Subscribe:

Ads 468x60px

۱۳۸۹ بهمن ۱۰, یکشنبه

خبر عاجل و فوری احتمال اعدام مخفیانه لقمان مرادی و لقمان مرادی زندانی محکوم به اعدام به مکان نامعلوم منتقل شد

باید خبر رسانی کنید و دست به اقدام فوری برای جلوگیری از اعدام این نوجوان کرد دست به دهر اقدامی بزنیم.

خبر عاجل و فوری احتمال اعدام مخفیانه لقمان مرادی و لقمان مرادی زندانی محکوم به اعدام به مکان نامعلوم منتقل شد.


لقمان مرادی زندانی سیاسی محکوم به اعدام ساعاتی پیش از بند۴ زندان رجایی شهر کرج به مکان نامعلومی منتقل شد.

بنا به اطلاع گزارشگران خبرگزاری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران «هرانا» ساعاتی پیش مسئولین زندان؛ این زندانی سیاسی را از بند خارج کرده و علی رغم گذشت چندین ساعت به بند بازنگشته است.
با توجه به موج جدید اعدام‌های سیاسی در ایران احتمال اجرای مخفیانه حکم اعدام این زندانی سیاسی وجود دارد.

لقمان و زانیار مرادی به اتهام ترور پسر امام جمعه مریوان از سوی شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب تهران به اتهام محاربه محکوم به اعدام شدند، حکم مذکور هنوز به وکیل و شخص زندانی ابلاغ نشده است و دادگاه تجدید نظر این افراد برگذار نشده است.

این اتهامات در حالی از سوی قوه قضائیه مطرح شده است که این دو زندانی در دو رنجنامه عنوان کردند به دلیل تهدید به تجاوز با بطری اتهامات را قبول کردند.

لقمان مرادی دارای سه سابقه بازداشت به دلیل فعالیت‌های سیاسی به نفع اپوزیسیون کرد است.
------------------------------------------------------------
دستور رئیس دادگستری کردستان بر فشار و کنترول هر چه بیشتر در زندانهای این استان
بنا به خبری که به ستاد مرکزی کمپین دفاع از زندانیان و مدنی رسیده ، رئیس دادگستری کل استان کردستان طی فرمانی جدید و لازم به اجرا به تمامی مسئولین زندانهای این استان دستور داده تا با کنترول و فشار بیشتر بر زندانیان از فعالیت و ارسال اخبار به بیرون از زندان جلو گیری نمایند.
گفتنی است دستور رئیس دادگستری بر اثر فشار مقامات بالا بوده و لازم به ذکر است و طبق همان خبر واصله مقامات دادگستری مرکز کشور از نحوی عمل کرد مسئولین دادگستری استان کردستان و فعالیتهای زندانیان سیاسی و مدنی در زندانهای این استان به شدت عصبانی میباشند و انتظار میرود بعد از این دستور تدابیر امینتی بیشتری در زندانهای این استان گرفته شود.
از این رو کمپین دفاع از زندانیان سیاسی و مدنی از تمامي سازمانها - نهادها ومجامع حقوق بشري وتمام وجدان هاي بيدار در سراسردنيا بخصوص مردم ایران و به ویژه مردم کردستان ميخواهيد در مقطع حساس كنوني حمايت خود را از زندانيان سياسي ومدني كرد اعلام ومانع از گونه فشار و تنگ تر کردن فضای امنیتی بر زندانیانی سیاسی و مدنی باشند

هیچ نظری موجود نیست:

پست کردن نظر