‌رێمی كوردستان بگات، ئایا ئه‌وه‌ ده‌ردی ناوخۆی ئێران تیمارده‌كات؟ ئایا خه‌ڵكی ئێران چ سودێكیان له‌ بوردومانی ناوچه‌كانی ناوچه‌كانی كوردستانی عێراق به‌ركه‌وتووه‌؟ دیاره‌ حكوومه‌تی ئێران به‌و جۆره‌ كرده‌وانه‌ رای گشتی خه‌ڵكی خۆی خه‌ریك ده‌كات و هیچی تر!.
جا چ (شه‌به‌كه‌ی خه‌به‌ر )بێ یا هه‌ر رۆژنامه‌ و میدیایه‌كی دیكه‌ی ئێران ده‌بێ بزانن كه‌ رێگه‌ی دیكه‌ هه‌یه‌ بۆ په‌یوه‌ندی دروستی میلله‌تی ئێران و عێراق، ئه‌ویش رێزنانه‌ له‌ مێژوو و كلتوور و ویستی یه‌كتر به‌تایبه‌تیش كه‌ ئه‌مڕۆ دیالۆگی گه‌رمی فراكسیۆنه‌ په‌رله‌مانیه‌كانی عێراق له‌ ئارادایه‌ بۆ پێكهێنانی حكوومه‌تێكی دیموكراتی نیشتمانی هاوبه‌شی عێراقی، كه‌ به‌ هیچ شێوه‌یه‌ك به‌بێ لیست و فراكسیۆنی كوردستانی پێكنایه‌ت.
كه‌واته‌ گه‌لی كوردستانی عێراق ئیتر له‌وه‌ ده‌رچووه‌ فشاری پڕۆپاگه‌نده‌ی گومانلێكراوی وه‌ها پێگه‌ی والێبكات له‌ خواسته‌كانی خۆی وازبهێنێ.
حكومه‌تی ئێستای كۆماری ئیسلامی ئێران ئه‌گه‌ر بیه‌وێت دۆستایه‌تی عێراقی تازه‌ به‌ده‌ستبهێنێ، ده‌بێ دۆستایه‌تی خه‌ڵكی كوردستانیش به‌ده‌ست بهێنێ ، به‌ڵام به‌رنامه‌ی وه‌كو زنجیره‌كه‌ی شه‌به‌كه‌ی خه‌به‌ر ، له‌خۆتو خۆڕایی به‌شێكی گرنگی عێراق، كه‌ كورده‌ ، نیگه‌ران و دڵته‌نگ ده‌كات.
شاره‌زا و مامۆستایان و ده‌زگاكانی میدیای ئێران، له‌ هه‌موو كه‌س باشتر ده‌زانن كه‌ مسته‌فا
بارزانی جێگه‌ی شایانی خۆی له‌ مێژوودا كردووه‌ته‌وه‌ و خه‌باتی ره‌وای پارتی و گه‌لی كوردستان له‌ سه‌رانسه‌ری جیهاندا دانی پێدانراوه‌، به‌ر له‌ هه‌موو شت له‌ كۆڕ و كۆمه‌ڵه‌ ئه‌كادیمیه‌كانی خودی ئێران.
كه‌واته‌، لێره‌دا ئێمه‌ له‌ مه‌وقیعی دیفاعی مێژوویی نین، به‌ڵكو له‌سه‌ر پێگه‌یه‌كی پته‌وی زانستی راوه‌ستاوین.
وه‌لێ ئه‌وه‌مان لا سه‌یره‌ كه‌ (شه‌به‌كه‌ی خه‌به‌ر) له‌ جیاتی ئه‌وه‌ی به‌ ده‌رد و گرفت و كێشه‌كانی خه‌ڵكی ناو ئێراندا بگات، هاتووه‌ پڕوپاگه‌نده‌یه‌كی كۆنی دۆڕاو ده‌ورووژێنێ، جا ده‌بێ له‌ خودی ئه‌و شه‌به‌كه‌یه‌ بپرسین بۆچی؟ له‌ مێژیشه‌ گوتراوه‌، ئه‌وه‌ی ماڵی له‌ شوشه‌بێ نابێ به‌رده‌ له‌ماڵی خه‌ڵك بگرێت.
رای گشتی جیهان ده‌زانێت كه‌ حكوومه‌تی كۆماری ئیسلامی ئێران ناووده‌نگی باشی نیه‌ و جێگه‌ی متمانه‌ و بڕوای كه‌س نیه‌، به‌ڵكو له‌ سه‌ر ئاستی نێوده‌وڵه‌تیدا گۆشه‌گیر كراوه‌ و گه‌مارۆی ئابووری دراوه‌ و هه‌میشه‌ ره‌خنه‌ی لێده‌گرن له‌به‌ر پێشێلكردنی مافی مرۆڤ و ئازادییه‌كان، به‌ر له‌ هه‌موویان ئازادی راده‌ربڕین.
ئێمه‌ میلله‌تی ئێران هه‌میشه‌ به‌ دۆست و هاوكار و دراوسێی خۆمان ده‌زانین و هیوای به‌خته‌وه‌ری و ئاسووده‌یی و ئارامیان بۆ ده‌خوازین.
خۆزیا شه‌به‌كه‌ی خه‌به‌ر و رۆژنامه‌ و میدیاكانی ئێران تۆزێك بایه‌خیان بدابا به‌ گرفت و ده‌ردی خه‌ڵكی خۆیان له‌ جیاتی په‌لاماردانی ئه‌م و ئه‌و له‌ده‌ره‌وه‌.
له‌ گۆشه‌ی روناهی رۆژنامه‌ی "خه‌بات"ـه‌وه‌ وه‌رگیراوه‌.

-----------------------------------------------------

لە سەروبەندی سەفەری مالیكی بۆ تاران، هێزەكانی عێراق پەلاماری موجاهیدینی ئەشڕەفیان دا و (10)كەسیان بریندار كرد
4لە سەروبەندی سەفەری مالیكی بۆ تاران، هێزەكانی عێراق بە دەستڕێژی گوللە و هەروەها دارەدەست پەلاماری موجاهیدینی ئەشڕەفیان دا و (10)كەسیان بریندار كرد. ئەم دیارییە پێشوەختە، رۆژێك بەر لە سەفەری ناوبراو بۆ تاران پێشكەش بە ئاخوندە دەسەڵاتدارەكانی تاران دەكرێت. ناوبراو كە بۆ مانەوەی نایاسایی لە پۆستی سەرۆكایەتی وەزیراندا بەرەوڕووی ناڕەزایەتیی بەربڵاو بووەتەوە لە ئاستی ناوخۆیی و ناوچەیی و نێودەوڵەتیدا، زیاتر لە جاران پەنای بردۆتە بەر خزمەتكردن و خۆشیرینكردن بۆ دەسەڵاتدارانی جینایەتكاری تاران.

ئەم هەنگاوە لە كاتێكدا روو دەدات كە هێزەكانی عێراق لە دەستدرێژیكردنێكی ئاشكرادا، بورجێكی دیدەوانیی تازەیان لە بەشی باكووری كامپی ئەشڕەف داناوە. ژمارێك لە دانیشتووانی كامپەكە بە هێمنی ناڕەزایەتیی خۆیان لە ئاست ئەم هەنگاوە نایاساییەی هێزەكانی عێراق دەربڕیوە و خوازیاری روونكردنەوە بوون.

لە وڵامدا هێزەكانی عێراق بە سەرپەرشتیی سەرهەنگ دووهەم (موقەدەم) لەتیف عەبدولئەمیر هاشم ئەلعنابی و سەروان (نەقیب) ئەحمەد حەسەن خوزەیر و سەروان (نەقیب) حەیدەر ماشی، بە تەقەكردن و داردەست، كە پێشتر ئامادەكرابوون، پەلاماری دانیشتووانی كامپەكەیان دا. تەقەكردن بە ئەمری مەفرەزەی «حەیدەر عەزاب» كراوە. ناوبراو بەكرێگیراوێكی رژێمی ئێرانە كە هەتاكو ئێستا زۆر جار هەڕەشەی لە دانیشتووانی ئەشڕەف كردووە و چەندین جاریش پەلاماری ئەشڕەف و دانیشتووانی ئەشڕەفی داوە.
ئەم هێزانە هەروەها پەلاماری ئۆتۆمبێلەكانی دانیشتووانی ئەشڕەفیان داوە و شووشەی ژمارێكی لە ئۆتۆمبێلەكانیان شكاندووە و زیانیان پێ گەیاندووە.

لەتیف عەبدولئەمیر بە راشكاوی رایگەیاندووە كە هەموو ئەم كارانە بە ئەمری كۆمیتەی سەركوتكردنی ئەشڕەِف كراوە كە سەر بە سەرۆكایەتیی وەزیرانی عێراقە و بەكرێگیراوێك بە ناوی «سادق» فەرمانی ئەم كارەی دەركردووە.
ئەم هەنگاوە جینایەتكارانەیە لە كاتێكدایە كە رۆژی 13ی ئۆكتۆبەر، لە وڵامی ناڕەزایەتی دەربڕینی كاربەدەستانی نەتەوە یەكگرتووەكان و هێزەكانی ئەمریكا «سەرچاوەیەكی بەرپرس لە هێزەكانی ئاسایشی عێراق لە هێزی پارێزگاریكەر لە قەرارگای ئەشڕەف ... رایگەیاند: كە هێًزەكانی عێراق بە نیاز نین پەلاماری ئەم قەرارگایە بدەن» (ئەسواتولعێراق).
هەنگاوی جینایەتكارانەی ئەمڕۆ و تەقەكردن لە دانیشتووانی ئەشڕەف و برینداركردنی 10 دانیشتووی ئەم كامپە بە باشی ئەوە دەردەخات كە هێزەكانی عێراق سەڵاحییەتی پارێزگاریكردن لە ئەشرەفیان نییە، بەڵكو خۆیان لە ریزی بكوژانی دانیشتووانی كامپی ئەشڕەفدان و ئەمەش بە دووقات پێویستیی جێگیربوونی هێزەكانی ئەمریكا و تیمی مۆنیتۆرینگی هەمیشەیی یونامی لە ئەشڕەف دەردەخات.
موقاومەتی ئێران وێڕای وریاییدان لە ئاست دواخستنەكانی هەنگاوی پێویست بۆ ئەمكارە، لە چوارچێوەی پەیماننامە نێودەوڵەتییەكان و رێككەوتننامەی هێزەكانی ئەمریكا لەگەڵ دانیشتووانی ئەشڕەف، تەئكید دەكاتە سەر ئەركی هێزەكانی ئەمریكا بۆ پارێزگاریكردن لە دانیشتووانی ئەشڕەف.

سكرتاریەتی ئەنجوومەنی نیشتمانیی موقاومەتی ئێران-پاریس

هیچ نظری موجود نیست:

پست کردن نظر