Subscribe:

Ads 468x60px

۱۳۹۰ بهمن ۱۷, دوشنبه

دیوان عالی رژیم حکم اعدام دو جوان کرد ایرانی را مورد تائید قرار داددیوان عالی رژیم حکم اعدام دو جوان کرد ایرانی را مورد تائید قرار داد
زانیار و لقمان مرادی به اعدام محکوم شدند
گزارش بخش فارسی رادیو اسرائیل-   یک دادگاه حکومت اسلامی ایران دو تن را به اتهام ترور پسر امام جمعه مریوان و دو تن از همراهان او به مرگ محکوم کرد که این حکم از سوی قضات دیوان عالی حکومت مورد تأیید قرار گرفت.
حکومت ادعا می کند که این دو متهم، که اعضای گروه کومله معرفی گردیدند، به دستور مأموران انگلیسی پسر امام جمعه مریوان را ترور کردند.
در یک گزارش دیگر آمده است که کارآگاهان رژیم چهارده نفر از رؤسای شرکت های موسوم به اهرمی را بازداشت کردند.
حکومت می گوید که این افراد با وعده های فریبنده میلیاردها تومان از مردم ایران کلاهبرداری کرده اند.
-------------------

فرانسه: برای برخورد با اسد جبهه بین المللی تشکیل می دهیم
گزارش بخش فارسی رادیو اسرائیل-   در پی شکست شورای امنیت سازمان ملل متحد در صدور قطعنامه ای علیه سرکوبگری های بشار اسد، فرانسه اعلام داشت یک جبهه بین المللی مستقل تشکیل خواهد داد که هدفش کمک به مخالفان اسد و برکناری وی از ریاست جمهوری خواهد بود.
آقای آلن ژوپه، وزیر خارجه فرانسه، با اعلام این خبر گفت: رییس جمهوری فرانسه پرزیدنت نیکولا سرکوزی نیز خواهد کوشید همه کسانی را که می اندیشند اوضاع در سوریه غیرقابل تحمل شده به دور هم گرد آورد.
آقای الن ژوپه تأکید کرد که فرانسه اکنون با کشورهای دیگر عضو اتحادیه اروپا وارد گفتگو شده و می کوشد آنها را به شدیدتر کردن تحریم های اقتصادی علیه حکومت اسد متقاعد سازد.
آقای آلن ژوپه، در انتقاد از وتوی چین و روسیه در شورای امنیت علیه قطعنامه نکوهش اسد، اقدام آن دو کشور را "لکه ننگ اخلاقی" برای چین و روسیه توصیف کرد.
خامنه ای و پوتین اسد را باد می کنند، ولی ملت سوریه باد او را خالی می کند

 
پیش از آقای آلن ژوپه، وزیر خارجه ایالات متحده خانم هیلاری کلینتون نیز گفت که دولت واشنگتن برای برقراری تحریم های جدید علیه رژیم دمشق تلاش خواهد کرد و ترتیبی خواهد داد که آن حکومت دیگر نتواند اسلحه خریداری کند.
روسیه و چین به خاطر اقدام به وتوی قطعنامه دو شب پیش در حمایت از مردم سوریه در شورای امنیت، با موجی از واکنش 
های خشمگین جهانی روبرو شده اند.
-----------------------

لاوروف در راه سوریه: اسد خود را برای نمایش آماده می کند
وخامت کشتارها در شهر "حمص" سوریه در حالی است که قرار است وزیر خارجه روسیه، آقای سرگئی لاوروف فردا، سه شنبه، شخصاً از دمشق دیدار کند و اسد می خواهد به لاوروف چنین بنمایاند که بر اوضاع کشور خود مسلط است و می تواند مخالفان را خاموش کند.
شبکه تلویزیونی "العربیة" گزارش داد که از ساعات بامداد امروز در شهر "زبدانی" نبردهای سختی بین نیروهای اسد و مخالفان درگرفته و گروهی از سربازان ارتش با هشت تانک گریخته اند.
نظامیان فراری از ارتش سوریه که به مخالفان رژیم پیوسته اند، ظهر امروز اعلام داشتند که "شورای عالی نظامی" تشکیل داده اند که وظیفه دارد سوریه را از چنگال خونریز بشار اسد و همدستانش نجات دهد.

فاجعه‌ی تمام عیار و قتل عام مردم بی‌د‌فاع در شهر حُمص همچنان ادامه دارد. در پی بحرانی‌تر شدن اوضاع سوریه،
 امروزآمریکا سفارت  خود در دمشق را تعطیل کرد و  بریتانیا نیز سفیر خود را از سوریه فرا خواند.

به گفته نظامیان فراری از ارتش سوریه، "شورای عالی نظامی" بزودی "شورای عالی انقلاب" نام می گیرد و از این پس جایگزین "سپاه آزاد سوریه" خواهد گردید و ریاست آن را ژنرال مصطفی احمد الشیخ برعهده خواهد گرفت.
صحنه‌هایی دلخراش و تکان دهنده از جنایات رژیم اسد
در همین حال، مردم شهر "حمص" که با بیشترین حملات سرکوبگرانه نظامی از سوی ارتش اسد روبرو هستند، از اقدامات اعتراضی و تظاهرات باز نمی ایستند؛ هزاران تن از آنها شب گذشته در خیابان های شهر اجتماع کردند و به شعار دادن علیه اسد پرداختند و وتوی روسیه و چین را محکوم دانستند.
جنایت فجیع نیروهای حکومتی در خوزستان تکان دهنده است

گزارش بخش فارسی رادیو اسرائیل- جدیدترین گزارش ها از ناآرامی های استان خوزستان، در جنوب ایران حاکی است که تا کنون دستکم سه تن از شهروندان خوزستانی در درگیری با نیروهای امنیتی جمهوری اسلامی به قتل رسیده اند.
همزمان، تارنماهای خبری وابسته به فعالان سیاسی و مدنی در جنوب ایران گزارش دادند که در ناآرامی های روزهای اخیر که از شهر شوش آغاز شده، ده ها تن نیز بازداشت شده اند. فعالان حقوق بشر ابراز نگرانی می کنند که گروهی بزرگ از بازداشت شدگان نیز زیر شکنجه های شدید در بازداشتگاه های جان بسپارند.
ناآرامی های اخیر در خوزستان پس از آن آغاز شد که گروهی از جوانان با نوشتن شعار بر دیوارها، خواهان تحریم انتخابات مجلس شدند و در مقابل، نیروهای امنیتی نیز به چند محله در شهر شوش حمله کردند. این روزها همچنین برابر است با هفتمین سالگرد خیزش بزرگ مردمی در استان خوزستان که با سرکوب شدید نیروهای امنیتی و کشته و زخمی شدن ده ها تن از معترضان به پایان رسید. 


هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر