Subscribe:

Ads 468x60px

۱۳۸۹ مهر ۱۴, چهارشنبه

فیلم؛ اعتصاب بازار طلای كرمانشاه - سه‌ شنبه ۱۳مهر

فیلم؛ اعتصاب بازار طلای كرمانشاه - سه‌ شنبه ۱۳مهر

مردم به به طور کلی و از دست این رژیم ناراضی هستند و خواستار تغییر بنیادی این رژیم هستند بخصوص ملت که همیشه در زیر ظلم و ستم ملی در طول تاریخ نالیده است


این فیلم متعلق به اعتصاب بازاریان طلا فروش در شهر عزیزم شهر کرمانشاه میباشد
------------------------------------------------------

نامه سرگشاده یک زندانی محکوم به اعدام در زندان ارومیه

آژانس خبری موکریان
سرویس حقوق بشر

محمد امین آگوشی معلم بازنشسته و زندانی محکوم اعدام در زندان ارومیه طی نامه ای از زندان به دبیر ستاد حقوق بشر قوه قضائیه ضمن اعتراض به رأی صادره توسط دادگاه ،خواستار تجدید نظر در این حکم شده است .

بخشی از متن نامه سرگشاده محمد امین آگوشی که نسخه ای از آن به خبرنگار آژانس خبری موکریان رسیده بدین شرح است:

بسم تعالی

دبیر محترم حقوق بشر اسلامی جمهوری اسلامی ایران

باسلام

اینجانب محمدامین آگوشی معلم بازنشسته متأهل و دارای 5 فرزند با انتساب عنوان مجرمانه ی جاسوسی برای حکومت کردستان عراق توسط شعبه دوم دادگاه نظامی یک ارومیه، محارب محسوب و به اعدام محکوم شده ام.

با توجه به اینکه هیچگونه فعل مجرمانه ای مرتکب نشده و در جریان یک دادرسی غیرعادلانه حکمی از قبل صادر شده و در اثر همان دیدگاه القائی، مرجع محترم تجدیدنظر دیوان عالی کشور بدون التفات به حقیقت ماجرا و دفاعیات بنده و وکلایم، همان حکم را تأئید نموده است. لذا به ناچار مصدع اوقات شریف آن نهاد شده و جهت رفع ظلم و بی عدالتی، درخواست رسیدگی و مساعدت لازم را دارم .

متأسفانه بسیاری از عناوین مجرمانه به طور شفاف در قانون تعریف نشده و یکی از این موارد محاربه است در موارد 183 الی 188 ق.م.ا و قوانین متفرقه دیگر مثل قانون جرایم نیروهای مصلح مصوب 1382 بدون دقت در نوع ماهیت مصادیق و عنوان جرم ، افعال گوناگونی را زیر عنوان محاربه آورده که مجازات آن اعدام است. اگر چه در تدوین قانونی تحت عنوان مجازات اسلامی، مستند و پایه عنوان مجرمانه محاربه را تفسیری از آیه ی شریفه 33 سوره ی مائده قرار داده اند که آیت الله شاهرودی رئیس قبلی قوه ی قضائیه در مقاله ای با استناد به منابع معتبر فقهی و روایی و شرح و تفسیر مبسوط نهایتاً محارب را کسی می داند که بر روی مردم اسلحه بکشد.حتی مفسر بزرگ معاصر علامه طباطبایی نیز تاکید دارند که طبعاً و عادتاً محاربه شامل افرادی می شود که با اسلحه ی گرم اقدام به تهدید مردم می نمایند .

اینگونه است که قضات محترم صادر کننده ی حکم، سردر گم در میان این تفاسیر و تعابیر مختلف مبادرت به صدور احکام عجیب و متناقضی می نمایند . شعبه ای از مرجع محترم قضائی آقای موسویان رامحاکمه می نماید که عضو ارشد تیم مذاکرات هسته ای ایران بوده و به اسرار و اسناد فوق سری هسته ای ایران دسترسی داشته است که گویا این اسناد را در اختیار دشمنان نظام قرار داده و اخیراً هم وزارت اطلاعات صراحتاً جاسوس بودن وی را محرز اعلام فرمود ،نهایتاً به دوسال زندان محکوم می گردد و شعبه ای دیگر از همین دستگاه قضائی، بنده را با همان اتهام جاسوسی آن هم برای حکومت اقلیم کردستان که همیشه یار و یاور ایران بوده و هست محاکمه و به اعدام محکوم می نماید در حالیکه عضو رسمی هیچ نهاد و ارگانی نبوده و به هیچ گونه اسناد و اسرار طبقه بندی شده ای دسترسی نداشته و هیچ گونه مسئولیت رسمی و وظیفه ای برای حفظ و نگهداری آنها نداشته ام .

بنده و آقای موسویان هر دو به یک اتهام و توسط یک دستگاه و در یک مملکت محاکمه شدیم ، قضات محترم صادر کننده ی رأی نیز هردو هنگام انشاء رأی به کتاب واحدی رجوع کرده اند ولی میان محکومیت ایشان با محکومیت بنده تفاوت از کجا تا کجا است ؟

اینجانب ساکن شهرستان مرزی پیرانشهر واقع در شمال غرب کشور بوده و 30 سال افتخار خدمت در آموزش و پرورش منطقه ی محروم و جنگ زده را داشته ام در این سال ها تعداد بیشماری از فرزندان این خاک و بوم را پرورش داده و به عنوان آینده سازان این مملکت تحویل جامعه داده ام . براساس قانون و سیاست نظام و نظر مسئولین و مراجع محترم ذیربط، صلاحیت و لیاقت کافی و لازم برای تربیت و پرورش دانش آموزان را داشته ام که اجازه داده اند بیش از 30 سال خدمت نمایم .

////////////////////////////////////////////

تخریب گسترده جاذبه های طبیعی کردستان

تخریب گسترده جاذبه های طبیعی کردستان از سوی نیروهای سپاه پاسداران

خبرگزاری هرانا - در طی ماههای گذشته بخشی عظیمی از جاذبه های طبیعی مناطق کردنشین که شامل پوشش های جنگلی و کوههای مرتغع می باشد به بهانه حضور نیروهای اپوزسیون کرد مخالف به شدت تخریب گشته است.

بنابه اطلاع گزارشگراه هرانا، در تازه ترین دور این اقدامات روز یک شنبه مورخ 4 مهرماه نیروهای سپاه پاسداران اقدام به توپباران شدید کوهستان و جنگلهای " کوسالان " منطقه سروآباد کرده اند، که بر اثر آن بخش عظیمی از این منطقه دچار حریق گردید و با تلاشهای مردم منطقه و فعالین محیط زیست بعد از چندین ساعت این آتش سوزی مهار گردید. بنابه گفته شاهدان محلی نهادهای دولتی منطقه در خصوص مهار آتش سوزی هیچ اقدامی نکرده اند.

روز بعد نیز نیروهای سپاه پاسداران مریوان بخشهای از مناطق " دزلی و بن دول " را به شدت توپباران می کنند، که در نتیجه آن نیز بخشهای از این مناطق دچار حریق شده است.

همچنین در روزهای سه شنبه و جمعه هفته گذشته نیرویهای سپاه پاسدران از دو طرف کوهستان " شاهو " مابین شهرهای پاوه و کامیاران را با سلاحهای سبک و سنگین توپباران می کنند، که بر اثر آن بخشی از این کوهستان به شدت تخریب گشته است.

لازم به ذکر است نیروهای سپاه پاسداران از اوایل امسال به بهانه حضور نیروهای اپوزسیون کرد بارها این مناطق طبیعی که جزئی از جاذبه های طبیعی کردستان می باشد را به شدت توپباران کرده اند، تا حدی که تنها در منطقه مریوان و سروآباد از اوایل امسال تا به امروز بیش از 400 مورد آتش سوزی توسط نهادهای مدافع محیط زیست منطقه گزارش شده است.

عدم توجه مسولین ادارات محیط زیست و منابع طبیعی به افزایش آمار آتش سوزی های جنگلها و مناطق کوهستانی سبب گشته مردم این مناطق دستهای پنهانی را در تخریب این مناطق، دخیل بدانند.

همچنین نیروهای سپاه پاسداران مردم روستاهای اطراف این مناطق را تحت فشار شدید قرار داده اند تا به عضویت بسیج دربیایند و در مبارزه با نیروهای اپوزسیون کرد با آنها همکاری نمایند. این نیروهای از دامداران و زنبورداران این مناطق تعهد کتبی گرفته اند که سپاه در قبال جان آنها در زمان توپبارانها هیچگونه مسولیتی ندارد.

//////////////////////////////////
انتشار سومین بخش از شاهکارهای مانیفست تمدن دمکراتیک
manifesto
بخش سوم از سلسله ‌شاهکارهای مانیفست تمدن دمکراتیک رهبر ملت کرد عبدالله‌ اوجالان ،تحت عنوان " جامعه ‌شناسی آزادی" چاپ و پخش گردید.
اوجالان در زندان انفرادی امرالی، نگارش جلد سوم دفاعیات مانیفست تمدن دمکراتیک، تحت عنوان جامعه‌ شناسی آزادی را، به‌ پایان رساند.
اوجالان در این شآهکار خود بار دیگر، مشکلات مدرنیسم و مدرنیته‌ کاپیتالیستی را مورد موشکافی قرار داده ‌است.
اوجالان در جامعه ‌شناسی آزادی 12 مورد چالش اصلی اجتماع را مشخص و با ایده‌ای نوین و جالب توجه‌، چالشهای حکومت و قدرت، سیاست و اخلاق، اقتصاد و صنعتگرایی و اکولوژی، خانواده‌، زن و جنسیتگرایی، مدنیت، طبقه‌ و بروکراسی، آموزش و بهداشت، میلیتاریسم و صلح و دمکراسی را مورد بحث قرار داده ‌است.
جامعه ‌شناسی آزادی همراه ‌با شاهکارهای مانیفست تمدن دمکراتیک رهبر ملت کرد، در جنوب کردستان چاپ و هم اکنون در کتابخانه‌ها موجود است.
////////////////////////////////////////////

برنامه ویژه فرهنگی و هنری لری در نوروز تی ویچاپ
13:54

نوروز تی وی مستمرا در تلاش خدمت به ‌فرهنگ ملی کردها است ،در همین چارچوب امشب برنامه‌ای ویژه‌،بطور زنده ‌از تلویزیون نوروز پخش می‌شود.
بینندگان گرامی عصر امروز مراسمی جهت بزرگداشت و قدردانی از زحمات 50 ساله‌ استاد حمید ایزدپناه، در خدمت به ‌لر و لرستان ، رأس ساعت 19 در استودیوی نوروز تی وی برگزار می‌شود که ‌به‌ صورت زنده ‌از تلویزیون پخش خواهد شد.
استاد حمید ایزد پناه بیش از 50 سال در حفظ و اشاعه ‌فرهنگ لرستان و در زمینه‌های شعر، موسیقی، تأتر، رادیو، آثار باستانی و پژوهش در تاریخ لرستان تلاشهای فراوانی کرده‌ است.
امشب ساعت 19 به ‌وقت اروپای مرکزی بیننده ‌این برنامه ‌باشید.

///////////////////////////////////////

eywan

ناڕه‌زایه‌تی گه‌لی ئه‌یوان له‌ رۆژهه‌ڵاتچاپی بکه
12:10 2010-10-06

eywanڕۆژانی شه‌ممه‌ و یه‌ک شه‌ممه‌ خه‌ڵکی گه‌ڕه‌کی"سه‌راو" له‌ شاری ئه‌یوان له‌ کرده‌وه‌یه‌کی ناڕه‌زایه‌تی ده‌ربڕیندا، ڕێگای هاتووچوی ئیلام کرماشانیان به‌ست و له‌ ئه‌نجامدا هێزه‌کانی ڕژیم چه‌ندین که‌سیان ده‌ستبه‌سه‌ر کرد.
ڕۆژی شه‌ممه‌ له‌ دووای ئه‌وه‌ی که‌ مێرمنداڵێکی 7 ساڵان له‌ ئه‌نجامی ڕووداوێکی هاتووچودا له‌ سه‌ر ڕێگای ئیلام-کرماشان گیانی له‌ ده‌ستدا و شۆفێره‌که‌ بێ گۆیدانه‌ کوژرانی ئه‌و مێرمنداڵه‌ له‌ شوێنه‌ هه‌ڵدێت.
دووابه‌دووای ئه‌و ڕووداوه‌ خه‌ڵکی سه‌راوی شاری ئه‌یوان ‌ به‌ نیشانه‌ی ده‌ربرینی ناره‌زایه‌تی له‌مه‌ر ‌ که‌مته‌ر خه‌می به‌رپرسانی ئه‌و شاره‌ بۆ پاراستنی گیانی مرۆڤه‌کان ده‌ست ده‌ده‌نه‌ کۆبوونه‌وه‌ی ناره‌زایه‌تی له‌ شاقامه‌کانی ئه‌و شاره‌ و جاده‌ی نیوان ئیلام و کرماشان که‌ له‌ شاری ئه‌یوان تێپه‌ر ده‌بێت داده‌خه‌ن.
به‌ پێی راپۆرتی ماڵپه‌ری کوردانه‌ ،هێزه‌کانی ڕژیم بۆ کونترول کردنی بارودۆخه‌که‌ ڕه‌وانه‌ی‌ هه‌رێمه‌که‌ ده‌کرێن و نزیکه‌ی 25 که‌س له‌ دانیشتووانی ئه‌و شاره‌ ده‌ستبه‌سه‌ر ده‌که‌ن.هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر