Subscribe:

Ads 468x60px

۱۳۸۹ بهمن ۱, جمعه

خبرهای سوئد افزایش بهای مواد غذایی شروع گرانی در سوئد به سبب ناتوانی دولت


افزایش بهای مواد غذایی شروع گرانی در سوئد به سبب ناتوانی دولت
دولت جدید سوئد برای اینکه بتواند سر پا به ایستد تفکر نژادپرستی را گسترش میبشخد.
فزایش
بهای مواد غذائی در سوئد در طول سال حدود ۲ تا ۳ در صد افزایش خواهد یافت . این افزایش بیشتر در بهای نان، میوه، سبزیجات، ومواد لبنی لبنیات محسوس تر خواهد بود. با این وجود گفته می شود که قوی شدن کرون مانع از افزایش بیشتر بهای مواد غذائی خواهد شد.
//////////////////////////////////////////////////

افزايش سرقت از منازل و محل های کار به سبب بی کاری و نداری

Fotograf: PONTUS LUNDAHL/ SCANPIX
سرقت از منازل و محل های کار در دوسال اخیر در استان استکهلم افزایش یافته است. گفته می شود که بزهکاران سابقه دار و سازمان یافته این سرقت ها را مرتکب می شوند. قربانیان این سرقت ها بیشتر صاحبان شرکت های کوچک و یا افرادی هستند که سارقان می دانند اشیاء گران بهای خود مانند پول نقد، جواهرات و اسلحه را در کجا مخفی می کنند. پلیس موفق شده است سرنخ هایی از مشارکت پنج نفر از بزهکاران سابقه دار را درسرقت های اخیر به دست آورد. این افراد پیش ازاین به فروش موادمخدر و باج گیری می پرداخته اند. علاوه براین پلیس ٢٢٠ نفر را نیزدراین ارتباط شناسایی کرده است. پلیس تاکیدمی کند که مبارزه با سرقت های سازمان یافته کاری ضربتی و کوتاه مدت نیست و شاید به چندسال وقت نیازداشته باشد.
میزان سرقت های انجام شده در سال ٢٠٠٦ در استان استکهلم بیش از ٣٨٥٠ مورد بود که درسال های پس از آن افزایش یافت و درسال ٢٠١٠ به ٦١٢٣ مورد رسید.
/////////////////////////////////////////////////

انتقاد از کارل بیلدت و توبیاس بیلستروم

Utrikesminister Carl Bildt pratar i telefon. Migrationsminister Tobias Billström iförd skottsäker väst. Foto: Diane Janse/Scanpix.

بنابه نوشته‌ی روزنامه‌ی سونسکاداگبلادت Svenska Dagbladet، در پی انتشار اسنادی در سایت اینترنتی ویکی‌لیکس Wikileaks در رابطه با اظهارنظرهای کارل بیلدت Carl Bildt وزیر امور خارجه سوئد و توبیاس بیلستروم Tobias Billström وزیر مهاجرت سوئد، در سال ۲۰۰۷ و در هنگام دیدار آنها با سفیر ایالات متحده‌ی آمریکا ریان کراکر Ryan Crocker و بحث در رابطه با پناهندگان عراقی، موجب انتقادات بسیاری از سوی مردم و سیاست‌مداران شده است.
در اسناد به‌تازگی منتشر شده توسط سایت اینترنتی ویکی‌لیکس، به نقل از کارمندان سفارت ایالات متحده‌ی آمریکا، وزیر امور خارجه کارل بیلدت و توبیاس بیلستروم وزیر مهاجرت سوئد، به منظور محدود کردن تعداد عراقی‌ها در سوئد به موضوعات "قتل‌های ناموسی" و "افکار عمومی" اشاره داشته‌اند.

بنابه استناد مدارک منتشر شده، کارل بیلدت در این جلسه با اشاره به شروط سختگیرانه‌تر افکار عمومی سوئد نسبت به سیاست پناهنده پذیری این کشور و این موضوع که سوئد مایل به صدور اجازه‌ی اقامت به پناهندگان عراقی نبوده و نیز براساس اسناد محرمانه سوئد بدنبال رسیدن به یک توافق با دولت عراق در این رابطه بوده است.
در ادامه این اظهارات، کارل بیلت به دیپلمات آمریکایی گفته بود است که درغیر این صورت، یعنی عدم بازگرداندن پناهجویان عراقی به کشور مطبوع خود، بازگشایی سفارت سوئد در عراق امکان‌پذیر نخواهد بود.
تعدادی از سیاستمداران از جمله سسیلیا ویکستروم Cecilia Wikström، نماینده پارلمان اروپا از حزب لیبرال مردم Folkpartiet، نسبت به این موضوع عکس‌العمل شدیدی نشان داده‌اند.
ویکستروم در این باره می‌گوید: به نظر من این وحشتناک است و برای من باورنکردنی‌ست که کارل بیلدت و توبیاس بیلستروم اینگونه اظهار نظر کرده باشند.
او این طرز استدلال کارل بیلدت و توبیاس بیلستروم را نفرت‌انگيز‏ خواند.
بنابه گفته‌ی کانال چهار تلویزیون سوئد، سخنگوی حزب محیط‌زیست Miljöpartiet، در سیاست‌‌گزاری خارجی، بودیل سبالوس Bodil Ceballos، قصد دارد از کارل بیلدت Carl Bildt وزیر امور خارجه و توبیاس بیلستروم Tobias Billström وزیر مهاجرت سوئد، به کمیسیون قانون‌اساسی (Konstitutionsutskott) شکایت نماید.
بودیل سبالوس در این باره می‌گوید:
دولت ما بطور گسترده‌ای از حقوق بشر صحبت می‌کند و این در نقض حقوق بشر است.
اداره‌ی مهاجرت باید براساس نیاز فردی و بر مبنای احتیاج هر فرد به حمایت درباره آنها موضع‌گیری و به آنها کمک کند و در رابطه با اینکه آیا این افراد برای هم‌پیوندی با جامعه سوئد، آمادگی دارند و راحت جذب جامعه می‌شوند یا خیر بصورت فردی قضاوت و تصمیم‌گیری کنند، نه براساس اینکه این افراد از مناطقی می‌آیند که خشونت‌ براساس غیرت و شرف مرسوم است.
کارل بیلدت و توبیاس بیلستروم تاکنون در رابطه با این اسناد منتشر شده موضع‌گیری و اظهارنظری نکرده‌اند.

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر