Subscribe:

Ads 468x60px

۱۳۹۰ بهمن ۱۳, پنجشنبه

تهدید بشار اسد: "سراسر منطقه را به جنگ می کشانم"


تهدید بشار اسد: "سراسر منطقه را به جنگ می کشانم"
گزارش بخش فارسی رادیو اسرائیل-  شورای امنیت سازمان ملل متحد امروز (پنجشنبه) رایزنی در زمینه صدور قطعنامه احتمالی درباره سرنوشت سوریه را از سر می گیرد و احتمال دارد تصمیمی اتخاذ نماید. روسیه روز گذشته تهدید کرده بود که صدور قطعنامه موجب تشدید بحران در سوریه خواهد شد و لذا آن را نمی پذیرد و وتو خواهد کرد.
در این میان، شبکه خبری اسرائیلی "دبکا" گزارش می دهد که همزمان با اقدامات شورای امنیت سازمان ملل متحد در مورد بحران سوریه، بشار اسد، رییس جمهوری سوریه تهدید کرده است که در صورت تصویب قطعنامه این شورا در مورد ضرورت کناره گیری وی از قدرت، حکومت دمشق زمینه را برای یک جنگ منطقه ای آماده خواهد ساخت.
بنوشته «دبکا فایل» در روزهای اخیر بر آماده باش نیروهای مسلح سوریه افزوده شده است و همزمان نشانه هایی از بالا گرفتن سطح آمادگی نیروهای حزب الله در لبنان دیده می شود و در همان حال، یک ناو هواپیمابر نیروی دریایی روسیه به ساحل سوریه رسیده است. این ها در حالی است که در سه روز گذشته، نیروی دریایی آمریکا نیز بر حضور خود در آب های مدیترانه افزوده است و یک ناو موشک انداز و یک زیردریایی اتمی ارتش ایالات متحده با گذر از کانال سوئز، به دریای مدیترانه وارد شده اند.
"دبکا" نوشت: چنین به نظر می رسد که اکنون زمینه برای درگیری یک بحران نظامی در منطقه فراهم شده است.

هشدار مخالفان اسد: با حسن نصرالله تسویه حساب لازم را می کنیم
گزارش بخش فارسی رادیو اسرائیل-  در پی شرکت افراد حزب الله لبنان در کشتار ملت سوریه و همکاری آنها با حکومت بشار اسد، مخالفین اسد به دبیرکل حزب الله شیخ حسن نصرالله هشدار دادند.
آقای عمار العلوی؛ دبیر کل شورای نظامی سپاه آزاد سوریه، گفت اگر حزب الله به یاری با افراد اسد ادامه بدهد، مخالفان در پی پیروزی، حساب خود را با او یکسره خواهند کرد و وی را به مجازات می رسانند.
دبیرکل شورای سپاه آزاد لبنان افزود: آن که به حزب الله پناه داده ملت سوریه است و نه اسد و لذا نصرالله و گروه او می بایست که از ملت سوریه حمایت نمایند."اخوان المسلمین مصر با نفوذ حماس بر ایران،
در صدد تقویت مناسبات خود با تهران است"
گزارش بخش فارسی رادیو اسرائیل-  شبکه خبری اسرائیلی امور اطلاعاتی و تحلیل های امنیتی و سیاسی منطقه؛ "دبکا" گزارش داد که به رغم خروج چند تن از سران گروه تروریستی حماس از دمشق، این سازمان همچنان به حضور خود در سوریه ادامه می دهد و در همان حال، نشانه ای از کاهش میزان وابستگی و ارتباطات حماس با حکومت سوریه و رژیم ایران به چشم نمی خورد.
"دبکا" افزود: سفر روزهای آینده اسماعیل هنیه به تهران در حالی صورت می گیرد که گروه اخوان المسلمین مصر می کوشد تا با بهره گیری از نفوذ حماس بر سران ایران، کانال ارتباطی پنهانی و محرمانه ای را از طریق حماس با جمهوری اسلامی برقرار کند.
در روزهای اخیر، با خروج شماری از سران حماس از دمشق، برخی آگاهان سیاسی در غرب این باور را پراکندند که به نظر می رسد این گروه تروریستی در حال پشت کردن به محور تهران – دمشق – حزب الله است، اما شواهد چنین نشان می دهد که بر خلاف این باور، حماس همچنان به مناسبات مستحکم خود با حکومت های سوریه و ایران ادامه می دهد.
"دبکا" نوشت: روابط و مناسبات حماس و دولت اردن نیز چندان نزدیک به نظر نمی رسد، چنانکه ملک عبدالله دوم، پادشاه اردن برای دیدار با خالد مشعل، رییس دفتر سیاسی حماس، حاضر به پذیرش او به عنوان رییس حماس نشد و تنها وی را به عنوان عضوی از هیئت نمایندگی حکومت قطر به ریاست ولیعهد آن کشور پذیرفت. 

هیچ نظری موجود نیست:

پست کردن نظر