Subscribe:

Ads 468x60px

۱۳۸۹ دی ۲۸, سه‌شنبه

15تا ۲۲ ماه جاری را هفته "مقاومت در برابر کشتار، خیانت و مزدوری" اعلام کرد15تا ۲۲ ماه جاری را هفته "مقاومت در برابر کشتار، خیانت و مزدوری" اعلام کرد.
حزب حیات آزاد کردستان پژاک ضمن انتشار بیانیه‌ای درمحکومیت اجرای حکم اعدام حسین خضری ایام ۱۵ تا ۲۲ ماه جاری را هفته "مقاومت در برابر کشتار، خیانت و مزدوری" اعلام کرد و به سیاستهای جدیدی اشاره می کند که‌ از سوی کشورهای اشغالگر علیه ملت کرد اعمال می گردد .
در ابتدای این بیانیه امده است
در مورخه۱۵/۱/۲۰۱۱ خبر اعدام مبارز کرد حسین خضری را در زندان اورمیه‌ توسط جمهوری اسلامی شنیدیم . در ابتدا یاد شهید قهرمان حسین خضری با کد هیمن اورمیه ‌را گرامی داشته ‌و در مقابل ارزشهای این شهید مبارز سر تعظیم فرود آورده‌ و مراتب تسلیت خود را به‌رهبر آپۆ ، همه ‌مبارزان آزادی، ملت کرد و خانواده‌ این شهید تقدیم می‌داریم.

پژاک با اشاره به شرایط سیاسی نوین در منطقه می‌گوید:
این جنایت در حالی از سوی جمهوری اسلامی انجام گرفت که ‌شرایط سیاسی نوینی در منطقه ‌حاکم می‌شود و تلاش جهت توطئه‌های جدیدی به‌طور عام در خاورمیانه‌ و بالاخص علیه ‌ملت کرد در حال شکل گیری است .
این توطئه‌ها از سوی حکومتهای ایران ، ترکیه‌، عراق و سوریه‌ و بخشی از حکومتهای عربی خاورمیانه‌ انجام می‌گیرند. رژیم ایران همراه ‌با دولت حزب عدالت و توسعه‌ در ترکیه ‌تلاش می‌کنند تا برنامه ‌اسلام سیاسی را در راستای استقرار برنامه‌ سیاسی / ایدئولوژیک خود در منطقه‌ و جهان به ‌اجرا درآورند. بر همین اساس زنجیره‌ دیدارها و مذاکراتی را با دیگر جناحها و حکومتهای اسلامی منطقه‌ آغاز کرده‌ و در تلاش ایجاد توافقی علیه‌ طرف مداخله‌گر به ‌پیشاهنگی آمریکا و همزمان علیه ‌جنبش آزادیخواهی ملت کرد هستند.

دیدار این حکومتها در استانبول همچون آغازی بر این توطئه‌ بود. در نتیجه‌ نشست شورای امنیت ملی ترکیه‌، رأی بر تهاجم علیه‌ پروژه‌ خودمدیریتی دمکراتیک داده‌ شد و نخست وزیر ترکیه ‌به ‌سیاست نابودی و امحا ملت کرد تأکید کرده‌ و در این میان سعی گردید تا از جلال طالبانی به‌عنوان یک کرد و هم به‌عنوان رئیس جمهور عراق مانند ابزاری جهت مشروعیت بخشی به‌ این سیاست بهره‌ گیرند.

اظهارات جلال طالبانی در رابطه‌ با اینکه‌ "هنوز زمان زندگی دو زبانی و خودمدیریتی دمکراتیک فرا نرسیده" ‌از یک سو بیانگر این موضوع است و از سوی دیگر نیز نشان از شرکت آنها در این توطئه‌هاست.

همزمان تعداد زیادی از مسئولان حزب الله ‌توسط ترکیه ‌آزاد می‌شوند و تصمیم تشکیل حزب الله‌ در ترکیه‌ داده ‌شده‌ و سرپرست وزارت امور خارجه ‌ایران در دیدار از عراق یک سری ملاقاتها با وزیر امور خارجه‌ آن کشور هوشیار زیباری و نیز جناحهای شیعی دیگر انجام می‌دهد.
پژاک با اشاره به نقش جمهوری اسلامی دراین سیاست می‌گوید:
همزمان حکومت ایران نیز در چارچوب همان توطئه‌ها، تهاجم تازه‌ای را علیه ‌ملت کرد در شرق کردستان و حزبمان پژاک آغاز نمود و جهت مشروعیت بخشیدن به‌ آن نیز از اظهارات هوشیار زیباری، هم به‌عنوان وزیر خارجه‌ عراق و هم به‌عنوان شخصیت کرد و عضو پارت دمکرات کردستان بهره‌ بردند. سخنان زیباری مبنی بر تروریست بودن پژاک از یک سو حضور آنها را در این توطئه‌ نشان داد و از سوی دیگر تأیید اقدامات و نتایج این توطئه‌ بود.

بی‌گمان در مراحل گذشته ‌هرگاه توطئه‌ای در برابر خلقمان انجام گرفته‌، از جانب تو‌طئه‌گران سعی شده ‌تا از طریق سواستفاده‌ از جناحهای کردی اقداماتشان را مشروعیت دهند و این بار نیز در این مورد از حکومت اقلیم کردستان و شخصیتهایی که‌ در حکومت عراق از مقامی برخوردارند، بهره‌بردند.

نتیجه ‌اصرار بر سیاست اتکا به ‌نیروهای خارجی به‌منظور کسب منافع فردی و عشیرتی در مقابل به‌حراج گذاشتن منافع عمومی ملت کرد،این بار نیز با تکیه‌ بر جمهوری اسلامی وارد این توطئه‌ عمومی شدند. همانگونه‌ که‌ پیشتر اشاره‌ شده‌ بود، مسئولیت اعدام مبارزان و انقلابیون کرد در زندانهای جمهوری اسلامی و بویژه‌ جلاد قتل حسین خضری هوشیار زیباری است.

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر