Subscribe:

Ads 468x60px

۱۳۹۲ شهریور ۲۱, پنجشنبه

اطلاعیه دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران؛
اطلاعیه دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران؛
خيلي فوري - قتل عام و اعدام دستجمعي در اشرف- شماره 38 فراخوان به دخالت فوري آمريكا و ملل متحد براي جلوگيري از استرداد هفت گروگان اشرفي


گروگانها به منظور استرداد به ايران با هلي كوپتر از بغداد به شهر العماره منتقل شدند

به قرار اطلاع، بعداز ظهر روز سه شنبه 19 شهريور هفت تن از ساكنان اشرف كه در قتل عام اول سپتامبر توسط نيروهاي عراقي به گروگان گرفته شدند، با چند فروند هلي كوپتر وابسته به نخست وزيري عراق از بغداد به شهر العماره در جنوب 
عراق منتقل شدند.

قرار است دولت عراق به درخواست رژيم ايران، گروگانها را از العماره به فاشيسم ديني حاكم بر ايران استرداد كند. نيروي تروريستي قدس نفوذ و كنترل بسيار زيادي در العماره دارد. كنسول و معاون كنسول رژيم در بصره و العماره نقش فعالي در دستگيري و شكنجه پناهجويان ايراني در اين منطقه دارند و شمار زيادي از آنها را نيز به رژيم ايران مسترد كرده اند.
روز اول سپتامبر، نيروهاي عراقي دستگير شدگان را با دو خودروي متعلق به ساكنان به آن سوي خاكريز شمال اشرف منتقل كرده و از مسيري كه به طور كامل تحت كنترل نيروهاي عراقي است به آن سوي خاكريز منتقل كردند و سپس با خودروهاي ديگر به بغداد انتقال دادند. آنها قبل از انتقال به العماره توسط نيروهاي وابسته به نخست وزيري عراق در محلي در نزديكي فرودگاه بغداد نگهداري مي‌شدند.
نگهداري گروگانها و انتقال آنها، تحت كنترل رئيس دفتر فرماندهي كل نيروهاي مسلح در نخست وزيري قرار دارد.
گروگانها همه افراد حفاظت شده تحت كنوانسيون چهارم ژنو و به تصريح كميسارياي عالي پناهندگان ، پناهجو و افراد مورد نگراني هستند و از حفاظتهاي بين المللي برخوردارند.
مقاومت ايران رئيس جمهور و وزير خارجه آمريكا و دبير كل و كميسرعالي پناهندگان ملل متحد را كه در قبال سلامت و امنيت اين افراد مسئوليت مستقيم دارند به اقدام فوري براي ممانعت از استرداد گروگانها توسط دولت عراق به رژيم آخوندي و آزادي بلادرنگ آنها فرا مي خواند.

دبيرخانه شوراي ملي مقاومت ايران
19شهريور1392 (10سپتامبر2013)

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر