Subscribe:

Ads 468x60px

۱۳۹۰ اسفند ۲, سه‌شنبه

تهدید نویسندگان و روزنامه نگاران آزاد در سوئد توسط اطلاعات یا عناصر اطلاعات مربوط به کشور خودتهدید نویسندگان و روزنامه نگاران آزاد در سوئد توسط اطلاعات یا عناصر اطلاعات مربوط به کشور خود برای نمونه در سال گذشته ماه مارس یعنی 30 مارس 2011 من هنگامیکه در راه به سوی خانه بودم توسط یکی از این عناصر نامطلوب که بعدا روشن شد که یک بیمار روانی میباشد و توسط افراد مزدور رژیم ایران علیه بنده تحریک شده است  با تبر به بنده حمله نمود و تبر در دست پلیس میباشد و پرونده در دست پلیس محل زندگیم میباشد.
در سالهای اخیر، بسیاری از روزنامه نگارانی که در سوئد تقاضای پناهندگی کرده اند، مورد تهدید و تعقیب از طرف نیروهای دولتی کشورهای خود قرار گرفته اند. این تهدید ها شامل تماسهای تلفنی و یا نامه به خود این روزنامه نگاران و یا خانواده های آنها است. در برخی موارد این تهدیدها چنان جدی بوده است که پرونده ای در پلیس سوئد، برای این موارد تشکیل شده است.

مک دوول کاریسا یکی از این روزنامه نگاران است که پس از حملات پیاپی توسط افراد ناشناس تحت مراقبت پلیس قرار گرفته است. او از کشور رواندا به سوئد مهاجرت کرده است. ایران نیز یکی از کشورهائی است که فشار بر روزنامه نگاران حتا در خارج از کشور را در دستور کار خود قرار داده است. در ماه اخیر تهدید و دستگیری خانواده های چندین ژورنالیست بی بی سی فارسی انعکاس جهانی یافت. در بیشتر موارد خانواده های این خبرنگاران در داخل کشور مورد تهدید قرار می گرفتند. شمال صدر در گفتگوئی با پژواک از جریان تهدید خانواده خود در ایران می گوید. برای شنیدن این گفتگو از فایل صوتی بالا استفاده کنید.
شمال صدر تنها نیست. سازمان گزارشگران بدون مرز در سوئد از افزایش موارد تهدید خبرنگاران در سوئد خبر داده است. اوربان لوف کوئیست رئیس دفتر این سازمان به رادیو سوئد میگوید که در گذشته بیشتر این خبرنگاران از طرف افراد هموطن خود قرار می گرفتند اما در دو سال گذشته مواردی پیش آمده که خبرنگارانی که به سوئد پناه آورده اند در پی تهدیدهای جانی تحت مراقبت پلیس قرار گرفته اند.
---------------------------------------راس رژيم از تبديل چهارشنبه سوری به اعتراضات مردمی

در حالکيه بيش از بيست روز به مراسم جشن چهارشنبه سوری مانده است، رژيم درمانده در وحشت از تبديل اين مراسم به اعتراضات ضد حکومتی پيشاپيش طی اطلاعيه ای به التماس افتاده و خواستار جلوگيری از برگزاری اين مراسم توسط خانواده ها شده است. در اين اطلاعيه از جمله آمده است: از والدين و مقامهای واحدهای آموزشی درخواست می شود در اين چند روز باقيمانده با هشدار به نوجوانان و جوانان آنها را از خطرات و عوارض ترقه و مواد محترقه و مواد منفجره آگاه و مطلع کنند.

روش جالب ورود مواد محترقه به کشور
روزنامه خراسان: بر اساس گزارشي که توسط برخي نهادهاي مسئول تهيه شده، تعدادي از سودجويان با فرارسيدن ايام پاياني سال و برگزاري مراسم چهارشنبه سوري، اقدام به ورود مواد محترقه و نورافشاني با روش هاي جالبي کرده اند. به عنوان مثال اين افراد با واردات حجم انبوهي شمع، انواعي از مواد محترقه که واردات آنها ممنوع است را ذيل آن به عنوان نوعي شمع وارد کشور مي کنند که به علت حجم بالاي شمع ها، امکان بازرسي آن نيست.
--------------------------

 اعتصاب غذای یک زندانی امنیتی در زندان ارومیه

آژانس خبری موکریان
سرویس حقوق بشر

یک زندانی امنیتی محبوس در زندان مرکزی ارومیه دست به اعتصاب غذا زد.
برادر این زندانی اهل مهاباد در تماس با خبرنگار آژانس خبری موکریان
اعلام نمود : از 10 روز پیش جعفر افشاری در اعتراض به صدور جکم سنگین و
همچنین عدم اعطای مرخصی اعتصاب کرده است.
برادر این زندانی افزود: جعفر روز گذشته به قرنطینه زندان مرکزی ارومیه
منتقل گردید..
یاد آور می گردد جعفر (سلطان) افشاری که حدود یک سال است در زندان به سر
می برد، از سوی دادگاه انقلاب اسلامی مهاباد به اتهام همکاری با یکی از
احزاب مخالف نظام به تحمل پنج سال حبس محکوم شد .

-----------------------------

 تحت فشار قرار دادن زندانیان سیاسی ارومیه

خبرگزاری هرانا – هفت زندانی سیاسی محبوس در زندان ارومیه در اداره اطلاعات ارومیه جهت انجام مصاحبه تلویزیونی و اعترافات دیکته شده تحت فشار قرار گرفتند.
بنا به اطلاع گزارشگران هرانا، هفت زندانی سیاسی محبوس در زندان ارومیه به نامهای حبیب الله گلپری پور ، علی احمد سلیمان م احمد تمویی ، مصطفی علی احمد ، جهانگیر بادوزاده ، یوسف کاکه ممی و یوسف رحمانپور که از روز سه شنبه هفته پیش به سلولهای انفرادی اداره اطلاعات منتقل شده بودند از سوی بازجویان جهت انجام مصاحبه تلویزیونی تحت فشار قرار گرفتند.
بر اساس این گزارش بازجویان وزارت اطلاعات در بازجویی ها از ایشان خواسته بودند که با نوشتن توبه نامه از اقدامات خود در مقابل دوبین ابراز ندامت کنند.
این هفت زندانی سیاسی علیرغم تهدیدهای مکرر بازجویان وزارت اطلاعات درخواست آنها را نپذیرفته‌اند و روز جمعه مجددا به زندان ارومیه منتقل شدند.
---------------------

جمع اعتراض‌آميز کارگران كارخانه پارسیلون خرم آباد

بیش از 150 کارگر كارخانه پارسیلون خرم آباد، بزرگ‌ترین تولید کننده نخ آسیا در اعتراض به دریافت مطالبات قانونی شان امروز صبح در مقابل درب ورودي کارخانه تجمع کردند.
به گزارش ايلنا رئیس کانون هماهنگی شورای اسلامی کار لرستان با اعلام اين كه کارخانه پارسيلون به جهت انباشت بدهی‌ها تعطیل شده است، اعلام كرد: این کارخانه دارای 250 کارگر رسمی و 260 کارگر قرار دادی است که همگی بیکار شده‌اند.
محمد موسیوند با انتقاد از عملکرد اداره کل نساجی‌های کشور به جهت عدم پی‌گیری در خصوص وضعیت بحرانی این واحد تولیدی عنوان کرد:20 میلیارد تومان تسهیلات برای احیاء کارخانه پارسیلون اختصاص یافته است که اداره کل نساجی‌های کشور با عنوان اینکه تولید نخ منسوخ شده است از پرداخت این مبلغ ممانعت می کند.
او در ادامه با این عنوان که کمبود مواد اولیه و نقدینگی مشکل اساسی این واحد تولیدی است، خاطر نشان کرد: این کارخانه اگر بطور کامل احیاء شود گنجایش اشتغال 2500 کارگر را دارا می‌باشد.
اين فعال كارگري استان لرستان افزود: بیش از 12 ماه است که کارگران تولید نخ پارسیلون حقوق دریافت نکرده‌اند و همچنین عیدی و سایر مزایای قانونی آنان نیز پرداخت نشده است.
موسیوند با تاکید بر اینکه وضعیت اشتغال استان لرستان مطلوب نیست افزود: از لحاظ بیکاری استان لرستان رتبه آخر اشتغال کشور را کسب کرده است.
او در خاتمه خواستار شد: با 15 میلیارد کمک و سرمایه گذاری در کارخانه پارسیلون که بزرگترین کارخانه تولید کننده نخ آسیاست مشکل کارخانه و کارگران حل خواهد شد.


هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر