Subscribe:

Ads 468x60px

۱۳۸۹ بهمن ۱, جمعه

گفتگو با اقبال مرادی پدر زانیار مرادی, محکوم به اعدام

کردستان مثل فولاد میماند تسلیم هیچ زور گو و ظالمی نمیشود اگر هم چند تا مزدور و خوفروش وجود داشته باشند انها هم روزی تسلیم حق میشوند و یا کشته میشوند

گفتگو با اقبال مرادی پدر زانیار مرادی, محکوم به اعدام

فرزندان ما را نکشید!

به سراغ اقبال مرادی، پدر زانیار مرادی می‌روم. وی به‌علت فعالیت‌های سیاسی ساکن کردستان عراق است و یکی از متهمان این پرونده به شمار می‌آید:

چه اطلاعی از آخرین وضعیت پسرتان دارید؟

اخیراً زانیار و لقمان مرادی نامه‌ای منتشر کرده‌اند و در این نامه گفته‌اند اعترافات ما زیر شکنجه و فشارهای زیاد بوده است.

شما با پسرتان تماس دارید؟

متاسفانه هیچ تماسی با پسرم ندارم و کماکان ممنوع‌الملاقات هستند.

شما که در کردستان عراق ساکن هستید چه کسی کارهای قانونی را پیگیری می‌کند؟

تنها پدر و مادر سالخورده‌ای دارم که کاری از دست آنان بر نمی‌آید و به شدت تحت فشار و کنترل هستند. حتی خودم در این‌جا مورد حمله‌ی نیروهای امنیتی قرار گرفتم و به شدت زخمی شدم. نیروهای اطلاعات چندین بار به من زنگ زدند و تهدیدم کرده‌اند. آنان می‌گویند اگر زانیار را آزاد کنیم چه کاری برای ما انجام می‌دهی؟

اگر شما تمایل به دریافت فایل‌های صوتی تهدیدات نیروهای امنیتی هستید، می‌توانم آنان را در اختیارتان قرار بدهم.

طی این مدتی که شما ساکن عراق هستید پسرتان با شما ارتباط داشت؟ چون یکی از اتهامات پسرتان ارتباط با شماست.

متاسفانه پسرم به اتهام ارتباط با من محکوم به اعدام شده است. زانیار طی مدتی که در مریوان بود و من ساکن کردستان عراق بودم، هیچ ارتباطی با هم نداشتیم.

قصد دارید برای نجات پسرتان چه اقدامی به عمل آورید؟

هیچ کاری از دستم برنمی‌آید. فقط از مردم آزادی‌خواه، نهادهای حقوق بشری و رسانه‌ها می‌خواهم زانیار و همه‌ی زندانیان سیاسی را که به اعدام محکوم شده‌اند فراموش نکنند و برای آزادی آنان تلاش کنند. همه‌ی زندانیان سیاسی فرزندان این آب و خاکند. نباید اعدام بشوند.پیشتر روزنامه‌ی دولتی ایران خبرداده بود، زانیار مرادی و لقمان مرادی، به اتهام «محاربه» و «افساد فی‌الارض» به اعدام در ملاء عام محکوم شدند.

بر اساس آن‌چه روزنامه‌ی «ایران» نوشته بود، این دو شهروند از اعضای حزب کومله بوده و در شامگاه ۱۴ تیر ۱۳۸۸ همراه دو پسر جوان دیگر به نام «هادی» و «عبداللـه» در کشتن پسر امام جمعه‌ی مریوان دست داشته‌اند.پرس‌تی‌وی، شبکه‌ی برون مرزی جمهوری اسلامی اعلام کرده بود، این دو زندانی سیاسی طی دوسال گذشته، مرتکب پنج ترور شده‌اند

محسن کاکارشجمعه, 11/01/1389

//////////////////////////////

در اعتراض به صدور حکم اعدام زهرا بهرامی، کمیته بین المللی علیه اعدام روز جمعه 28 زانویه ساعت سه بعد از ظهر یک گردهمایی اعتراضی را در مقابل پارلمان هلند در دنهاخ سازمان داده است. ما همه انسانهای آزادیخواه را فرا میخوانیم تا در این تجمع اعتراضی شرکت کنند. با اعتراضات خود اجازه ندهیم اوباشان حکومت اسلامی زهرا بهرامی را اعدام کنند.


هیچ نظری موجود نیست:

پست کردن نظر