Subscribe:

Ads 468x60px

۱۳۹۱ آبان ۹, سه‌شنبه

شیمون پرز: تاثیرگذاری تحریمها علیه رژیم تهران شیمون پرز: تاثیرگذاری تحریمها علیه رژیم تهران

رادیو آلمان: در آستانه برگزاری بزرگترین رزمايش مشترک آمریکا و اسرائیل، شیمون پرز و ژنرال مارتین دمپسی درباره "تهدیدات برنامه اتمی ایران" به رایزنی پرداختند. پرز در این دیدار به تاثیرگذاری تحریم‌ها علیه جمهوری اسلامی اذعان کرده است.ژنرال مارتین دمپسی، رئیس ستاد کل ارتش آمریکا در روز دوشنبه (۸ آبان/ ۲۹ اکتبر) در تل‌‌‌‌‌‌‌‌آویو با شیمون پرز، رئیس‌جمهور اسرائیل دیدار و گفت‌وگو کرد.
دفتر رئیس‌جمهور اسرائیل اعلام کرد که موضوع محوری این گفت‌وگو "تهدیدات برنامه اتمی"، "تقویت روابط استراتژیک آمریکا و اسرائیل" و توسعه این روابط در منطقه" بوده است. ژنرال دمپسی به منظور نظارت بر مانور مشترک دو کشور به اسرائیل سفر کرده است.
دفتر ریاست‌جمهوری اسرائیل با انتشار اطلاعیه‌ای از قول پرز تصریح کرد که تحریم‌های اقتصادی علیه ایران اثرات را خود را آشکار کرده و امیدوارست که تهران مجبور به توقف برنامه تسلیحاتی اتمی خود شود. 
آمریکا و اسرائیل ایران را متهم می‌کنند که در پوشش برنامه اتمی خود در صدد دستیابی به جنگ‌افزارهای هسته‌ای است.
پرز در این ملاقات گفته است: « ما شاهد برخی از نتایج تحریم‌ها هستیم.» 
پرز افزود: «فکر می‌کنم که همه‌ی ما هم‌نظریم که باید برخورد (با ایران) را با گزینه‌های غیرنظامی آغاز کرد، اما گزینه‌های دیگر باید همچنان روی میز باشند. حل این مشکل از طریق دیپلماتیک بهترین گزینه است.»
در همین روز یکی از مقام‌های ارشد ارتش اسرائیل که نخواسته نامش فاش شود نیز با اشاره به این تحریم‌ها گفت که تحریم‌های بین‌المللی باعث شده تا کمک‌های ایران به حزب‌الله لبنان کاهش پیدا کند.

سفر ایهود باراک به بریتانیا
در همین حال ایهود باراک، وزیر دفاع اسرائیل در روز دوشنبه (۸ آبان/۲۹ اکتبر) برای دیدار با وزیر دفاع و وزیر امورخارجه بریتانیا به لندن سفر کرد.
گفته می‌شود که مقامات دو کشور درباره "برنامه اتمی ایران، ادامه بحران سوریه و بی‌ثباتی در این کشور و دیگر مسائل مهم خاورمیانه" به رایزنی‌خواهند پرداخت.

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر