Subscribe:

Ads 468x60px

۱۳۸۹ دی ۲۰, دوشنبه

زندان طولانی برای نسرین ستوده راستی این رژیم با قلم هم سر دشمنی دارد خیلی بیش از حد به حق و حقوق شهروندی ملت تجاوز میکنند جنایتکاران اسلامی .


زندان طولانی برای نسرین ستوده راستی این رژیم با قلم هم سر دشمنی دارد خیلی بیش از حد به حق و حقوق شهروندی ملت تجاوز میکنند جنایتکاران اسلامی .

نسرین ستوده
نسرین ستوده به ۱۱ سال زندان محکوم شد.
او وکیل قضایی و فعال حقوق بشر است و ازشهریورماه در بازداشت به سرمی برد. اوعلاوه بر ۱۱ سال زندان به ۲۰ سال محرومیت از شغل وکالت و خروج ازکشور نیز محکوم شده‌است. او درسال های اخیر وکالت ازجمله شیرین عبادی، حقوقدان، عیسا سحرخیز، روزنامه نگار، حشمت اله طبرزدی، رهبرجبهه‌ی دموکراتیک ایران و نیز آرش رحمانی پور را به عهده داشته است. رحمانی پور همراه با محمدرضا علی زمانی، نخستین کسانی بودند که به دلیل شرکت در تظاهرات اعتراضی علیه نتایج انتخابات اعدام شدند. نسرین ستوده درسیزدهم شهریوربه دادگاه دادسرای اوین احضار و بازداشت شد.
به گزارش اکوت، واحدخبررادیوسوئد همسر او رضا خندان نیز که خبر محکومیت نسرین ستوده را به خبرگزاری فرانسه داده بود به دادگاه زندان اوین احضارشده است.
//////////////////////////////////////////

مدرن سازی جنگنده های سوئدی

Flyguppvisning med Jas 39 Gripen. Foto: David Magnusson/Scanpix
دولت و پارلمان به زودی مذاکراتی را پیرامون شکل جدید جنگنده های یاس گریپن (JAS Gripen) تولید سوئد و شمار جنگنده هایی که بایدخریداری شوند، آغازخواهندکرد. اموردفاعی کشورنیز طرحی را درزمینه ی مدرن سازی جنگنده های یاس گریپن آماده کرده است که در مذاکرات به آن پرداخته خواهدشد.
مدل جدید این هواپیماهای جنگنده، ده ها میلیارد کرون هزینه خواهدداشت و به زودی پارلمان درمورد جزئیات آن و همچنین تعداد جنگنده هایی که باید خریداری شوند، تصمیم خواهدگرفت.
حزب سوسیال دموکرات خواستار کاهش شمار ۱۰۰ فروند جنگنده ای ست که سوئد درحال حاضر دراختیاردارد، اما حزب لیبرال مردم با افزایش این جنگنده ها وعدم کاهش شمار جنگنده های فعلی موافق است.
/////////////////////////////////////////////////////

در مورخ 10/1/2011 سالروز مرگ عمو شریف یاری میباشد

در مورخ 10/1/2011 سالروز مرگ عمو شریف یاری میباشد
سال
روز مرگ عمو شریف یاری به بازماندگان و فرزندانش تسلیت میگویم عموئ شریف یاری یک سال پیش فوت نمود در دیار غربت با هزاران امید مردی صلح دوست مهربان بود هرگز حاضر نبود کسی را از خود برنجاند و تا روزی که زند بود کسی از این مرد مهربان نرنجیده بود یادش گرامی و روحش شاد امروز سالگرد فوت عمو شریف یاری میباشد او انسانی نرم روخوش خوش اخلاق انساندوست و باور کنید انسان دوست داشت که همیشه پیش این مرد مهربان باشد
با تشکر ساموئیل کرماشانیمحکومیت نسرین ستوده به ۱۱ سال حبس و ۲۰ سال محرومیت
رضا خندان، همسر نسرين ستوده، حقوقدان و فعال حقوق بشر، به شعبه يکم دادسرای اوين احضار شده است. رضا خندان در گفتگوی تلفنی با صدای آمریکا ضمن اشاره به اینکه ظرف یک مهلت هفته روزه می باید برای دومین بار خود را به دادسرای زندان اوین معرفی کند، خاطرنشان نموده که ساعاتی پیش دادگاه انقلاب، حکم یازده سال حبس تعزیری، بیست سال محرومیت از شغل وکالت و بیست سال ممنوعیت خروج از ایران را برای نسرین ستوده صادر و به یکی از وکلای همسرش ابلاغ نموده است...
Sunday January 9th, 2011 - The Committee of Human Right Reporters (CHRR) reports that the 26th Branch of the Revolutionary Court under Judge Pir Abassi has sentenced Nasrin Sotoudeh to 11 years Prison and banned her from practicing law and leaving the country for 20 years.


مصاحبه صدای آمریکا با برادر جعفر کاظمی در خطر اعدام
Sign Petition: http://www.gopetition.com/petition/38...
در پی تایید حکم اعدام زندانی سیاسی جعفر کاظمی به اتهام محاربه از سوی دادگاه تجدید نظر تهران و ابلاغ آن برای اجرا ، صدای آمریکا در مصاحبه ای با امیر کاظمی برادر جعفر کاظمی آخرین وضعیت وی را جویا شده است. جعفر کاظمی از زندانیان دهه شصت می باشد و اتهام اصلی وی سفر او برای ملاقات با پسرش به قرارگاه اشرف محل استقرار اعضای سازمان مجاهدین خلق ایران می باشد.
طبق اطلاعات بدست آمده احتمال اعدام وی در روز سه شنبه ۲۱ دی ماه می رود.
برادر جعفر کاظمی از مجامع حقوق بشری تقاضای کمک در جهت لغو حکم اعدام دارد.
An Iranian man, Jafar Kazemi, is at imminent risk of execution for his alleged participation in anti-government demonstrations and for his alleged contact with banned opposition group the Peoples Mojahedin Organization of Iran (PMOI). He could be executed at any time.

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر