Subscribe:

Ads 468x60px

۱۳۸۹ دی ۱۷, جمعه

تماس تلفنی سرپرست وزارت امور خارجه ایران با هوشیار زیباری 15 روز پیش از اظهاراتش در باره حزب حیات آزاد کردستانخبری مهم وفوری و افشای زد و بندهای رژیم آخوندی برای دشمنی با ملت کرد و کشتار بیشتر کردها در زندانهای این رژیم و هوشیار زیباری هم بی شرمانه برادران خویش را تروریست خطاب میکند به خاطر 5 میلیون دلار و یک ماشین که از سوی رهبری ایران به ایشان هدیه داده شده است و ما این عمل زشت را قویا محکوم میکنیم.
5 میلیون دلار همراه با یک ماشین از نوع بنز آخر سیستم از سوی رهبر جمهوری اسلامی به هوئشیار زیباری هدیه داده شده است تا برادران خویش را تروریست خطاب کند .
خبر فوری و عاجل تا چند ساعت دیگر شاهد منتشر شدن یک اسناد محرمانه در باره رژیم ایران در سایت ویکیلکس منتشر شده است .و فرستادن نزدیک به 4000 هزار جاسوس و خزابکار به حکومت اقلیم کردستان اکثریت این افراد از پناهندگان زمان جنگ عراق و ایران میباشند همه جوان هستند و در آموزشگاهای سپاه پاسداران و نیروی تروریستی قدس آموزش دیده اند و جزو کودکان بی سرپرستی میباشند که در آموزشگاهای رژیم آموزش کشتن و ترور را دیده اند و هم اکنون در کردستان بر سر میبرند تعداد این افراد به 4000 نفر میرسد بعضی از این افراد فارس هستند اما بر زبان کردی تسلط کامل دارند به رهبری فردی بنام حسین محمد زاده اهل جوانرود اما در اصل در ثلاث باباجانی در منطقه ای بنام قلقله و میراوا به دنیا آمده است
.و این فرد توانسته است چند مزدوری در کشور سوئد و نروژ به نفع رژیم به جاسوسان رژیم مجزوب کند
و رژیم ایران در این راستا رفته است نزدیک به 5 میلیون دلار را بعنوان هدیه به هوشیار زیباری هدیه داده است تا در کنفرانسهایش و مصاحبه هایش به حزب حیات آزاد کردستان پژاک بگوید تروریست ما این عمل را تا چند ساعت دیگر منتشر میکنیم با اسناد به تماسهای دیپلماتیک رژیم و دولت عراق...
ساموئیل کرماشانی
////////////////////////
تماس تلفنیسرپرست وزارت امور خارجه ایران با هوشیار زیباری 15 روز پیش از اظهاراتش در باره حزب حیات آزاد کردستان
سرپرست وزارت امور خارجه ایران.! سلام آقای زیباری خوبی هدیه رهبری بدست شما رسید؟ راستی اقای احمدینژاد رئیس جمهورمان به شما سلام میرساند و آرزومند است که چیزهای که در میان شما و ایشان رد و بدل شده است فراموش نکنید.

هوشیار زیباری وزیر خارجه عراق! سلام متشکرم از لطف شما من هم از رهبر بزرگوار جمهوری اسلامی بابت هدیه تشکر میکنم و حتما به هیچ عنوان آن حرفها فراموش نمیشود بله هدیه بدستم رسید از راه سفیر محترم جمهوری اسلامی در بغداد باز هم متشکرم.

سرپرست وزارت امور خارجه ایران! خیلی خوب ما هم از لطف و همکاری شما متشکریم و امیدواریم این همکاری فی مابین ادامه داشته باشد و گروهکهای تروریستی و فتنه گر را که در کشور شما حضور دارند بیرون رانده بشوند و این دوستی مستحکمتر و گسترده تر بشود مابین ایران اسلامی و عراق اسلامی دو ملت برادر و مسلمان.
راستی حضور گروهک تروریستی موسوم به پژاک و منافقین در کشور دوست مایه ی نگرانی مقامات جمهوری اسلامی میباشد و امیدواریم با اتخاذ تصمیم مهمی که در بین ما و شما در تهران مطرح شده پا بر جا باشید و جلو فتنه گران و منافقان که در کشور شما حضور دارند اقدام کنید.

هوشیار زیباری ! بله مطلع هستیم و در این باره داریم با گروه های مختلف در پارلمان و بیرون از پارلمان حول این قضیه گفتگو میکنیم و دنبال راه حل مثبتی در این باره هستیم که نگرانیهای شما و مقامات محترم جمهوری اسلامی برطرف بشود در این باره.
گروه های تروریستی که در لیست کشورهای اروپایی و آمریکا قرار دارند و در عراق حضور دارند داریم در باره آنها چاره اندیشی میکنیم و در آینده خبر دلخوش کننده ای دریافت خواهید کرد مطمئن باشید با همان قدر که شما نگران هستی ما هم نگران هستیم در باره حضور این گروه ها در خاک عراق و عراق جدید با عراق قبل فرق میکند عراق جدید خواستار ثبات و امنیت و دوستی با همه کشورهای جهان و عراق جدید با هیچ کشوری دشمنی ندارد و نمیخواهیم باردیگر سایه ی شوم دشمنی و دشمن تراشی بر عراق سایه افکند ما نگرانیهای شما را کاملا درک میکنیم.

سرپرست وزارت امور خارجه ایران! خیلی ممنون این را فراموش نکنید رهبر معظم جمهوری اسلامی شما را دوست دارد و هدیه ی بزرگتری در راه است اما آنچه ما در گفتگوهایمان مطرح نمودیم فراموش نکنید و هرکسی هم در عراق با جمهوری اسلامی سر دشمنی داشته باشد عمر درازی نخواهند داشت خودتان در این باره آگاه هستید.
ما همواره از حضور منافقین خیلی نگران هستیم در کنار مرزهایمان چرا چون در تظاهراتها و اعتراضات فتنه گران شعارهای منافقین سر داده میشود این خیلی ما را نگران میکند و شورای امنیت ملی هم در این باره نشست و دست با رایزنی نموده است و ما همه راه چارها و گزینشها نیز مورد بررسی قرار میدهیم.
با تشکر از لطف شما باز درتماس خواهیم بود در این باره

هوشیار زیباری ! ممنون من نگرانیها شما را به مقامات خودمان میرسانم و در این زمینه مطمئن باشید عراق جدید جای برای هیچ گروه و دستجاتی که امنیت همسایگان را مورد تعرض قرار بدهد وجود ندارد.
با تشکر وزیر خارجه جمهوری عراق هوشیار زیباری.
در این باره ادامه دارد و منتظر عزیزان هستیم که از درون کامپیوترهای دشمن چی بیرون خواهند کشید.
ترجمه آن توسط ساموئیل کرماشانی
///////////////////////////////////////
pjak.logo
واکنش پژاک به اظهارات زیباری

حزب حیات آزاد کردستان پژاک، در واکنش به ‌اظهارات هوشیار زیباری که‌ جنبش آزادیخواهی ملت کرد را همچون سازمانی تروریستی عنوان کرده‌ بود گفت: مبارزات آزادیخواهی خلق شرق کردستان و تلاش آنها در راه ‌صلح و دمکراسی است.

پژاک می‌گوید: روز گذشته‌ هوشیار زیباری وزیر خارجه‌ عراق و علی اکبر صالحی سرپرست وزارت امور خارجه ‌ایران در ملاقات با هم، بدون هیچ مدرک و پایه‌ حقوقی و صرفآ در ژستی سیاسی، حزبمان پژاک را سازمانی تروریستی خواندند.

اتخاذ چنین موضعی که‌ بیانگر واقعیت این دیدار است، نشان از تأثیر جمهوری اسلامی ایران بر حکومت عراق و اوضاع سیاسی این کشور است.

گفتنی است که ‌مداخلات جمهوری اسلامی در اوضاع سیاسی عراق با ترور، آشوبگری و ایجاد فتنه‌های داخلی از سوی بسیاری از جناحها تأیید شده‌ است‌.

پژاک در رابطه ‌با موضع وزیر خارجه‌ عراق چنین می‌نویسد:

چنین موضعی، برخوردی غیر اخلاقی بوده‌ که‌ تمامی معیارها و اساس مبارزات آزادی و دمکراسی خواهی را که ‌می‌تواند در خدمت صلح و همزیستی خلقهای خاور میانه ‌باشد را، زیر پا می‌گذارد.

چنین موضعی بیشتر بدین جهت مورد انتقاد است و محکوم می‌گردد که‌ از جانب شخصیت کردی مطرح شده‌ که ‌در نتیجه مبارزات و خون شهیدان کردستان به‌ مقام وزارت رسیده ‌و در حالیست که‌ ملت کرد و مبارزات آزادیخواهی آن در شرق کردستان از ابتدای سرکار آمدن حکومت جمهوری اسلامی قربانی ترور و خشونت آن حکومت بوده ‌است.

پژاک در این بیانیه ‌موضع خود را علیه ‌سخنان زیباری اینچنین بیان می‌کند:

ما به‌ عنوان حزب حیات آزاد کردستان پژاک، این موضع را همچون حمایت از ترور تلقی می‌کنیم و آنرا گامی در برابر هر گونه‌ حق طلبی و نیز تروریزه ‌کردن مبارزات آزادیخواهی ملت کرد دانسته ‌و معتقدیم که ‌این موضع بخشی از توطئه‌ گسترش جنگ و اشغالگری در کردستان است.

پژاک خطاب به‌ حکومت اقلیم کردستان می‌گوید: ما از حکومت اقلیم کردستان می‌خواهیم تا علیه ‌این گفته‌ها موضع گرفته‌ و با این اقدام وظایف و مسئولیت ملی و دمکراسی خواهانه‌ خود را عملی نمایند.

پژاک در پایان بویژه ‌از ملت میهن‌دوست و مقاوم جنوب کردستان، جوانان و روشنفکران آن خواسته ‌است که‌ چنین موضعی را محکوم کرده‌ و در مورد وزارت امور خارجه‌ و وزیر آن تحقیق و بررسی نمایند.

http://farsi.rojhelat.eu/kurdistan/rojhelat/1268-2011-01-06-16-48-21

----------------------------------------------------------------------

دكتۆر مه‌حموود عوسمان: وڵاته‌ داگیركه‌ره‌كانی كوردستان تیرۆریستن نه‌ك پژاك و په‌ كه‌ كه‌

دكتۆر مه‌حموود عوسمان سیاسه‌تمه‌دار و ئه‌ندام په‌رله‌مانی عێراق له‌سه‌ر لیستی فراكسیۆنی كوردستانی رایگه‌یاند كه‌ لێپرسراوانی كورد مافی ئه‌وه‌یان نییه‌ پارتی ژیانی ئازادی كوردستان پژاك یان پارتی كرێكارانی كوردستان، په‌ كه‌ كه‌، به ‌تیرۆریست ناو ببه‌ن.

دكتۆر مه‌حموود عوسمان لە لێدوانێک دا بۆ ‌سایتی به‌یانی راگه‌یاند كه‌ لێپرسراوانی كورد له‌ لای به‌رپرسه‌ ئێرانییه‌كان نابێت ئه‌و مافی به ‌خۆیان بده‌ن كه‌ به ‌هێزێكی كوردی بلێن تیرۆریست. مه‌حموود عوسمان هەروەها ئاماژه‌شی به‌وه‌دا كه‌ تیرۆریست ئه‌و وڵاتانه‌ن كه‌ چاویان به‌ مافه‌كانی كورد هه‌ڵنایه‌ت و گه‌لی كوردیان به‌سه‌ردا دابه‌شبووه‌. ئه‌و سیاسه‌تمه‌داره‌ بۆ سایتی به‌یانی ڕوونكرده‌وه‌ كه‌ ئه‌و وڵاتانه‌ی كوردیان به‌سه‌ردا دابه‌شبووه‌ تیرۆریستی نێوده‌وڵه‌تین و نه‌ك ئه‌و هێزه‌ كوردییه‌ی بۆ گه‌یشتن به‌ مافه‌ سه‌ره‌تاییه‌كانی فیشه‌ك ده‌ته‌قێنێت.

دوای ئه‌وه‌ی‌ كه‌ هوشیار زێباری وه‌زیره‌ كورده‌كه‌ی ده‌ره‌وه‌ی عێراق له ‌چاوپێكه‌وتنی له‌گه‌ڵ وه‌زیری ده‌ره‌وه‌ی ئێران، عه‌لی ئه‌كبه‌ر سالحی، پارتی ژیانی كوردستان (پژاك)ی به ‌تیرۆریست ناوبرد، سیاسه‌تمه‌دار و تێكۆشه‌ری كورد و ئه‌ندام په‌رله‌مانی عیرَاق دكتۆر مه‌حموود عوسمان له‌ به‌یاننامه‌یه‌كدا دژی ئه‌و هه‌ڵوێسته‌ی زێباری وه‌ستایه‌وه‌. له‌و به‌یاننامه‌یه‌دا هاتووه‌ :" كه‌ لێپرسراوان كه‌ زۆر جار بێده‌نگ بوون به‌رامبه‌ر هه‌موو بۆمباران و هێرشه‌ ئاسمانییه‌كانی ئێران و توركیا له‌سه‌ر هه‌رێم، مافی ئه‌وه‌یان نییه‌ كه‌ پژاك یا په‌ كه‌كه‌ به ‌تیرۆریست ناو ببه‌ن، له‌به‌ر خاتری ئه‌و ده‌وڵه‌تانه‌ی كه‌ مافی كوردیان نه‌سه‌ڵماندو و تیرۆریزمی ده‌وڵه‌تی به‌كار ده‌هێنن.
"

-----------------------------------------------------------------------

HPG سوپای تورك تائێستا 17 هەزار هاووڵاتی كوردی كوشتووە

بورهان ناوپردانی
رووداونێت-بناری قەندیل

بەپێی ئامارێكی هێزی پاراستنی گەل باڵی سەربازی پارتی كرێكارانی كوردستان لەساڵی 1977ەوە تائێستا 17 هەزار هاووڵاتی سیڤیل كوردی توركیا لەشارەكانی باكووری كوردستان كوژراون لەلایەن سوپای تورك.
دۆزدار حەمۆ، بەرپرسی راگەیاندنی هێزی پاراستنی گەل "HPG" بە (رووداونێت)ی راگەیاند" لەماوەی 35 ساڵی رابردوو سوپای تورك دوور لە رەوشتی بەها مرۆڤایەتییەكان 17 هەزار هاووڵاتی كوردی لەنزیك بنكە سەربازییەكان لەناوچەكانی بتلیس، وان، هەكاری، ئورفە، ماردین، دیاربەكر و فەرهاد كوشتووە ودواتر بەشێوەیەكی نهێنی و بەكۆمەڵ ژێر گڵی كردووە.
گوتیشی"ساڵانە بە دەیان گۆری بەكۆمەڵ لەلایەن هاووڵاتیان دەدۆزرێنەوە وبەسەرپەرشتی رێكخراوەكانی مافی مرۆڤ هەڵدەدرێنەوە دوای ناساندنیان رادەستی خاوەنەكانیان دەكرێنەوە، لەنێویاندا كوژراوانی چەكدارانی پارتی كرێكارانی كوردستان هەیە ولە دوو رۆژی رابردوو لە دەوروبەری شارۆچكەی بتلیس 12 چەكداری PKK دۆزرانەوە كە مێژووەكەی بۆ ساڵی 1994 دەگەرێتەوە".
دۆزدار زیاتر گوتی" سوپای تورك بە كوشتنی هاووڵاتیانی بێتاوان نەوەستا دەستی كرد بەسیاسەتی وێرانكردنی زیاتر لە 4000 گوند لە باكووری كوردستان ئەو گوندانەی كوردی تێدا نیشتەجێبوون، بەمەبەستی كپ كردنی چالاكییەكانی بزوتنەوەی رزگاریخوازی گەلی كورد".
حەمۆ ئاماژەشی بەوەدا، بەهۆی پەیرەوكردنی سیاسەتی كۆمەڵكوژی لەلایەن سوپای تورك 5 ملیۆن كورد لەو ناوچانەدا ئاوارەی شاروشارۆچكەكانی دیكەی توركیا بوون، هەندێكیشیان ئاوارەی وڵاتانی ئەوروپا وئەمریكا بوون.
رونیشیكردەوە" بەنیازی سكاڵا تۆماركردنین لە دژی سوپای تورك بۆ رێكخراوی مافی مرۆڤی یەكێتی ئەوروپا بۆ ئەوەی كەسانی تاوانبار بدرێنە دادگا بەزووترین كات".
وڵاتی توركیا نزیكەی 20 ملیۆن هاووڵاتی كوردی هەیە، كە زۆرترین ژمارەی كوردە لە هەر چوار پارچەكانی كوردستان، دوای دامەزراندنی پارتی كرێكارانی كوردستان لە ساڵی 1977 بەسەرۆكایەتی عەبدوڵڵا ئوجەلان، فشار وهەڕەشەكانی سوپای تورك لەسەر كوردانی ئەو وڵاتە زیادی كردوو رووبەڕووی كوشتن و ئەشكەنجە وزیندانیكردن بوونەوە تائێستاش بەردەوامی هەیە.

/////////////////////////////////////////////////

سرپرست وزارت امور خارجه رژیم چه میگوید؟

بیگانگان هرچه زودتر خاک مقدس عراق را ترک کنند اظهارات پاسدار جنایتکار تروریستی جنون اسلامی

بیگانگان هرچه زودتر خاک مقدس عراق را ترک کنند

ایران > سیاست‌خارجی - همشهری آنلاین:
سرپرست وزارت امور خارجه ایران با بیان این که جمهوری اسلامی ایران به حفظ تمامیت ارضی، ثبات و استقلال عراق معتقد است تاکید کرد:‌ کشورهای بیگانه هر چه زودتر خاک مقدس عراق را ترک کنند.

به گزارش خبرنگار اعزامی ایرنا، 'علی اکبر صالحی' روز چهارشنبه در کنفرانس مطبوعاتی مشترک با 'هوشیار زیباری' وزیر امور خارجه عراق افزود: عراق امروز در مسیر استقلال خود در حال حرکت است و استقلال و تمامیت این کشور می تواند بدون حضور نیروهای بیگانه تامین شود.

وی با اشاره به این که در نخستین سفر رسمی خود به عنوان سرپرست وزارت امور خارجه و در چارچوب تحکیم مناسبات دوجانبه به عراق سفر کرده است اظهار داشت:‌ از این که در اولین سفر به سرزمین مقدس عراق سفر کردم خوشحالم و این موضوع نشان از اهمیت عراق برای جمهوری اسلامی دارد.

جمهوری اسلامی ایران و عراق در امتداد یک فرهنگ هستند

سرپرست وزارت امور خارجه در پاسخ به سوال خبرنگار اعزامی ایرنا و در ارزیابی خود از چشم انداز روابط تهران و بغداد گفت: جمهوری اسلامی ایران و عراق در امتداد یک فرهنگ هستند و امیدواریم در آینده پیشرفت مناسبات دو کشور در همه زمینه ها از جمله تجاری و فرهنگی را شاهد باشیم.

وی چشم انداز مناسبات دو کشور را روشن توصیف کرد و اظهار داشت: ایران و عراق به عنوان دو کشور همسایه چاره ای جز همکاری برای رفع مشکلات ندارند، همانگونه که تا به امروز همین طور بوده است.

صالحی با بیان این که زمینه گسترش مناسبات تهران - بغداد در حوزه های مختلف فراهم است تصریح کرد:‌توسعه مناسبات دو کشور صرفا یک اراده می خواهد که بحمدالله این اراده هم مهیاست.

سرپرست وزارت امور خارجه در پاسخ به سوال خبرنگار عراقی که مدعی بود ایران در امور داخلی کشورش دخالت می کند نیز گفت: عدم دخالت در مسایل داخلی سایر کشورها از اصول سیاست خارجی ایران است.

وی با اشاره به اولویت همکاری با همسایگان برای جمهوری اسلامی ایران خاطرنشان کرد:‌ قطعا ایران در امور داخلی سایر کشورها دخالتی ندارد و اگر کسی این ادعا را داشته باشد باید آن را اثبات کند.

صالحی تاکید کرد: جمهوری اسلامی ایران جز خیرخواهی برای عراق نمی‌خواهد چرا که اگر همسایه ما در امنیت به سر ببرد، ما هم در امان خواهیم بود و این قاعده ای عقلانی است و لذا دخالت ایران در امور داخلی دیگران هیچ مفهومی ندارد.

موضوع مذاکرات دیپلماتهای ارشد ایران و عراق در بغداد

در ادامه این کنفرانس مطبوعاتی مشترک ، خبرنگار عراقی در ارتباط با نفوذ آب شور از مرزهای ایران به عراق سوال کرد و تدبیر احتمالی تهران برای جلوگیری از این وضعیت را جویا شد.

سرپرست وزارت امور خارجه کشورمان پاسخ داد:‌ در مذاکرات امروز با آقای زیباری این موضوع مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

وی با اشاره به این که موضوع مورد بحث موضوعی کاملا فنی است اظهار داشت: به بخش مربوطه دستور داده ام که این مساله را از جهات فنی مورد مطالعه قرار دهد و یک راه حل مرضی الطرفین پیدا کند.

وزیر امور خارجه عراق نیز در این کنفرانس مطبوعاتی مشترک در پاسخ به سوالی درباره وضعیت گروهک تروریستی منافقین در خاک این کشور گفت: این موضوع و نیز مباحث مربوط به گروهک (تروریستی) پژاک در مذاکرات امروز با وزیر امور خارجه ایران مورد بحث قرار گرفت.

هوشیار زیباری ابراز امیدواری کرد که راه حلی برای حل همیشگی این موضوع پیدا شود.

صالحی صبح روز چهارشنبه وارد عراق شد و در فرودگاه بین المللی بغداد مورد استقبال 'هوشیار زیباری' وزیر امور خارجه این کشور قرار گرفت.

سرپرست وزارت خارجه ایران در بدو هدف اصلی از سفر یک روزه اش به عراق را تبریک به ملت و دولت این کشور عنوان کرد و گفت: ایران از تقویت امنیت پایدار در عراق و همچنین استقلال و حاکمیت ملی این کشور حمایت می کند.

دیدار با 'جلال طالبانی' رییس جمهوری، 'نوری المالکی' نخست وزیر و 'هوشیار زیباری' و وزیر خارجه عراق در برنامه کاری صالحی در این سفر پیش بینی شده است.

------------------------------------------------

ما تعرض مزدوران رژیم علیه ساکنین کمپ اشرف قویا محکوم میکنیم

تعرض به اشرف- اطلاعیه شماره ۶
فراخوان به آمریکا و ملل متحد برای حفاظت از ساکنان اشرف

بعد از ظهر امروز, جمعه ۱۷دی, در جریان تعرض مزدوران رژیم آخوندی به اشرف، نیروهای مهاجم با کوکتل مولوتف به مجاهدان حمله کردند. شماری از مجاهدان در اثر انفجار کوکتل مجروح شدند. بر اساس آخرین گزارشها شمار مجروحان امروز به ۵۱۷ تن افزایش یافته است. ۸۳تن از مجروحان از زنان مجاهد هستند.

نیروهای عراقی، در یک اقدام جنایتکارانه, که از مصادیق شناخته شده جنایت جنگی است، مجروحان را از بیمارستان اخراج کرده و از مداوای آنها جلوگیری می کنند.
تعرض جنایتکارانه امروز به اشرف، تردیدی باقی نمی گذارد که نیروهای عراقی نه تنها نیت و صلاحیت حفاظت از اشرف را ندارند، بلکه طبق یک سیاست دیکته شده از سوی رژیم ایران، در صدد ایجاد کشتار و فاجعه انسانی در اشرف هستند، لذا این وظیفه نیروهای آمریکایی و ملل متحد است که حفاظت ساکنان اشرف را بر عهده گیرند.

دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران
۱۷ دی ۱۳۸۹(۷ ژانویه ۲۰۱۱)


نگ و نفرين به جانيان خامنه اي - درود بر دلاوران اشرف که با ايستادگي و فداي حداکثر از اين دژ و سنگر آزادي دفاع ميکنند

هیچ نظری موجود نیست:

پست کردن نظر